Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem felesleges ez...

Csak szerintem felesleges ez a sok tüntetés, ha úgy is a többség nyer, aki a Fideszre szavazott?

Figyelt kérdés
Szerintem értelmetlen,a kormány nem fog lemondani,mert a fidesz nyerte meg a választásokat.
2019. jan. 19. 14:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Ebből*

FIDESZ-re*

2019. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

8# "Tudsz még mondani egy olyan pártot, akik a magyar történelem során ekkora fölénnyel nyertek választást? :D"


Természetesen, köszönöm kérdésed. Csak azokat az eredményeket fogom felsorolni, ahol a pártok egymás után többször nyertek, magas eredménnyel ( a % a mandátumok arányát jelöli ):

1869, Deák párt 56%

1872, Deák párt 58%


1875, Szabadelvű párt 81%

1878, Szabadelvű párt 58%

1881, Sz. párt 57%

1884, Sz. párt 54%

1887, Sz. párt 67%

1892, Sz. párt 59%

1896, Sz. párt 70%

1901, Sz. párt 67%


1906, "Szövetkezett ellenzék" nevű koalíció, amely 3 pártot foglalt magában, összesen 88% ( Függetlenségi és Negyvennyolcas Párt 62%, Országos Alkotmánypárt 18%, Katolikus Néppárt 8% ). Ugyancsak egyszer nyertek választást, de azt kirívóan magas eredménnyel, ezért említem meg őket


1910, Nemzeti Munkapárt 62%. Ez csak azért érdekes, mert a Szabadelvű Párt, amely 1876 és 1906 között minden választást megnyert, 1906-ban felbomlott. A tagjainak a nagy része viszont újra egy pártba tömörült, ugyanazon elvek mentén, csak más néven: ez volt a Nemzeti Munkapárt.


1920, koalíciós kormány 89,5% ( Országos Kisgazda és Földmíves Párt 34%, Keresztény Nemzeti Egyesülés Pártja 38%, Keresztény Kisgazda Földmíves és Polgári Párt 13%, és további 3 kisebb, 2% alatti párt ). A kirívóan magas eredmény miatt említem meg őket, de csak egy választást nyertek.


1922, koalíciós kormány 64% ( Egységes Párt 58%, KNEP 4%, KET 2% )

1926, koalíciós kormány 84% ( az előbb említett koalíció, csak a keresztény pártok átalakultak: EP 70%, KGSZP 14% )

1931, koalíciós kormány ( az előbb említett koalíció, EP 64%, KGSZP 14% )


1939, Magyar Élet Pártja 70%. Őket azért sorolom ide, mert 1944-ig mintegy 17 alkalommal próbálták leváltani őket, de minden választást megnyertek. Az eredményeket nem írom át.


És el is jutottunk az külső nyomás hatására történő hatalom átvételekig, először Szálasi, majd a kommunisták.

2019. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

10# azt ugye tudod, hogy az ellenzék nem egy párt? Nem csak az MSZP-ből és Gyurcsányból áll.

2017-ben 222 bejegyzett part volt*. Ebből 2, azaz KETTŐ volt kormánypárt. A Fidesz és KDNP koalíciója. Ne mondd nekem hogy mind a 220 másik párt volt hatalmon, vagy mindegyik Gyurcsányhoz és az MSZP-hez köthető. És azt se, hogy nincs jobb a fidesznél a 220 párt közül.


* [link]

2019. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

De ha már így összefogtak,és a tüntetésen a DK-zászló is leng mit mongyak?


Jó most azt nem mondom mien "nagy kulturájú emberek".


De mondok egy tényt.Fikázni tudnak viszont érvelni nem.Érvekkel kellene meggyőzni az embereket!

2019. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Miklós888! Még gimnazista voltál egy korábbi kérdésedben. Hol lány vagy. Hol fiú. Hol fiatal. Hol idősebb aki már jelen volt régebbi tüntetéseken is. Hol ez vagy. Hol az vagy.

Már annyi szerepben írjátok a kormánypropagandát, hogy belezavarodtok.

2019. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

"Senki sem szavazott a fideszre. A nép úgy rühelli mint a bűzlő fost"


Vagy senki nem vallja be neked, hogy a Fideszre szavazott, ha ilyen a stílusod. Senkinek nem hiányzik ez. Ki akar ilyen a stílusú emberekkel konfrontálódni?

Nyilvánvalóan az ellenzék a hangosabb, hisz Ők az elégedetlenek, az elégedetlenek hangoskodnak. Vagy hogy képzeled azt a szituációt, hogy tudtodra jut, hogy XY a Fideszre szavazott? Magára írja esetleg, vagy csak úgy eléd áll, s elmondja, hogy te figyelj "én ezekre szavaztam"? Avagy panaszkodásod hallatán, ami valszeg ilyen stílusban folyik, ahogy ezt megtetted itt is, majd elmondja a hallgató fél, hogy "én rájuk szavaztam"?

Szóval a szélsőségre vevő Magyarországon egy biztos 10-15% mindkét oldalt, nem több. A többi mindkét oldalt hallgat, a balosok azért, mert ultragáz, ami történik, és aggodalommal figyelik a jelenlegi helyzetet, hogy lassan afelé tartunk, hogy nincs számukra megfelelő baloldali erő, a jobbosok azért, mert ultragáznak tartják az afféle megnyilvánulást, mint amit talán legjobban Bayer képvisel, szóval úgy inkább nem, s ha másképp nem lehet, akkor inkább sehogy sem. A többiek elvannak csendben. Ehhez még hozzájön az is, hogyha fővárosi vagy, akkor ott eleve a Fidesz van kisebbségben, hisz ott kvázi csak az 1/3-ot sikerült meggyőzni, ne lepődj meg, ha alig találsz Fideszesre, 6 választó kerület lett a Fideszé, a többi az ellenzéké.


Kérdező egy kormány nem is tud lemondani! Alapvető dolgokkal legyünk már tisztában! Miniszter, képviselő stb. le tud mondani, kormányválság esetében az Országgyűlés feloszlatni(!) tudja magát, ekkor előrehozott választást kell kiírni, amit 90 napon belül teljesíteni is kell.


A tüntetés nem felesleges! Hasznos! Az EP választásba ez mindenképpen bele fog szólni, hogy kinek lesz hasznos, az majd kiderül! Továbbá tök jól lehet játszani ezzel a türelemre, ill. annak elfogyására, radikalizál jelenleg az ellenzék, várja, hogy történjen valami! Erőszak, akár civil, akár rendőri, ezért provokálnak (ismétlem az ellenzék, nem a tüntetők!) erre várnak, hogy megtörténjen majd azzal akarják az EP választás kampányában magukat erősíteni. Erre megy ki a játék. A tüntetők részéről nem, Ők valóban azért vannak ott, mert meglátásuk szerint a kormány működése elégtelen.

2019. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
#16 Szüleim jelen voltak a régebbieken.Nem vagyok idősebb valóvan 18 vagyok.Ha úgy írtam valahol akkor az nem szándékos volt.Bár elég sok mindent megtapasztaltam 18 év alatt.Lány-nak csak vicc kedvéért tüntetném fel magam!Erre példat tudsz mondani?
2019. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Valóban*
2019. jan. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
"Régebbieken"mármint polotikai esemény tüntetés.
2019. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Miklós888 én nekem egyik sem volt jobb sem Orbán sem Gyurcsány egyiknél sem futotta 7-es BMW-re
2019. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!