Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azért akar...

Magyarországon azért akar mindenki diplomát, mert menekülnek a kulimunkák elől? Mi ezzel a baj?

Figyelt kérdés

Magyarországon gyakorlatilag véres verseny van a jó pozíciókért.

Mindenki menekül a gyártósori operátor meg a hasonló démoni helyek árnyékától is.


Én utólag munka mellett diplomáztam.

De, nekem anno baromi szerencsém volt, mert diploma nélkül megcsíptem egy jó pozíciót.Azért diplomáztam,hogy bebiztosítsam magam.

De, ha új embert vesznek fel ide, akkor tőle már kérik a diplomát.

Nem sok cég foglalkozik ezzel, így ha leépítenék vagy úgy döntenének elmennek, akkor bajban lennék.

Ezért kellett a diploma, hogy véletlenül se kelljen sor mellett műszakokban dolgozni vagy hasonló.


A legtöbb fiatal így van ezzel, jó pozíciót akarnak.


Illetve sokan, akik ma diplomások vagy egyetemisták olyan családból származnak, ahol egyik szülő sem diplomás, ők hangoztatják mindig jogosan,hogy diplomával kényelmesebb életet élhetsz.


2018. jan. 2. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember azért akar diplomát amiért te.

De már lassan ott tartunk hogy egy segédmunkás állásra is hat diploma kell.

Ezzel tulajdonképp a diplomát minősitik, hogy szinte semmit nem ér, csak legyen papir róla.

Az is mindegy ha kilóra vette valaki , de meg van.

2018. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig többet keres egy maszek villanyszerelő mint te heti 5x8 óra munkával :)
2018. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a munkával van a baj, hanem a fizetéssel. Érettségi után nem akartam tovább tanulni, elmentem dolgozni. 1,5 évig dolgoztam minimálbérért, 2 helyen. Összegyűjtöttem annyit hogy hitellel és szülői segítséggel elköltözzek, csakhogy nincs annyi fizetésem hogy kifizessem a hitelt és eltartsam magam. Jelenleg nettó 95 ezret kapok kézhez. Ez 10 ezerrel több mint a netto minimálbér. Ha ebből csak 30 ezret visz el a hitel és még annyit a rezsi, durván 30 ezrem marad enni, inni, ruházkodni, gyógyszert venni, utazást fizetni, mosószert venni, stb. De 30 ezres törlesztő részlettel soha nem fizetem ki a hitelt, szóval inkább 50-60 körül lenne, ami azt jelenti hogy nem tudok élni.

Most beadtam a jelentkezésem egy főiskolára. Szüleim felajánlották hogy addig eltartanak amíg oda járok, az spórolt pénzem pedig fedezni fogja az iskola költségeit ( állami képzés, 280 pont kell, nekem 370 van, csak könyvek, ceruza, toll, táska, bérlet kell ).

A főnököm a szemembe mondta, hogy akkor se tudna mit csinálni, ha elvégeznék egy OKJ-s képzést. Találhatnánk olyan pozíciót amiben megkapom a garantált bérminimumot, de az még mindig alig nettó 115 ezer forint nekem. Még mindig nem tudok megélni belőle.

A fizetések miatt nem végeznek ilyen munkát az emberek. Nem azért mert valaki nem akarja csinálni. Egy mentős is csak a garantált bérminimumot kapja meg, azt is csak kiegészítéssel. Csoda hogy hiány szakma?

2018. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A baj azzal van, hogy nem mindenki megfelelő alapanyag erre. Persze ha elég kitartó vagy akkor is ha rosszak a képességeid meglesz a diplomád csak esetleg még annyi értéket se fog előállítani mintha egy jó szakmád lenne.

Illetve az mind szép és jó, hogy mindenki jól kereső menedzser csak épp a kuli munkákat ki fogja megcsinálni? Mert egy társadalomnak nem csak mérnökökre meg orvosokra van szüksége, kellenek beteghordárok meg segédmunkások is. A fő baj meg ott van, hogy sokszor egyetemre is azok kerülnek akiknek olyan a családi helyzete és nem azok akik tényleg jól tudnának teljesíteni.


Arról már nem is beszélve, hogy mennyire elcseszett egy értékrend, hogy nem azt akarod csinálni ami kielégít, boldoggá tesz, amiben jó vagy hanem azt amivel sokat és könnyen lehet keresni.

2018. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

" hogy mennyire elcseszett egy értékrend, hogy nem azt akarod csinálni ami kielégít, boldoggá tesz, amiben jó vagy hanem azt amivel sokat és könnyen lehet keresni."


Üdv a 21. században.

Mindenki pénzből él.


Ha a munka nem teszi boldoggá az embert, a hobbija azzá fogja.Ugyanis,ha jól keres és költséges hobbija van, akkor tudja űzni.

2018. jan. 2. 17:35
 6/10 LazyJones ***** válasza:
53%
#5 Ezzel csak az a baj, hogy az emberek stresszesek, kimerültek lesznek miatta, nem fognak jól teljesíteni a munkájukban, nem fognak kreatívan hozzáadni semmi értéket a minimumon kívül. Arról nem beszélve, hogy ahogy azt előttem is írták, a kulimunkát is el kell végeznie valakinek. Ki fogja megcsinálni ezeket akkor, ha képtelenség belőle normálisan megélni? Megkeseredett, küszködő embereket termel magából ez a társadalom futószalagon...
2018. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha most lennék fiatal kitanulnék vagy öt szakmát. Tele lennék pénzell.annyira szakember hiány van
2018. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ugyanis olyan hülyék, akik tanulni akarnak és szeretnek, mert a világot szeretnék megismerni és saját képességeikkel szeretnék gyarapítani a világot, nem pedig az Audi számára összerakni mások tervei és elképzelései szerint egy autót. Ha valaki nem tanul, akkor a képességei mindenki számára elvesznek. Nézz körül, jelenleg (is) a szakmailag legbugyutábbak vannak a csúcson. Akinek több esze van az menjen agyírtásra ?
2018. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Diákmunkában többet kerestem, mint azok, akik 40-ben voltak felvéve a gyárhoz. Miért akarnék olyan munkát, amiből még utcán lakni sem lesz pénzem?
2018. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

Egy egészséges társadalomban, gazdaságban el is várható, hogy az emberek meneküljeneka "kulimunkák" elől, és hogy verseny legyen a pozíciókért. A verseny visz minket előre. természetes igénye az embernek, hogy többre, jobbra vágyik, ez miért baj?

Az, hogy 3 műszakban összeszereled Günther Mercedesét Kecskeméten, nem fogja előbbre vinni az országot (csak Günthert Münchenben)... az, hogy kutatóorvosként feltalálod a rák ellenszerét, vagy mérnökként napelemek fejlesztésén dolgozol, esetleg informatikusként írsz egy penge oktatószoftvert, közgazdászként kidolgozol egy méltányos, hatékony adórendszert, na az már előbbre visz minket, van hozzáadott értéke az országszámára.

Tehát, még egyszer: mia bajod?

2018. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!