Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az lehetséges, hogy a Fideszt...

Az lehetséges, hogy a Fideszt felelősségre vonják egyszer a devizahitel termék bevezetéséért?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha egy károsultakból álló pertársaság összeállna elérhetne valamit?
2017. aug. 23. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért, a Fidesz vezette be?
2017. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A Fidesz parlamenti többségének döntése után vezették be 2001-ben. Járai Zsigmond volt az MNB elnöke.
2017. aug. 23. 21:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki időben fizette vissza az jól járt aki az árfolyam megbolundulása után az rosszul.
2017. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Aki felvette a devizahitelt annak utána is kellett volna néznie hogy milyen kockázattal jár ez ha a forint árfolyama zuhan akkor mennyivel is fog növekedni a törlesztőrészlet mivel ez benne van a pakliban és még közgazdásznak sem kell lenni hogy ezzel valaki számoljon


Lehet hogy csúnyán hangzik de én nem sajnálom ezek közül egyiket sem mivel a saját hülyeségük miatt vannak szarban és másra hárítják a saját ostobaságuk eredményét

2017. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

#4-esnek megy a pacsi, egy politikai párt sem állt a hitelfelvevő mögött egy revolverrel.

Miért mindenki az államtól várja manapság a gondoskodást?

2017. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5#, mert bizonyíthatóan a bankok egyoldalúan módosították a szerződés feltételeit, és ezt senki nem kérte számon rajtuk.
2017. aug. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hájaaa ***** válasza:
Az hogy a dohányzás legális MO-n az nem azt jelenti a mindenkori kormány felelős a tüdőrákért.
2017. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#4: Ja, persze. Meg is tettem. Csak képzeld, az valahogy nem jött le a szerződés elolvasásakor, hogy a bank árfolyamtól függetlenül az egekbe emelheti a kamatot mindenféle "kockázati felár"-ra és hasonlókra mutogatva. Érdekes, Lengyelországban valahogy nem szálltak el úgy a törlesztők, pedig ugyanarról a Frankról volt szó - csak a szabályozás volt más.


A bankok tisztességtelenül jártak el, nem szép dolog ezt a gyanútlan emberekre kenni.

2017. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 Akkor miért vettél fel nagy hitelt hosszú futamidőre?


Én ezt nem győzőm hangsúllyozni a baráti körömben is ha nincs tőke amiből finanszírozni tudja az illető (amihez ha szükséges hozzá lehet nyúlni) csak a havi fizetéséből vonja le állandóan akkor 100% hogy adósságspirálba süllyed.


Háríthatod a bankokra hogy nem tájékoztattak ennek a veszélyeiről értem hogy átverve érzed magad viszont barmikor megtehetted volna hogy utána jársz a dolgoknak hogy is működik ez mielőtt belevágsz. Nem minden arany ami fénylik és a legtöbb ember nem gondolkodik előre hogy 10 év múlva hogy is fogja tudni finanszírozni a kamatokat

2017. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9: el is jutottam idáig, ne félj. Családi segítség, fideszes végtörlesztés, és egy öröklés után végre megszabadultam a hitelemtől, és egy életre megtanultam, hogy HITELT NEM VESZÜNK FEL!


Ám az akkori eszemmel ezt még nem tudtam, és így gondolkodtam:

- szeretnénk gyereket vállalni, de az albérletből bármikor kirakhatnak. Meg egyáltalán, én úgy vagyok vele, hogy a családalapításhoz (pláne gyerekvállaláshoz) kell egy biztos családi fészek. (Amúgy, ha az albérlet árak utóbbi brutális elszállását nézem, avval se jártam volna jobban, mint a hitellel.)

- nekem megéri 20%-30%-kal többet fizetni a törlesztőrészletre, mint amennyi a lakbér, ha cserébe 20 év múlva van egy saját lakásom, szemben azzal, amikor 20 évnyi lakbérfizetés után is ott állok nincstelenül

- a Forint hitel akkoriban 14% volt, ha jól emlékszem, a Frank hitel pedig 6.5%

- számoltam némi árfolyamváltozással, de azt hiszem, világgazdasági összeomlás bekalkulálása nem elvárható egy pénzügyekben nem túl képzett embertől

- a legtöbb bankban alacsony önrészhez Forint hitelt nem is adtak, csak devizahitelt


Szerintem a lakáskérdés egyre nagyobb probléma Magyarországon. Munka csak Pesten van, lakás elérhető áron csak vidéken. Hitelt (ezt már megtanultuk) nem szabad felvenni. Az albérlet megfizethetetlen.

Megoldás???

2017. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!