Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen népszerű a szélsőjobb? Hogy lehet, hogy nyíktan náci pártokat beszavaznak a parlamentbe és az egyre inkább szélsőjobb felé hajló kormány után egy mégszélsőjobbosabb párt a 2. legerősebb? Hol a baloldal?

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

"Hol a baloldal?"

Ott ahová a teljesítménye alapján való! A béka feneke alatt.

2019. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Na ez egy nagyon jó kérdés. A kormánypártunk gyakorlatilag szélsőjobboldali 30-35%-os támogatottsággal az összes szavazó körében, a legnagyobb ellenzéki pártunknak pedig harmad ennyi szavazója van és ők is széljobberek.

[link]

2019. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon utoljára a 2. világháború idején volt szélsőjobboldali párt a parlamentben.
2019. jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen népszerű a szélsőjobb, mert a baloldal ilyen népszerűtlen. A baloldal a hosszú évek során (sőt, még jelenleg is) aktívan tesz/tett érte, hogy ilyen népszerűtlen legyen.
2019. jan. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
50 évnyi kommunizmus sokat tett a baloldal népszerűtlenségéért.
2019. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az NDK-ban még mindig erős a szélsőbal
2019. jan. 17. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Hol vannak az általad szélső jobboldalinak nevezett pártok? A Fidesz konzervatív, jobboldali, rengeteg mindent tesz azért, hogy Magyarországon csökkenjen az antiszemitizmus. A Jobbik szélső jobb volt, de egy ideje mindent megtesz azért, hogy lemossa magáról a „náci” jelzőt. A baloldal?

Nemrég felnéztem a hvg-ra (amit nem lehet azzal vádolni, hogy fideszes), ahol az egyik kommentelő azt írta, hogy Orbán egy rohadt, irtani való cigány. Rászóltam, hogy az ilyen hozzászólással járatja le a baloldalt, de nem hagyta magát. Azt írta, hogy Orbán tövig nyal a cigányoknak és a zsidóknak, és én Orbán fenekében vagyok.

Kettős mérce: ha jobboldali cigányozik, zsidózik, akkor náci. Ha baloldali csinálja ezt, akkor nem az. Ha erre egy fideszes felhívja a baloldali hozzászóló figyelmét, akkor máris Orbánnak nyal.

Köves Somló beszélt nemrég arról a Hír TV-ben, hogy a fideszes szavazók között a legkevesebb a náci. A Jobbik majd az MSZP szavazói között van a legtöbb náci.

2019. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egy náci kommentelő volt,nem baloldali
2019. jan. 17. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
mszp szavazó volt... magát baloldalinak mondta. Ő csak tudja, hogy mi ő... Jobban mint én vagy te....
2019. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
A náci kártya utoljára valahol a 2. maszop-szadesz kormányzás felénél ért valamit.
2019. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!