Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hagyjuk ezt? 7 év...

Miért hagyjuk ezt? 7 év tapasztalattal,204 óra kötelező havi munkavállalással 160. 000 forintos nettó fizetést kap egy tűzoltó!

Figyelt kérdés
Sőt 160.000 alatt valamivel...

#FIDESZ #kormány #fizetés #munka #életmentés #tűzoltó #speciális mentőmunkás #tűzvédelmi technikus
2019. jan. 28. 10:04
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a külföldi tűzoltói fizetésekkel, szóval még mindig nem vagyok kiváncsi a trolkodásodra...
2019. jan. 28. 11:20
 22/48 anonim ***** válasza:
71%

Addig amíg nem harcolnak ki többet maguknak, ennyit kapnak. Tetszik, nem tetszik, de ez van.

A sztrájkot pont azért írják, mert akkor a kormány kussba már nem tud ülni, lépnie kell, vagy több fizetést ad, vagy a népharag űzi el őket.

2019. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
0%
Jól keresnek. Egy tűzoltónak rengeteg holt ideje van. A mai ellenzék kormányzása altt ennyit sem keresne, mert tűzoltó sem lenne. Elprivatizálták volna, mint ahogy a korházakat akarták.
2019. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
#22. Igazad lehet, csak a válaszokból ítélve én azt is megkockáztatnám, hogy a népharag célpontjába a tűzoltók kerülnének...
2019. jan. 28. 11:41
 25/48 A kérdező kommentje:

#23. Nincs rengeteg holtideje, 204 órát kötelező dolgozniuk, egyesek ezen felül is dolgoznak.

Egy átlagos munkavállaló 168 órát melózik.


De amennyi holtidejük van, azt sem használhatják fel arra amire szeretnék, nem kereshetnek alatta pénzt.

2019. jan. 28. 11:44
 26/48 A kérdező kommentje:

Bizonyos munkakörökben a holtidő amúgy kiküszöbölhetetlen.

Lehet, hogy egy mentős napi X órát csak várakozik, X órát meg csak utazik az autóban, az a néhány órányi munka amit "ténylegesen" végez, az viszont annyival intenzívebb.

Illetve utóbbi hatékony elvégzésére szükség van az előbbiekre.

Egy orvos is rengeteg időt tölt el üldögéléssel, várakozással, telefonálással, konzultációval, de ezekre mind szükség van a hatékony munkavégzés érdekében.


Egy programozó meg egésznap ül az irodában, ott ugyan rendkívül nehéz és hasznos szellemi munkát végezhet, de nem fogják riasztani egy random pillanatban, hogy mentsen ki 5 gyereket egy égő épületből, az életét kockáztatva...

2019. jan. 28. 11:53
 27/48 anonim ***** válasza:
3%
Engem nem érdekel, még nem hívtam őket, de ha ennyire csórók inkább majd én megoldom ha bajom van, állítólag a csórók büdösek. Én így tudom, nekem ez a meggyöződésem.
2019. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
10%
De nem végig a munkaidő alatt dolgoznak. Bent űlnek a melegben és várják a tüzet. Ha nem gyullad ki semmi aznap ki se mennek sehova. Amúgy Németországban önkéntes tűzoltóság van, akik munka mellett dolgoznak és jobban teljesítenek mint mi. Szóval főállásban az a 160 nagyon jó ha így nézzük.
2019. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Najó, elegem van!


A helyzet az az, hogy Németországban hivatásos tűzoltók vannak! Viszont csak a nagyobb városokban. A kis városokat, falukat, stb. valóban az önkétesek látják el, amihez a technikát/képzést/egyenruhát a járás vagy a megye (tartomány) biztositja! A határ 100 ezer lakosnál van, felette hivatásosok vannak! De vannak kisebb városok is amelyek megengedhetik maguknak a hivatásos állományt is, mert magas az adóbevételük pl. egy nagyobb gyár vagy üzem miatt! Pont azért éri meg nekik, mert az önkéntesek természetesen és érthetőmódon nem hozzák azt a szintet. A hivatásos rendszerbe nagyon nehéz bejutni!

A felvételinél nem csak elméleti, hanem kemény fizikai vizsga is van. Majdnem olyan mint itthon a rendőrségi vagy katonai felvétel. Futás, cipelés, tartós terhelés, stb. 8 km futás megadott idő alatt! Kell még létrásgép jogsi, meg miegymás.


És a sokszorosát keresik a Magyarországi tűzoltók fizétésének.

2019. jan. 28. 13:00
 30/48 A kérdező kommentje:

"De nem végig a munkaidő alatt dolgoznak. Bent űlnek a melegben és várják a tüzet. Ha nem gyullad ki semmi aznap ki se mennek sehova."


Erre már reagáltam a korábbiakban, de akkor mégegyszer:


A tűzoltókat nem csak tűzhöz riasztják, hanem balesethez, többek között Ők vágják ki az utast a roncsolódott járműből, Ők emelik fel a vonatot, stb.

Illetve viharkár felméréshez, valamint sok öngyilkossági esetnél is szükség van rájuk.

Olyan nincs, hogy egésznap ülnek és nem történik semmi.

De ha lenne, a készenlétért már eleve többet érdemelnek. Ha heti egy ember életét menti csak meg valaki 7 éven (!) keresztül, az hogy kaphat már 160.000 forintos fizetést kézhez, összesen?! Komolyan agyrém!

2019. jan. 28. 13:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!