Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az én példámból látszik, hogy...

Az én példámból látszik, hogy a CSOK egy nem teljesen átgondolt termék?

Figyelt kérdés
Fiatal pár vagyunk, lakás nélkül, első ingatlanunk megvásárlását terveztük, én szerettem volna viszonylag fiatalabban gyermeket szülni 25-26 évesen és 18 éves korom óta gyűjtöttem a tőkémet. Mivel Budapesten nagy hátrányban vannak a gyerekesek és kezdett már megfizethetetlen lenni a Budapesti albérlet és lakásvásárlás, ezért az agglomerációban nézelődtünk. Azonban mikor megjelent a CSOK és az agglomerációs lakások a 10+10 millióval elérhetőbbek voltak, ráadásul zöld könyezet, ezért az árak kilőttek BP vonzáskörzetében. A párom és én szerettünk volna babát, babákat, de úgy voltunk vele, hogy biztos így gyermektelen fejjel nem fogunk afelett rendelkezni, hogy rögtön hármat bevállalunk. Így letettem arról, hogy 25-26 évesen szülök először, most sokkal inkább úgy látom, hogy 30 évesen leszek anya, mert a budapesti dráguló albérletek mellett nehéz növelni a megtakarításainkat. De így, hogy az árak miatt kitolódik az elsö szülésem időpontja, az azt jelenti ezzel párhuzamosan, hogy a termékenységem is egyre csekélyebb lesz, amikor a második, harmadik gyermeket szeretnénk bevállalni. Ha 25-26 évesen kezdem a sort nagyobb az esély arra, hogy több szülessen. E közben a negyvenes években járó ismerőseim 14-14, 22 éves gyerekkel röhögve eladták a saját ingatlanukat és felvették a 10+10-et az árakat felnyomva, miközben ők már tényleg nem fogják gyarapítani a gyerekállományt. A véleményem szerint a mi korcsoportunkat kellett volna megszólítani támogatásokkal, persze nem sajnálom mástól, de sajnos az ő helyzetük kihat ránk, akik valóban tudnák növelni a gyerekszámot, így az eredeti célt nem támogatja ilyen formában a kezdeményezés.
2019. febr. 2. 23:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Miért is?
2019. febr. 3. 13:04
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nem fizetik meg, teljesen átlagos bért kapunk mindketten. Átlagos bérből viszont nem lehet olyan ütemben fejlődni, hogy az számottevő legyen.
2019. febr. 3. 13:05
 23/30 anonim ***** válasza:

"Átlagos bérből viszont nem lehet olyan ütemben fejlődni, hogy az számottevő legyen."


Ez így volt régen is és most is így van. Mi ezzel a probléma?

2019. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Az, hogy így volt ez régen is és most is. A lakhatás és az élelmiszer is valahol a Maslow piramis alján van, az utóbbi megoldódott és természetesnek tekintjük hogy bárkinek bármikor elérhető az étel, és hőzöngenénk, ha nem így lenne. A hasonló alapszükségletről, a lakhatásról akkor miért nem így gondolkodunk és miért lesz egyre nagyobb luxuscikk? Egy esszenciális dolog ne legyen már luxuscikk, és ennek tetejében a hajléktalanságot is kriminalizáljuk.
2019. febr. 3. 14:44
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Most adott az állam 10 millió forintot, és 10 millió forint nagyon kedvezményes hitelt.

-> [link]

tessék 21 millió forint


a három gyerek egyébként is csak egy vállalás, nem kérik számon most azonnal

2019. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Erről írtam a kérdésben... nem fogom felvenni a CSOKot, az 100%. Ettől lennék pénzügyi analfabéta? Nem, ezt úgy hívják hogy felelősség, meggondoltság.

Ami valós segítség:

- Mobilitási célú lakhatási támogatás, lakáshitel cafeteria (tavaly megszűnt)

- Lakástakarékpénztár (tavaly megszűnt)

- Önkormányzati lakások (nem volt és nem is lesz)

2019. febr. 3. 15:23
 27/30 A kérdező kommentje:
Most nézem a linket amit küldtél. Te mersz analfabétának hívni engem, miközben elküldesz neken egy nem új építésű lakást, amire fel sem lehet venni a 10+10 csokot? Ráadásul 4xm^2-re hova raksz 5 embert?
2019. febr. 3. 15:25
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Használt lakásra is fel lehet venni a CSOK-ot már vagy két éve, nem csak pénzügyi analfabéta hanem téjékozatlan is vagy.
2019. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Mennyit is lehet felvenni? :D két milliót három gyerekre egy csomó feltétel mellett? Tök mindegy, mert amúgy sem írom alá.
2019. febr. 3. 16:33
 30/30 A kérdező kommentje:
A nagy tájékozottságod arra bezzeg nem terjedt ki, hogy a három gyerekhez megvan szabva a minimális alapterület nagysága, és annak köze sincs az általad belinkelt negyvenvalahány négyzetméteres lakáshoz.
2019. febr. 3. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!