Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a kötelező...

Támogatnátok a kötelező keresztény vallás oktatását az iskolákban?

Figyelt kérdés
A bevándorlás egyre csak fokozódni fog az elkövetkező években, ezért nagyon fontos megőriznünk a nemzeti keresztény öntudatot. Véleményem szerint ezt elősegítené az első osztálytól minden évben kötelező hittan és egyéb keresztény vallásra nevelő tanórák. Ezzel megelőzhető lenne a későbbi muzulmán bevándorlókkal való keveredés. Sok fiatallal találkozok akik nem foglalkoznak a keresztény vallással vagy elítélik, ami nagyon szomorú és felháborító. A fiatalabb generációt ezért kötelező jelleggel bele kell nevelni a kereszténységbe.
2019. jan. 13. 18:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Inkább az erkölcstant támogatnám.
2019. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%
Provokációgyanús kérdés. Nem támogatnám.
2019. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%
Veled ellentétben én keresztény vagyok és nem támogatnám. Azt pedig végkép nem tudom kedves kérdező, hogy hozzád hasonló álkeresztények miért szeretnének ilyesmit. Talán, hogy a keresztényellenes embereket még inkább a keresztények ellen hangolják?
2019. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Xddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd


Te magadtól, vagy nekifutásból vagy ennyire hülye?

2019. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
79%
Ez még jobban eltávolitaná az embereket a kereszténységtöl :D
2019. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%
18 év alatt semmilyen vallás tanulását, gyakorlását nem engedném rákényszeriteni a gyerekekre.
2019. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Az is vicc hogy mindenféle nevenincs orosz iromány kötelező olvasmány, a Biblia meg nem. Személy szerint én a kötelező vasárnapi templomba járást is bevezetném, aminek igazolatlan kihagyása pénzbírsággal járna. A templomokhoz beléptető kapukat telepítenék, az emberek a személyi igazolvány leolvasásával léphetnének be. Így ellenőrizhető lenne a misébe járás. Lehet néhány embernek ez túlzásnak hangzik, de ez az egyetlen módja hogy megőrizzük keresztény identitásunkat, különben idővel beolvadunk a muszlim bevándorló rétegbe mint a franciák vagy a svédek.
2019. jan. 13. 18:44
 8/38 anonim ***** válasza:
59%
A tömeges muzulmán bevándorlás nem a kereszténységet fenyegeti, hanem a szekularizációt. Biztos vagyok benne, hogy a keresztény és muszlim vallási fanatikusok a kezdeti súrlódások után gyorsan rájönnének, hogy igazából nagy különbség nincs köztük, és végül együttesen fordulnának a "valódi" ellenségükkel, azaz a modern világiakkal szemben.
2019. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
29%
Semleges vallásismeret oktatását támogatnám, mert az alapműveltség része (más kérdés, hogy akkor nem csak a kereszténységet, hanem a többi nagy vallást is tanítani kellene, megint más kérdés, hogy a tananyag így is túlzsúfolt és jelenleg inkább kivenni kellene belőle). A kötelező hittan viszont sérti az állam és egyház szétválasztását, ami a modern demokrácia elengedhetetlen eleme. Mi értelme úgy küzdeni a bevándorlók ellen, hogy ugyanazt valósítjuk meg, ami miatt tőlük félünk?
2019. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
14%

Én támogatnám, de úgy, hogy térítsük is át az országot az Ortodox Kereszténységre, valamint a Nyugaton divatos "állam és egyhát szétválasztása" helyett legyen az Egyház lényegében a Kormány egyik szárnya, és fordítva, a Kormány lényegében az Egyház egyik szárnya, másnéven Cezaropápizmus, vagy Bizantizmus.


Az ilyen "álkeresztény"-ezőket, mint a 3-as, meg deportálni kellene az USÁ-ba, ott jól megférnének a sok hülyével, akik szerint arról szól a kereszténység, hogy szó szerint elhigyjük Noé Bárkáját, meg hogy nem dugunk házasság előtt.

2019. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!