Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarország meg tudna...

Ha Magyarország meg tudna szállni egy független, kis szigetországot, akkor az mostantól magyar gyarmat lenne?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem, az agresszió lenne, és aki vezetné a sereget, menne Hágába, de nem üdülni :)
2010. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
A mai világban sem "csak úgy" megszállás, sem gyarmatok nem léteznek, úgyhogy a kérdésre elméletben sem lehet válaszolni.
2010. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Attól, hogy meg tudná szállni, még nem jelenti azt, hogy meg is szállná.


Egyébként meg léteznek olyan kis szigetországok, miket még Magyarország is képes lenne megszállni, de minek tenné?

2010. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
mert miért ne?
2010. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Anglia? Elég független!
2010. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Anglia:Djah jól szét is vernének minket
2010. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Igen, akkor magyar gyarmat lenne. :)
2010. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Egy hadjáratot mindig meg lehet indokolni, nézzük csak az USÁ-t. De mindek kellene nekünk még plusz nyűg? Ott ugyanis fenn kellene tartani akkor a hatalmat... Nekem elég lenne az is, ha a Kárpát-medencét visszafoglalnánk, hiszen az jog szerint is magyar föld!
2010. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kifejezés szempontjából: ezek szerint nem

Gyakorlati szempontból: igen


Annál a pont, aki azt mondta, hogy "nem, mert attól, hogy megtehetné", még nem biztos, hogy megtenné. :D


"hiszen az jog szerint is magyar föld" - egy fehér lóért cserébe vettük. 1000 (1500) évig elég volt ez a furfang, most már valami újat kéne bevetni, mert szemmel láthatóan meghaladták.

2010. jún. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Igen. Körülbelül két percre, amíg meg nem érkeznének a kis szigetország szövetségesei, és a nagyobb hatalmak, akik szépen megvernének bennünket.

Tudod, ha a boldogságot keresed az életben, nem úgy kellene gondolkodnod, hogy én magyar vagyok, ő meg kis szigetországi, ezért az a jó, ha minél nagyobb területet szerzünk, hanem úgy, hogy én ember vagyok, és a kis szigetországi is ember = emberek vagyunk elsősorban, nem valamilyen ország lakosai.

2010. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!