Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért akarja elvenni...

A Fidesz miért akarja elvenni a lehetőséget a szegényektől, hogy tovabbtanuljanak? Fizetős lesz a felsőoktatás

Figyelt kérdés

2019. jan. 28. 12:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 kokomfitty ***** válasza:
25%

Bocsika, de ez egy ócska komcsi retro duma, hogy a szegény szegények.


Mindenkinek van lehetősége elvégezni az általános és középiskolát megfelelő eredménnyel csak megfelelően tanulni (államnak nem kötelessége képességhiányos embereket finanszírozni.

Ha ez megvan:

1/ fölvesznek az egyetemre, lehet tanulni és van ösztöndíj diákhitel, horribile dictu el lehet menni közben árufeltöltőnek

2/ érettségivel, ha van eszed lehet állást kapni ahol megkeresheted azt a pénzt amiből fizetni tudod az egyetemet.

Ez bizonyosan nem papa által finanszírozott bulidiplomás életforma, dolgozni kell érte, de ha nincs hozzá megfelelő képességed és pénzed sincs akkor meg ne akarj az államon élősködni.

Csak halkan kérdem, mennyi idős és milyen a mobilod, netalán van autód is?

2019. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Fricu1 ***** válasza:
46%

Mert ők mind középszerű (csak mert jóindulatú vagyok) emberek, akik még a most fújjolt Kádár rendszer végóráiban tanulhattak ingyen itthon, vagy a Soros pénzén angol, amerikai egyetemeken. Nekik egy képzett, okos ifjúság a leendő konkurencia, akit nem lehet az orránál fogva vezetni, nem működik mint szavazógép - tehát ellenség. És mert biztosra akarnak menni, a pusztítást elkezdik már az általános iskolákban, ezerszám "integrálják" a debil, antiszociális vadbarmokat a jóravaló gyerekeink közé, hogy azokat is visszahúzza a mélybe. Az ő elitjük kölykei már ma is magán (alapítványi, stb.) iskolákba járnak, netán Svájcba, nekik nem lesz gond sem anyagilag, sem a tudásalap birtokában a fizetős egyetem.


Abban az egyben van igazuk, hogy az elmúlt harminc év által kitermelt "büfészakot" végzett diplomásokra semmi szüksége az országnak. Egy-egy évfolyam 10-15%-a való csak képességei alapján a felsőoktatásba. A többinek kár odamennie. Vagy nem fogja tudni elvégezni, vagy a pályán nem fogja tudni megállni a helyét. Megkeseredett, csalódott frusztrált ember lesz, pedig pl. lakatosként, CNC géppel is dolgozó esztergályosként remek élete lehetett volna (vagy pl. gázszerelőként :) ).

2019. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fidesz-szavazó. Viszont úgy tudom, hogy a felsőoktatásvan az első diplomát megszerezni még mindig ingyenes. Vagy hol olvastad/hallottad, hogy csak tandíjasan tanulhatsz tovább? Belinkelnél egy hiteles forrást? (Már csak azért is lennék rá kíváncsi, mert van fidesz-fan ismerősöm, akinek ez a legerősebb érve a fidesz mellett, hogy a felsőoktatás ingyenes, és a szegény is szerezhet ingyen diplomát) Tènyleg szeretnék tisztán látni.
2019. febr. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 kokomfitty ***** válasza:

az utánam szólónak:

A sommás véleménynyílvánításban ritkán lakozik valólág, különösen ha ez nem is cél

2019. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
#41 nekem kifizetik a szüleim az egyetemet,én csak szolidáris vagyok
2019. febr. 4. 10:57
 46/53 A kérdező kommentje:

Amúgy meg itt nem az a fő baj,hogy a suli fizetős.Hanem az albérlet.

Lehet,hogy valaki ki tudná fizetni az egyetemet,de az albérlettel együtt már sok.Egy albérlet meg sokkal drágább,mint a suli.

Én sem mehetek el emiatt Pestre jogásznak vagy alkalmazott közgazdaságtanra,itt kell maradnom vidéken fostos kis gazdálkodásmenedzsment szakon

2019. febr. 4. 11:32
 47/53 anonim ***** válasza:
xxxxxx
2019. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


1. Demagóg vagy. Fingod nincs mi a fasizmus vagy mi a diktatúra.


2. Nem vagy egyetemre való. Ez persze az én véleményem. Ilyen helyesírással én a 8. osztálynál nem jutottam volna tovább. De hogy érettségizni nem engedtek volna, az tutti. Szóköz hiány, írásjel hiány, stb.

Ha ez csak hanyagság, az is baj.

Számomra végtelenül szomorú, hogy ilyen emberek keseregnek, elégedetlenkednek, sőt követelőznek.


Az meg még szomorúbb, hogy aki tud eleget fizetni, az bejut, sőt elvégez egy jogi egyetemet.

Ha nem is állami finanszírozásban, de elvégzi.


Természetesen semmi bajom azzal, ha valaki mondjuk jogi egyetemet akar végezni. Csak legyenek meg hozzá a megfelelő képességei.


3. Mi a baj azzal, hogy manapság mindenki csak a jogait szajkózza és állami kötelességnek gondolja, hogy mindenkinek diplomát adjon a kezébe?

Nos! Melyik fiatal lány akar ma ápolónő lenni és melyik fiatal srác szeretne mondjuk vízvezetékszerelő vagy autógyári munkás lenni?

Ápolónő? Na persze, hogy öregeket kelljen gondoznom és tisztába tennem? Fujj!

Vízvezetékszerelő? Hogy amikor valakinél eldugul a lefolyó, nekem kelljen a feljött szarban és szutyokban gázolnom? Még mit nem!


Kérdező! Ha neked jogod van így gondolni, akkor mindenki másnak is joga van így gondolni. Ha te "elvárod" az államtól, hogy biztosítsa számodra a diplomaszerzést, akkor más is elvárhatja.


Így van ugye? Hisz te nem fasizmust építesz, ugye?


Ezzel csak az a baj, hogy amikor majd valamelyik szülőd kórházba kerül vagy egyszerűen csak megöregszik és ápolásra szorul, akkor elvárod majd, hogy legyen ott egy hivatását szerető ápolónő, aki ha kell, naponta tisztába teszi. Mert nyilván nem te akarsz otthon maradni ápolni, ugye?

Aztán ha eldugul a lakásodban a budi és az előszobában áll a kakis víz, akkor ugorjon ám egy vízvezetékszerelő és javítsa meg, továbbá jöjjön egy takarítónő és pucolja fel a szutykot, ugye?


Ezek a munkák ugyanolyan fontosak. Csak épp egyik mai fiatal sem akarja elvégezni.

Az a felsőoktatási rendszer, amiben bárki diplomát szerez, ha van elég pénze, meg 8-10 éve, az végképp hibás. Márpedig ez alakult ki a 90-es évek közepétől.


Aztán a valóság korrigálja a rendszer hibáit.


A minap járt nálunk vízvezetékszerelő. Radiátorokat cserélt. 70 ezer forint, 3 óra munkáért...

Persze mindjárt jön a kánon, hogy mert elmentek innen. Dehogy mentek. Itt élnek közöttünk. Én magam öttel beszéltem és kértem ajánlatot, mielőtt döntöttem volna. Olyan összegeket mondtak, hogy azt hittem ez egy 2-3 napos munka lesz. :)

Aztán jött egy szaki meg a segédje és kevesebb mint 3 óra alatt végzett. 70-ért. Siettek, mert mentek a következő munkára. Volt nekik bőven.


Itt tartunk. A büfészakos okosok, meg a 10 év alatt valamilyen diplomát szerző haladók, azok meg a neten osztják az észt vagy épp tüncire járnak. Vicc.


Visszatérve az oktatásra.

Láttam valami dokumentumfilmet az amerikai (USA) oktatásról. A felsőoktatási rendszer fizetős. Vastagon fizetős. Pont. Ezt mindenki alapvető tényként kezeli.

Hacsak nem kőgazdagok a szülők, akkor egy fiatal úgy kerül ki az egyetemről, hogy van többszázezer dollár adóssága diákhitelből.

Ebből következik, hogy csak olyan szakra megy a diák, ami tényleg érdekli, képesnek érzi magát rá és el is akarja végezni. Megfontolja milyen szakra megy, mert a munkájából kell majd a diákhitelt sok év alatt visszatörleszteni.


Így megy ez a tiszta piacgazdaságban. Ahol az oktatás is egy üzlet. A tanulás pedig befektetés, többségében hitelből. Aztán ha rosszul választottad meg a befektetésed, akkor így jártál, nem segít senki.


Nem tudom jó-e ez a modell.


De hogy a töménytelen mennyiségű médiaszakot és egyéb büfészakot végző hallgató nem jó, az biztos. Senkinek nem jó. Magának a diáknak sem.

2019. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Van 2 nyelvvizsgám,leszarom a magyar internetes helyesírásodat.Mintha egy mérnöknek olyan fontos lenne a helyesírás
2019. febr. 4. 14:17
 50/53 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok való vízvezetékszerelőnek,egy szöget nem tudok úgy beverni,hogy ne csapjak rá az ujjamra.Megbuktam rajzból általánosban,mert egy egyenes vonalat nem bírtam meghúzni.Fizikai munka nem való nekem,amihez hozzányúlok az csak tönkremegy.
2019. febr. 4. 14:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!