Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az én példámból látszik, hogy...

Az én példámból látszik, hogy a CSOK egy nem teljesen átgondolt termék?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk, lakás nélkül, első ingatlanunk megvásárlását terveztük, én szerettem volna viszonylag fiatalabban gyermeket szülni 25-26 évesen és 18 éves korom óta gyűjtöttem a tőkémet. Mivel Budapesten nagy hátrányban vannak a gyerekesek és kezdett már megfizethetetlen lenni a Budapesti albérlet és lakásvásárlás, ezért az agglomerációban nézelődtünk. Azonban mikor megjelent a CSOK és az agglomerációs lakások a 10+10 millióval elérhetőbbek voltak, ráadásul zöld könyezet, ezért az árak kilőttek BP vonzáskörzetében. A párom és én szerettünk volna babát, babákat, de úgy voltunk vele, hogy biztos így gyermektelen fejjel nem fogunk afelett rendelkezni, hogy rögtön hármat bevállalunk. Így letettem arról, hogy 25-26 évesen szülök először, most sokkal inkább úgy látom, hogy 30 évesen leszek anya, mert a budapesti dráguló albérletek mellett nehéz növelni a megtakarításainkat. De így, hogy az árak miatt kitolódik az elsö szülésem időpontja, az azt jelenti ezzel párhuzamosan, hogy a termékenységem is egyre csekélyebb lesz, amikor a második, harmadik gyermeket szeretnénk bevállalni. Ha 25-26 évesen kezdem a sort nagyobb az esély arra, hogy több szülessen. E közben a negyvenes években járó ismerőseim 14-14, 22 éves gyerekkel röhögve eladták a saját ingatlanukat és felvették a 10+10-et az árakat felnyomva, miközben ők már tényleg nem fogják gyarapítani a gyerekállományt. A véleményem szerint a mi korcsoportunkat kellett volna megszólítani támogatásokkal, persze nem sajnálom mástól, de sajnos az ő helyzetük kihat ránk, akik valóban tudnák növelni a gyerekszámot, így az eredeti célt nem támogatja ilyen formában a kezdeményezés.
2019. febr. 2. 23:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt áruld már el, hogy miért ragaszkodsz Budapesthez, hogyha egyébként nem engedheted meg magadnak?!


"röhögve eladták a saját ingatlanukat és felvették a 10+10-et az árakat felnyomva, "

Nem a CSOK nyomta fel az árakat, hanem a QE eszközárbuborék.

2019. febr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

#8

Nem feltételezések kellenek, nézz utána a tényeknek!

„A három vagy több gyermekes új lakóingatlant építő vagy vásároló családokat érintő változások a következők:

• Az eddigi legfeljebb két gyermek helyett akár legfeljebb három gyermeket is lehet majd előre vállalni, melynek határideje 10 év lesz. (A 10 éves határidő akkor is irányadó, ha a meglévők mellé csak egy vagy két gyermeket vállalnak, de ezzel a gyermekek létszáma eléri a legalább három főt.)„

[link]

„7. Előre hány gyermeket lehet vállalni?


A 10 milliós, új lakáshoz járó összeg igénybe vételéhez 3 gyermek, egyéb esetekben legfeljebb 2 gyermek vállalható előre. Három gyermek esetében 10, kettő esetében 8, egy esetében 4 év alatt kell megszületniük a gyermekeknek.”

[link]

A már most pontosan érezhető javulás a termékenységi számban látható Nézd meg a KSH adatát, (Teljes termékenységi arányszámot kell megkeresned az első oszlopban) és ott tökéletesen látszik hogyan csökkent le a rendszerváltáskori 1,89-es érték 2001-re már 1,31-re, ami tovább csökkent 2010-re 1,25-re. Majd azt is láthatod, hogy a 2011_es mélypont óta folyamatosan növekszik és 2017-ben már 1,49 volt.

#7

Miben is írtam hülyeséget? Cáfold meg a mit leírtam! De előre szólok, az nem cáfolat, hogy "hülyeséget ír".

2019. febr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Lemaradt a KSH oldal linkje:

[link]

2019. febr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
81%

persze,hogy nem átgondolt.

ha valós szándék lenne mögötte,akkor a fizetések lennének lassan de biztosan felzárkóztatva és az ebből fakadó lét és egzisztenciális biztonság adna egy olyan alapot,hogy az égből is kisgyerekek potyognának.

nem pedig az ilyen jól hangzó reklám intézkedések,amik mögött nincsen valós szándék.

2019. febr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
85%
A CSOK egy nagyon jellemző Fidesz dilettantizmus. Kidobálod a közpénzből a tízmilliókat azoknak akiknek amúgy is van pénze és semmiféle több gyerek nem születik az eredményeképpen. Felmennek a lakásárak, de nem ám négyzetméteráron, hanem éppen pont tízmillióval minden kategóriában, áááá nem a CSOK miatt. :D Világos, hogy így a kedvezményt nem a lakásvásárlók, hanem valójában a már lakással rendelkezők és azt eladók teszik zsebre, ők gazdagodnak, nem a családok! Bármelyik ingatlanost megkérdezheted, a CSOK miatt minden lakást eladnak az emberek amit nem laknak és azonnal befolyik tízmillió potyapénz. A CSOK-nak hála akinek addig nem volt de volt esélye valami saját lakás féleségre most már nincs, nincs plusz tízmilliója a füle mögött. Tömegek mondtak le a saját lakásról a CSOK miatt és beletörődtek az albéreltbe. Bármelyik ingatlanost megkérdezheted erről is.
2019. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy valamiért egész Europában alacsony a születésszám, és nem csak az anyagi jólétet nélkülöző Magyarországon. Azért kíváncsi lennék rá, ha hirtelen lenne pénz és élhető lenne az ország, akkor mennyire indulnának meg a gyerekek, de úgy látszik nem csak teljesen ez áll a háttérben.
2019. febr. 3. 08:39
 17/30 A kérdező kommentje:
Engem nem köt a munkám olyan erősen Budapestre, a páromat viszont igen. Amire ő specializálódott csak Budapesten tud elhelyezkedni.
2019. febr. 3. 08:43
 18/30 anonim ***** válasza:
Én a 90-es években vettem a panel lakásomat 1 millió forintért. Igaz Akkor havonta 9500 forintot kerestem.
2019. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
#15 és az a tény, hogy rengetegen beletörődnek az albérletbe azt jelenti, hogy az albérletek ára is nőni fog és még messzebb kerülünk a saját otthontól. Nagyon elcseszett egy rendszer ez.
2019. febr. 3. 10:25
 20/30 anonim ***** válasza:
9%

ha ennyire nem fizetik meg ezt a "specializációt" akkor miért is erőlteted a budapestet?


ráadásul totális pénzügyi analfabéta vagy

2019. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!