Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt a 2008as válság...

Milyen volt a 2008as válság Magyarországon?

Figyelt kérdés

Akkor még nagyon fiatal voltam, nem annyira érdekelt a politika, meg kicsit már homályos is.

Nálunk egy átlag családnak mit jelentett az akkori világválság? Hogyan élték meg?

Melyik évben kezdtünk kilábalni belőle?



2019. febr. 4. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha volt devizában hitel, akkor igen súlyosan érintette az adott családot, mert a bankok "jó" uzsorás módjára megduplázták, vagy háromszorozták a törlesztőrészleteket. Az állam takarékoskodás céljából 2 lépcsőben megszüntette a 13. havi nyugdíjat. Bár ezt azóta se adták vissza, pedig elvileg hasít a gazdaság. Kis mértékben csökkenhettek a reálkeresetek is.

2009-ben kezdtünk kilábalni, év végére már jelentősen javultak az ország gazdasági mutatói.

2019. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

,,Ha volt devizában hitel"

Amit nem volt kötelező felvenni, senkinek a fejéhez nem tartottak pisztolyt, hogy devizában kell hitelt felvenni. Csak ugye sokan egyből beledőltek a sok pénz csapdájába és észnélkül vették fel, mert milyen jó árfolyamon van.

2019. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
10 éves voltam és rokonk sorra vették fel az általam Gyurcsány pénznek említett hitelt, (igen, furcsa kis kópé voltam) és én emlékszem, hogy mondtam a tükörbe, hogy ez rossz ötlet ha felnött leszek ilyet nem csinálok a hitel más pénze. Emlékszek még olyanra, hogy egyik rokonom fejbelötte magát mert 3szor annyi volt a törlesztő mint amit felvett, és arra is emlékszem, hogy mindenki a kormánytól várta a segítséget, elfelelejtették sokan, hogy nem az a rendszer van, hanem a magát kapitalizmusnak hazudó bohózat :D
2019. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha volt devizában hitel, akkor igen súlyosan érintette az adott családot, mert a bankok "jó" uzsorás módjára megduplázták, vagy háromszorozták a törlesztőrészleteket."


Ez nem így volt, el ne hidd kérdező. Sokan a svájci frank válságot 2008-hoz kötik, pedig az csak évekkel később jött. Ha megnézed a CHF/HUF keresztárfolyamot 2007-2008-ban a ma már döbbenetesen erős forintot látjuk 150-160Ft volt egy frank, 2008 őszén ez valóban felment 180Ft-ra, de itt is maradt sokáig, amikor igazán nagy baj lett ebből, 2011-13 között volt, az ún. euróválság idején, mikor sanszos volt, hogy a görög, spanyol, olasz gazdaság botrányos állapota miatt megszűnik az euró, így mindenki elkezdett svájci frankot felhalmozni tartalékvalutaként, ekkor szabadultak el az árfolyamok ilyen 250-260Ft-ra. Az abszolút mélypont a 300t-os frank volt egy rövid időre. Ez bár következménye volt a 2008-as válságnak, de csak évekkel később "ütött be".

2019. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem úgy érintett közvetlenül, hogy a cégnél, ahol dolgoztam, és ahol elviekben az volt az irányvonal, hogy több lábon álljunk, akkor nagy baj nem lehet... na ez a több lábon állás több autóipari cég kiszolgálását jelentette. Amikor bedőlt az autóipar, bedőltünk mi is. Melók, megbízások lemondása, majd végül 11 főből, 5 fő, 5 főből 3 fő, 3 főből végül 1 fő maradt a cégnél. Az nem én voltam. Úgyhogy tulajdonképpen elvesztettem az állásom miatta.
2019. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!