Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarják segíteni a...

Miért nem akarják segíteni a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés

Egy kérdésben régebben kifejtettem, hogy a propagandára sokkal több megy el, mint néhány száz, akár 1-2000 migráns ellátása, hogy az EU meg kritizáljon.

Nagyjából úgy számoltam, hogy a régi laktanyákat felújítják, vagy olcsó ( akar könnyűszerkezetes ) házakat építenek, elmegy rá néhány millió és azon kívül egy ember ellátása kb 30-50 ezer forint lenne egy hónapban. Ha ennél többet akar, mehet dolgozni. Ezáltal egy ember ellátása egy évben kb 600 ezer forint + szállás lenne.

Jöttek az érvek, hogy "amíg magyar embereknek nincs szállása, addig ne segítsünk külföldieknek". Ezután kiírtam egy kérdést, hogy mit szólnának hozzá az emberek, ha hasonló összeggel a hajléktalanok lennének támogatva.

Erre jött a válasz, hogy "aki nem viszi semmire az annyit is ér", meg hogy "ha egy életen át nem ért el semmit, ne a mi pénzünkön legyen valaki".

De miért ennyire önzőek a magyarok?


2019. febr. 1. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Azért valljuk be, a hajléktalanok 90%-a nemcsak nem tud, nem is akar visszatérni a társadalomba. Persze, eléggé kilátástalan az életük...
2019. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért segítenék?Fasizmus van Magyarországon.A fasizmusban nem segítenek a rászorulókon,hanem belérúgnak mégegyet.
2019. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja sokaknál az a gond, hogy hiába próbálnánk meg segíteni rajta, ha nem is akar a társadalomba visszatérni. Nekem is van olyan ismerősöm, hogy nem hajléktalan, csak szegény, de egyszerűen nem tudsz rajta segíteni, hogy előrébb lépjen. Sokan megpróbálták már, mindegyikük feladta félév után.
2019. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Gondolkozz mielőtt beszélsz ! Egy migráns folyamatos pénznyelő : nem beszél nyelvet sem, képzettsége sincs, szakmát is nehezen tudná elsajátítani + bántalmazza az embereket. Ehhez képest az egyszeri költség (plakát) ami visszatérül, mert megismerik az emberek a veszélyt nem is sok kiadás
2019. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Mehetne hajlektalanszallora, de inkabb kint fagyoskodik.

Penzt kunyeral mert ehes, ha kajat adsz, eldobja mert arra nem adnak tablettas bort.

Aprot odaadtam, szemem lattara azonnal eldobta, neki az apropenz nem penz.

Ha kapna szallast, nem is vigyazna ra, felevete felujjitani utannuk nem koltseghatekony.

Nem mi vagyunk a rosszak, csak a tobbseguk nem erdemel semmi segitseget.

2019. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

,,Egy migráns folyamatos pénznyelő : nem beszél nyelvet sem, képzettsége sincs, szakmát is nehezen tudná elsajátítani + bántalmazza az embereket."


A köztévén kívül tájékozódsz valahonnan még, hogy ilyeneket írsz?

2019. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

"Azért valljuk be, a hajléktalanok 90%-a nemcsak nem tud, nem is akar visszatérni a társadalomba"


Magyarázd már el nekem,hogy ha valaki NEM TUD,ott mi értelme van,annak,hogy NEM AKAR?


Ha valami nem az akaraton múlik,akkor miért vesszük figyelembe,mint tényező?

Ha valamire nem vagy képes,de görcsösen ragaszkodsz hozzá,azt önámításnak nevezik.

2019. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
99%-a bolond állat, egy kettő érdemel csak segítséget
2019. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés. Az előttem válaszolok EQ-ja elég alacsony szinten lehet. De gondolom nagyon sok hajléktalannal álltak le beszélgetni,vagy sok olyan embert ismernek akik hajléktalanokkal foglalkozik. A kérdésedre a válasz: Ha kapnának is segítséget nem mindenki fogadná el. A hajléjtalanságnak vannak különbözőbszintjei. Vannal akik kevés ideje élnek az utcán, na ők azok akik elfogadnák a segítséget. Vannak akik évek óta az utcán élnek ők nem biztos,hogy elfogadnál a segítséget,mert nehezen illeszkednek be a társadalomba ennyj kint töltött idő után. És amúgy nem mindenki önhibájából lesz hajléktalan, többségük szerencsétlen körülmények és traumák után kerül utcára. A hajléktalan szálló nem a legjobb megoldás nekik, oké van egy állandó 'lakhelyük' ezáltal elmehetnek dolgozni, de a szállón a társaik ellopják a dolgaikat, ezért vannak akik inkább visszamennek az utcára.Igény lenne a segítségre, csak nem mindenkinfogadná el azt
2019. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!