Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is észrevettétek már, hogy...

Ti is észrevettétek már, hogy az utóbbi 10 évben mennyire liberálisak lettek a magyarok, dacára annak, hogy a kormány egyre konzervatívabb?

Figyelt kérdés

Megyek az utcán, és hallom a piacnál, hogy két 40-50 körüli nő arról beszélget, hogy az egyiknek az unokaöccséről kiderült, hogy transznő és nővé operáltatta magát, egyáltalán nem negatív felhangokkal beszéltek róla.


Vagy ugyanígy a közeli piac grillcsirkéző talponállójában megittam egy kávét, és közben hallom, hogy mellettem két 50-60 körüli bajszos, szemüveges férfi arról beszélget, hogy miket tapaszaltak amikor a múltkor füveztek. Teljesen fennhangon ment a csevej, ha pont elment volna mellettük egy rendőr, simán hallhatta volna a dolgokat.


Ez 10 éve elképzelhetetlen lett volna. Akkoriban voltam középiskolás, és csak pár lázadó Bob Marley-s rappergyerek próbálta ki a füvet nagy sunnyogva és a rendőrtől fosva, és mindenki egyöntetűen röhögött az osztályomban a "büdös b*zikon".


Nemrég böngésztem Magyarországról szóló cikkeket az angol nyelvű wikipédián, és találtam egy cikket a magyar LMBT jogokról:


[link]



Ez is azt írja, hogy míg 2006-ban a magyarok csak 18%-a támogatta a melegházasságot, és 13%-a a meleg párok gyermek-örökbefogadását, és 2007-ben 30% támogatta a melegházasságot, addig 2017-re a magyarok 64%-a támogatta a teljes LMBT jogok bevezetését, 69% a védelmüket a munkahelyi diszkrimináció ellen, és már 48% támogatta a transzneműek nemváltását.



2019. jan. 29. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

mert ez a komány elrettentő "konzervatív" példa, én azt gondolom ez is a liberalizmus irányába tereli az embereket


no nem a nemzethy trafikosokat meg a "haverokat"....!!!

2019. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
na azért sztem nem olyan jó a nyíltamn gondolkodók aránya egyáltalán. a melegség-téma ma is brutális magyarországon, konkrét példákat ismerek, és egyik se túl szép, hát a fű és társai, fene tudja, sztem azt is csak bizonyos réteg használja.
2019. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Rettenetesen liberálisok. Engem úton-útfélen leb*ziznak, mert férfi létemre lapockámig ér a hajam és a nőknek van csak hosszú haja, ezért én biztos b*zi vagyok.

Nem sokkal inkább olyan 70-es évekbeli érzésem van a magyarokkal kapcsolatban, nem az, hogy túl elfogadók lennének.

2019. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*Nekem sokkal
2019. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Az általad idézett statisztikát az International Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex Association nevű szervezet készítette, így én őket részrehajlással vádolom és nem tekintem hitelesnek a felmérésüket.


Továbbá más is készített ilyen jellegű felmérést, ráadásul két bekezdéssel van csak feljebb az általad linkelt wikipédia oldalon. Idézem:


"The Eurobarometer poll taken in 2015 suggested 39% of Hungarians supported same-sex marriage. A more recent poll by the Pew Research Center, published in May 2017, suggested that 27% of Hungarians were in favor of same-sex marriage, while 64% opposed it. Support was higher among non-religious people (34%) and 18–34 year olds (39%), in contrast to Catholics (25%) and people aged 35 and over (23%)"


Ez alapján 2015 és 2017 között csökkent a melegházasság támogatottsága az országban 39%-ról 27%-ra, ami egyébként a 2007-es 30%-hoz képest is visszaesést jelent. Szóval ennek a "ti is észrevettétek már" kezdetű kérdésnek nincs alapja. Azt nem teljesen értem, hogy mi közöd van ahhoz, ha mások a füvezésről vagy a tranny rokonukról beszélgetnek. Továbbá kizárólag egyéni tapasztalatból országos tendenciára vonatkozó következtetést levonni nem lehetséges.


Szerintem ennek a tudatos félretájékoztatásnak és elsietett általánosításnak a célja a provokáció, ezért jelentettem a kérdést.

2019. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

A kormányunk követői, akik a magyar népesség hány százalékát is töltik ki? Akik nem csak azért szavaznak a kormányra, mert félnek a bal oldal hülyeségétől, meg valóban szavaznak és nem csak a szavazatuk van ott, hanem tényleg önszántukból és meggyőződésből mentek el szavazni a kormányra? Kevesebb, mint 2 824 206 ember, azaz az ország legfeljebb negyed. Szóval a maradék 3/4 máshogy gondolkodik, mint a kormány politikailag. Vegyük ide még Vona-pártiakat is: 1 092 669 , akkor az ország 2/3-a gondolkodik máshogy, mint az általad "konzervatív"-nak hívott jobb oldaliak, akik nagyon sok mindenben nem konzervatívak.


------


A füvet az nem használja, aki nem akarja. Nem csak "bizonyos réteg" használja. Közönséges bárkik is füvezhetnek, ha úgy akarják. Mindenhol ott van, olcsón hozzájutni tiszta cucchoz is.


A rendőr ha azt hallja hogy füvezésről beszélnek, nem tehet sok mindent. Ha nincs erős gyanúja, hogy termeszti, vagy hogy árusítja, még igazoltatni sem igazoltathatja őket.

Szólás szabadságot kevered a tettekkel. Azért ehhez nem kell liberálisnak lenni. Ez alapvető Emberi Jog, hogy arról beszélek, amiről akarok, ha mást ezzel nem bántok meg jogilag. Az, hogy téged bántott a téma az nem jogi kategória, nem neked mondta, te voltál, aki hallgatózott. Ami megint csak nem egy konzervatív dolog.


10 éve elképzelhetetlen lett volna? 25 évvel ezelőtt általánosban is árulták. Sőt akkor még bélyeg is menő volt. Persze akkor is csak az használta, aki akarta. Engem nem érdekelt, nem nyúltam hozzá. Dédapám még termesztett is otthon - nem verte nagy dobra. Mégis képes volt 150 embernek munkát adni a saját pénzéből és fejlesztette Magyarországot. Ráadásul brutálisan keresztény tanokat vallott. Mégis tudott lazítani úgy, hogy azzal nem kérkedett. Csak a szeretőivel való levelezéseiből és nagyapámtól tudom, hogy mit csinált. 9 gyerek apja volt és még szeretőt is tartott. Nahát, biztos ilyen se volt a régi konzervatív világban. (max a mesékben nem, meg az álmokban). Nem lesz valaki sátánfajzat azért, mert néha pippant egyet, vagy iszik egy pohár bort.


Az, hogy te 10 éve milyen társaságban voltál nem jelenti, hogy a világ csak úgy működik, amit te tapasztaltál kisgyerekként.


Az, hogy nem tudnak titkot tartani az emberek és mindent a rendőrök szem láttára akarnak csinálni, hogy legyen kitől félni, az a saját hülyeségük. A 4 fal között kit érdekel, ha 70 éves fószer teker egyet a "szobabiciklin"?


----


A melegek kérdése ennél sokkal keményebb. Az, hogy egyház parancsára nyilvánosan darabolták fel őket, majd a családjuknak megkönnyebbülést jelentően nem nyilvánosan, de továbbra irtották őket, majd enyhítésként csak börtön járt érte, majd szerencséjükre "csak betegeknek nyilvánították" őket, végül kitörölték a mentális betegségek sorából az 1990es évek elején, ami a "fejlett" Magyarországra 1998-ban elfogadott lett pszichiátriailag, az mind tudomány alapú.

Az, hogy ma már jobban bízok egy búzában, mert őszintébb, mint egy nagy magyarban, aki stadionokat épít, miközben azt hazudja, hogy a jobb lesz nekem a stadion miatt, az azt jelzi, hogy ember vagyok és igényem van az igaz szóra és elegem van a hazugságból. Nincs igényem a magamutogatásra. Mert nem gondolom, hogy a szexualitás az utcára való, de azért, mert valaki a saját neméhez vonzódik, attól még ugyan úgy jár neki MINDEN emberi jog: Jog a munkához, jog az ételhez, jog a szálláshelyhez stb.. Ha azért rúgnak ki valakit, mert meleg és ez csak a munkán kívül derült ki, az szégyen a munkáltatóra nézve. (kivéve a BKK, meg a TCom, ahol azokat büntetik meg, akik segítenek és azt jutalmazzák meg, aki lop). Ha valakit nem rúg ki azért, mert másik neművel, vagy önmagában folytatott szexuális aktust a munkahelyén, az megint csak a munkáltatóra nézve szégyen (kivéve a szex ipart). Az, aki mindkettőt megteszi, azt hívják közoktatásnak.


A meleg házasság egy olyan vitakérdés, amivel ölni lehet. Abba nem megyek bele. Mindenkinek megvan a maga felfogása.


A parádéról pl sokan nem tudják, hogy azért van, mert néhány rendőr (tehát a hatalom keze) úgy gondolta, hogy munkaidőben az a feladatuk, hogy melegeket fognak ölni. És ennek az évfordulójára lett az első PRIDE. Ami ma már tökéletesen elvesztette a tartalmát, akár az összes ünnep. Konzervatívok ide-vagy-oda.


Az, hogy az emberek elkezdenek gondolkodni és nem tartják sátántól valónak, meg az ország ellenségének azokat, akik máshogy gondolkodnak, máshogy néznek ki, más a bőrszínük, más a vallásuk, más a szexuális beállítottságuk, az inkább az információ áramlásnak és a hazugságok lerombolásának köszönhető.


Nagyapám még azt tanulta, hogy a melegek fertőzőek. És láss csodát, nem azok. Ma ilyen idiótaságokkal nem lehet megetetni a diákokat, mert tudnak olvasni és van Internet. Nem tudsz annyi hazugságot és propagandát eladni "konzervatív" elvekként, mint régen. Már nem kell ketté vágni valakit, ha nem akar megkeresztelkedni, mint I. István korában.


Amikor a szomszéd rám hívja a rendőrt 25-én este, mert 10-kor még karácsonyi énekeket éneklek a gyerekkel, akkor hívj engem liberálisnak nyugodtan, de melyik konzervatív családban van még karácsonyi éneklés Karácsonykor? Úgy, hogy a tag, aki kihívta a rendőrt, olyan fideszes, hogy lefogadom, a tamponja is narancssárga, amit használ.


Tudod, az, hogy ki hogyan gondolkodik, nem jelzi azt, hogy ki hova szavaz.

A kormányunk pont arra példa, hogy egyre kevesebben legyenek konzervatívok, ha őket tekinted konzervatívnak. Hagyomány ápolás nem azonos a next level bullshit elvekkel, amiket a kormányunk táplál.


Az kéne még, hogy O.V. kihirdesse, hogy Soros tehet a homoszexualitásról és ő vezette be Világ-szerte. Lenne az a keresztény-konzervatív, aki benyalná és igazat adna neki.

2019. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem biztos, hogy az a liberalizmus, ha drogos, meg transznemű vagy.

Ilyen alapon a kőbányai Balkán utca-Fertő utca környéken ultraliberálisok vannak.

Egyébként ezt észrevettem, hogy a legtöbb drogos ma már nem fiatal hanem 60-70 éves, nyugdíjas ember.

2019. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Aki gyógyszerre iszik, arra nem az alkoholista, hanem a drogos jelző illik a legjobban. Szóval 50 év felett igen sok drogos van az országban.
2019. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#6-os teljesen félreértesz, én amiket leírtam, azokat nem negatív, hanem pozitív dolgoknak vallom. Hogy dacára annak, hogy a kormány milyen sudribunkó, az emberek mégis fejlődnek, és liberalizálódnak.
2019. jan. 29. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:

#6os vagyok: lehet téged is félre értelek. A kormány a "liberális" szót úgy használja, mint a "közellenség" szót. Aki liberális, az az országot rombolja. Ez a keresztény-konzervatív mentalitás. És aki kicsit is (emberként) gondolkodik, azt már máglyára akarják dobni.


Lehet, te még nem találkoztál ezzel a mentalitással. De ha találkozol ezzel, ne ijedj meg. Nem veled van bajuk, ez politikai betegség, és gyógyíthatatlan.


Nem gondolom, hogy amit írtál az rossz. Lenne. Csak van benne sok minden, ami nem tisztázott a leírás alapján.

2019. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!