Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt már olyan ember aki nagy...

Volt már olyan ember aki nagy fidesz hívő volt de kiábrándult a fideszből?

Figyelt kérdés
Ismertek-e ilyet vagy esetleg ti vagytok azok? Mi az oka hogy ez történt?
2019. jan. 28. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

fidesz hívő sosem voltam, de régebben szavaztam rájuk


2010 ben is rájuk szavaztam.

Mára megbántam, anno hittem hogy Gyurcsány után valami jó jön majd, fejlődés, demokrácia.

Ha tudtam volna hogy egy diktátorra szavazok nem tettem volna.

2014 ben és főleg 2018 ban már nem a fideszre szavaztam, mert átverve éreztem magam, nem ezt ígérték.

Soha többet nem szavaznék Orbán rendszerére!

2019. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Én olyat ismerek, akinek valóban polgári a gondolkodása és úgy csalódott a Fideszben. De vannak olyan ismerőseim is bőven, akik gyakorlatilag szektás fideszesek. Na, ők mind a mai napig tolják.
2019. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Van vagy másfélmillió.
2019. jan. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ábrándultam ki, de míg 2010-ban rájuk szavaztam, az ezt követő 2 választáson már átszavaztam az LMP-re, mint másodlagos pártpreferenciámra. Nekik jóval nagyobb szükségük volt minden szavazatra, mint a Fidesznek. Viszont ami az utóbbi időben az LMP-ben zajlik, az nagyon nem tetszik. Ennek ellenére még mindig ők a leghitelesebb ellenzéki párt. Az ország vezetésére viszont jelenleg csak a Fideszt tartom alkalmasnak. Tehát én egy olyan fideszes vagyok, aki a jelenlegi erőviszonyok közt megteheti, hogy máshová szavazzon.
2019. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1992 és 2000 között, amikor a Fidesz a Liberális Internacionálé tagja volt és ő tűnt a legradikálisabb liberális pártnak a politikai palettán, megelőzve az SZDSZ-t amely sokkal mérsékeltebb volt, nagy fidesz hívők voltunk. Hittünk a szabadságban, demokráciában, jogállamiságban és abban, hogy Nyugat-Európához fogunk végre tartozni, bevezetjük az eurót és egy határok nélküli, jóléti társadalomban fogunk élni, mint a németek vagy a franciák vagy a belgák...


Aztán jött a köpönyegfordítás és jobbratolódás, ma ott tartunk, hogy illiberális, tekintélyelvű, tehát szélsőséges jobboldali párt, némi konzervatív beütéssel, hogy elhatárolódjon a nála is szélsőségesebb jobbiktól.


Igen, ezt lehet úgy nevezni, hogy kiábrándultság, de szerintem több annál.

2019. jan. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!