Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért akarja elvenni...

A Fidesz miért akarja elvenni a lehetőséget a szegényektől, hogy tovabbtanuljanak? Fizetős lesz a felsőoktatás

Figyelt kérdés

2019. jan. 28. 12:35
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy papíron államilag támogatott a felsőoktatás, de nem egy szakon már most is 470-es ponthatár van. Ha ehhez hozzávesszük, hogy 2020-tól az első emelt érettségire és az első nyelvvizsgára nem jár majd többletpont, akkor nem nehéz kitalálni, hogy hány embert vesznek majd föl az államilag támogatott felsőoktatásba. (A 0-hoz lesz közelebb a számuk)

Ezek fényében nem tudom ki mondja azt, hogy a fidesz alatt ingyenes a felsőoktatás. Persze, ingyenes, csak éppen senki sem kerül be a támogatottra.

2019. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg, nem megbántani akartalak.

A helyesírásod pedig jobb a mai internetes átlagnál, csak az írásjelek hiányoznak. És valóban, egy mérnöknek talán nem annyira fontos. De egy jogásznak szerintem igen. Erre írtam.

Egy mérnöknek milyen adottság kéne, amit nehéz tanulni? Talán rajzolni? :)

Bocs, ezt nem hagyhattam ki.


Nem is azt mondtam, hogy legyél szerelő. Csak az a baj, hogy a nagy oktatási és egyéb liberalizmusban ma már senki nem akar szerelő lenni. Meg ápolónő sem.

Pedig néhányan azok lesznek, csak előtte még szereznek egy médiaszakos diplomát. :)

Mert ma már ez a vágy, ezek az ideálok.


Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem alapvetően szükséges egy társadalomban, hogy mindenki diplomás legyen. Sőt!

A szerelő, ápolónő vagy épp a tűzoltó legalább annyira fontos és becsületes munka, mint a mérnök vagy jogász.

Csak hát a vágyak és a társadalmi elvárások nem ezt diktálják.


Más. Az oly sokat szidott felsőoktatási rendszerünkben a diákok közel 10%-a külföldi. Orvosira, állatorvosira járnak vagy épp mérnöknek tanulnak. Sokkal beszélgettem. Kifizetik a forintban akár 2-3 millió forintos tandíjat is félévenként és lakást bérelnek Bp-en.

Miért? Mert jónak tartják a képzést, továbbá otthon nem lenne esélyük bekerülni egyetemre, mert kevés van és nagyon drága. A közhiedelemmel ellentétben sok jólétinek mondott állam nem költ az oktatási rendszerére, mert marha drága. Ha netán norvég vagy és orvos akarsz lenni, akkor eredj tanulni Budapestre vagy ahova akarsz. Aztán gyere vissza és megfizetünk.

De még ennél is egyszerűbb elcsalni és megfizetni azokat, akiket egy - egyébként sokkal szegényebb - ország már kitanított.

Nézd csak meg. Magyar, lengyel, stb. orvosok dolgoznak a skandináv országokban, Németországban. A briteknél? Angliában élő ismerősöm mondja, hogy nemhogy brit, de fehér bőrű orvos is alig van. Ez nem rassziznus, hanem tény. Pakisztáni, indiai és ázsiai orvosok vannak.


Ha meg netán felmerül, hogy a magyar kezdő orvos ugyan maradjon már itthon egy kicsit gyógyítani, mert itt is szükség van rá és miután az állam finanszírozta az egyébként 20 millióba kerülő képzését, akkor jön a felháborodás és diktatúrázás.


Ez van. Mindent akarunk, most akarjuk és legfőképp ingyen.


Mindeközben meg egy külföldi lecummantana az ingyenes felsőoktatásért.

2019. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
azért akarja fizetőssé tenni, mert nem kötelező odajárni. ovi, általános kötelező, utána még 16 éves korodig kell iskolában maradnod, azt finanszírozzák az adófizetők. de azután semmilyen oktatásban kel kötelező részt venned. tehát, ha mégis szeretnél tanulni, akkor logikus, hogy pénzt kérnek érte.
2019. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!