Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is észrevettétek már, hogy...

Ti is észrevettétek már, hogy az utóbbi 10 évben mennyire liberálisak lettek a magyarok, dacára annak, hogy a kormány egyre konzervatívabb?

Figyelt kérdés

Megyek az utcán, és hallom a piacnál, hogy két 40-50 körüli nő arról beszélget, hogy az egyiknek az unokaöccséről kiderült, hogy transznő és nővé operáltatta magát, egyáltalán nem negatív felhangokkal beszéltek róla.


Vagy ugyanígy a közeli piac grillcsirkéző talponállójában megittam egy kávét, és közben hallom, hogy mellettem két 50-60 körüli bajszos, szemüveges férfi arról beszélget, hogy miket tapaszaltak amikor a múltkor füveztek. Teljesen fennhangon ment a csevej, ha pont elment volna mellettük egy rendőr, simán hallhatta volna a dolgokat.


Ez 10 éve elképzelhetetlen lett volna. Akkoriban voltam középiskolás, és csak pár lázadó Bob Marley-s rappergyerek próbálta ki a füvet nagy sunnyogva és a rendőrtől fosva, és mindenki egyöntetűen röhögött az osztályomban a "büdös b*zikon".


Nemrég böngésztem Magyarországról szóló cikkeket az angol nyelvű wikipédián, és találtam egy cikket a magyar LMBT jogokról:


[link]



Ez is azt írja, hogy míg 2006-ban a magyarok csak 18%-a támogatta a melegházasságot, és 13%-a a meleg párok gyermek-örökbefogadását, és 2007-ben 30% támogatta a melegházasságot, addig 2017-re a magyarok 64%-a támogatta a teljes LMBT jogok bevezetését, 69% a védelmüket a munkahelyi diszkrimináció ellen, és már 48% támogatta a transzneműek nemváltását.



2019. jan. 29. 19:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre. És gondolom az ennek az oka, hogy különösen az utolsó bekezdésed az átlagembert nem érdekli, hanem lefoglalja a megélhetése inkább! :P
2019. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!