Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért menekülnek a diplomások...

Miért menekülnek a diplomások az országból?

Figyelt kérdés
Korábban azt olvastam valahol, hogy a külföldre vàndorolt fiatalok 40%-a diplomás és 18 és 40 év közötti. Ha már diplomával rendelkeznek, akkor itthon is könnyebben el tudnának helyezkedni vagy rosszul gondolom? Minek évekig tanulni, ha kint úgysem abban fog dolgozni? Mi a véleményetek erről?

2019. jan. 24. 12:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Minek évekig tanulni, ha kint úgysem abban fog dolgozni?"

Mi az hogy úgysem abban fog dolgozni? Szerinted aki kimegy az mind mosogatni és egyéb gürimunkázni fog végzettségtől függetlenül? Elég korlátolt vagy.

2019. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert a legtöbben büfé szakosak és csak mekibe tudnak menni. Kinnt a mekisek is többet keresnek szóval lelépnek
2019. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Sokaknak megalázó, hogy diplomával minimálbéres állasokra pályázgatnak és b...nak visszaírni nekik a hr-esek.

Ha már fizikai munka akkor fizessék is meg. Ezért is mennek sokan Bécsbe és Londonba.

2019. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudnak könnyebben elhelyezkedni, csak kevesen. És itt sokkal kevesebbet kapnak, mint másutt. A jó munkának nemcsak a pénz az egyedüli ismérve. A megbecsülés és elismerés legalább annyira fontos. Az előrejutás, a perspektíva szintén egy lényeges szempont. Itthon csak igen csekély résznél van ilyen. Ők nem is mennek, hiszen nem mindenki megy, csak sokan.

Végezetül: az egyetemet elvégezni nemcsak egy adott szakmában való nagyobb jártasságot jelent. Hanem azt is, hogy nagyon sok olyan ismeretre tesz szert az ember, amit bárhol hasznosíthat. Például sok más területen ugyan hátránnyal indul, de egy két hónap múlva már ő a jobb. Meg a fizetése is. Meg a munkakörülményei is. És még sok más is. Egyszóval az régen volt, hogy elvégeztél egy egyetemet, szereztél egy diplomát és éltél vele életed végéig. Ma az van, hogy életed végéig tanulsz, persze más módon és minőségben. Ha nem teszed, pár év alatt úgy lemaradsz, hogy nem lesz több esélyed.

2019. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
63%
Én nem ismerek olyan diplomást, aki a szakmájában helyezkedett el kint és ne becsülnék meg. A magyar szakemberek híre szárnyal, és szinte világhírű. És sokkal jobban ki tud bontakozni az egyéni képesség ott, ahol meg is becsülik őt, anyagilag is és emberileg is. Persze, lehet hallani rémtörténeteket, hogy az itthonról ingázó mosogatóval úgy beszéltek a labancok mint egy kutyával, egy kapcaronggyal. Igen, azokat minek is becsülnél meg, amikor csak a munkanélküliséget növelik és egy majom is képes arra amit csinálnak? Azokat valóban nem becsülik. De a diplomások többségének igenis aranyélete van kint.
2019. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

Én saját tapasztalatból annyit tudok mondani (és ezzel tudom, hogy nem vagyok egyedül), hogy még egyetemista vagyok, de szeretnék pár éven belül külföldre költözni, és nem az anyagiak miatt. Az elsődleges okként én azt mondanám, hogy itt nem érzem jól magam. Vagyis nem is tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb szó rá, lehet inkább a biztonság, de nem érzem azt, hogy túl fényes jövő várna rám. Sem szakmailag, sem egyéni boldogságban. És talán ez a két fő faktor. Nem vonz a gazdagság (de nyilván szükségesnek tartok egy élhető anyagi színvonalat, mint mindenki szerintem), de a munkám megbecsülését igen. Olyan területen tanulok, amit úgy érzem nem csak az állam nem támogat, de egy (kisebb vagy nagyobb) része a társadalomnak sem (értsd: büfé, áltudomány, stb). Ennek ellenére én nagyon szeretnék eljutni odáig, hogy innen menjek majd doktorira, ezért jelentkeztem, és ezért tanulok.

Az egyéni boldogság alatt pedig azt értem, hogy nem mindegy nekem többek között például az, hogy annak az országnak, ahol élek, milyen a közhangulata, milyen az emberek mentalitása, mik a társadalmilag elfogadott normák és értékek. És ha ezeket nem, vagy többségében nem tudod magadénak vallani, az eléggé megnehezíthet számodra dolgokat. Említették itt az évek óta tartó migránsozást, amit ugye napi szinten 24 órában kellett hallani mindenkinek, ha akarta, ha nem, és ez azért rányomta az ország mentális állapotára a bélyegét. Én úgy gondolom, hogy ez azért már senki számára nem kontroverzális téma. Csak hogy egy egyszerű példát mondjak. Továbbá persze vannak más, személyes jellegű indítékaim is, hogy miért lenne jobb számomra máshol élni, de ezeket nem szeretném itt megosztani. Szerintem még így is lehet kapok némi savazást. De ezzel senki és semmi ellen nem beszéltem, csak ha már a szóban forgó téma a diplomások, te pedig a véleményemet kérdezted, gondoltam leírom, hogy én mit gondolok erről.

Illetve azt még hozzátenném, hogy írtad ezt:

"Minek évekig tanulni, ha kint úgysem abban fog dolgozni?"

Én ezt nem így látom. Szerintem aki kimegy akármilyen diplomával (orvosi, közgazdász, pszichológus, művészeti, stbstb), az azon a pályán is marad, esetleg továbbképzi magát. Sok tudományos területen több a lehetőség is, korszerűbb, olyan értelemben, hogy például egy szakon belül Magyarországon sehol nincs lehetőség tanulni egy speciális szakterületet. Ismerek ilyen embert én is, aki emiatt szeretné például a mesterképzését külföldön végezni. Ha valaki máshol (is) tanul, akkor ugye meg már könnyű "kint ragadni".

2019. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert inkább külföldön vállalnak kulis munkát mint itthon.

Találkoztam itthon olyan meglepően művelt történész-tanár lánnyal aki nem tudott máshol elhelyezkedni csak valutaváltóban...

2019. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját példámat tudom említeni: külfölfdön a diplomámmal helyezkedtem el és jobb karrierlehetőségek várnak rám kint, mint otthon.
2019. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért - mert bár divat szidni a diplomásokat- egy diplomás fiatal még mindig jóval értelmesebb, tájékozottabb, és nem akar egy diktatúrában élni szervilis, buta emberek között, és mellé még keveset is keresni.
2019. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

,,Azért - mert bár divat szidni a diplomásokat- egy diplomás fiatal még mindig jóval értelmesebb, tájékozottabb, és nem akar egy diktatúrában élni szervilis, buta emberek között, és mellé még keveset is keresni."


Azért ne állítsuk be, mintha mindegyik diplomás ilyen lenne. Van pár diplomás ismerősöm, akitől nyíltan megkérdeztem miként tudott egyáltalán leérettségizni, mert alapjáraton olyan hülye.

2019. febr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!