Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy az amerikai...

Hogy lehet, hogy az amerikai egyetemek jobban teljesítenek, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
A Fidesz szerint a magyar oktatás jobb, mint az amerikai de akkor miért van az , hogy az amerikai elit egyetemek pl az MIT jobban teljesit, mint mondjuk a BME

2019. febr. 9. 13:49
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

"Kb az összes nobel díjas tudósunk a háború előtti rendszerben tanult, semmi köze ahhoz hogy most mi van oktatás terén"


Esküszöm, mint aki nem komplett"


#16-os figyi tisztára mint az ovisok nem tudja ész érvekkel magyarázni amit írtál vagyis inkább megcáfolni inkább felveszi ezt az ovis stílust XDDDDD

2019. febr. 9. 18:52
 22/30 anonim ***** válasza:
56%

#21

Nem zavar te másik ütődött, hogy azt nem én írtam, hanem a 16-os haverodtól idéztem?

Ott az idézőjel, (tudod, az egy magyar írásjel!:)

Eddig szórakoztattál, de most már untatsz és ez megbocsájthatatlan.

2019. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
De igen tudom de nem az a lényeg amit a 16-os írt hanem amit te válasznak. Amit te nem tudsz allá támasztani és érvekkel esetleg cikkekkel , forrásokkal stb inkább mint egy megsértődött kisgyerek elmész , mert tudod hogy ezt nem fogod megnyerni , mert nincs mit felhoznod
2019. febr. 9. 19:27
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

70%-os


Olvasd el még egyszer. A kérdező a jelenlegi állapotról beszél. Magyar egyetemen tanult ember mikor is kapott utoljára Nobel-díjat? Ezzel szemben amerikai egyetemek évente több Nobel-díjast termelnek ki.


[link]

2019. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

18-as, valóban nem olvastam kellő figyelemmel a válaszod remélem megbocsátasz, gondolom veled még sosem fordult elő ilyen

A személyeskedő pökhendi stílusoddal viszont menj a bús francba


Azzal jönni viszont továbbra is marhaság hogy nálunk azelőtt volt egyetem mielőtt amerikát felfedezték volna, ugyanis ennek semmi köze a mostani színvonalhoz

2019. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem ennyire egyértelmű...

Ok, van egy Harvard, egy Princeton, egy Kent, MIT, UCLA... ahonnan a világ tudományos elitje származik. Meg mellette minden porfészekben a helyi egyetem, amelyek diplomája mögött egy magyar érettséginél kisebb tudás áll.

A milliónyi átlagegyetem színvonala nem sokban különbözik a magyarországiaktól -csak nekik ott van az a pár elit, ami a világ legmagasabb színvonalát jelenti...

2019. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
De az elitre vagyok kíváncsi nem az átlagra
2019. febr. 10. 08:46
 28/30 Alex Fly ***** válasza:
64%
Az elitre? Ha van egy jónevű egyetem, amely egy kisebb állam költségvetésével rendelkezik, alkalmazza a szakterületeken legjobb előadókat, a támogatásokból finanszírozza a világszinten vezető kutatásokat (amelyeknek eredménye is van), ezenfelül a jelentkezők közül kiválogatja a legjobb képességű diákokat -nos az ilyen egyetemnek olyan lehetőségei vannak, amelyek ebben az országban ismeretlenek.
2019. febr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nagyobb ország
2019. márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
50%

USA-ban versenyszellem van. Ha szar az oktató, kivágják, mint macskát szarni, megválogatják, hogy kit vesznek fel, és meg is fizetik őket... Lehetőségük és elvárás is velük szemben, hogy képezzék tovább magukat, de itt a tanárok nem sűrűn tanulnak, nincs naprakész tudásuk, jó, hogy nem 80-as évek számítástechnikáját oktatnak az informatikán.


Másfelől Magyarországon az a divat, hogy a lexikális tudás, magolás a követelmény, míg Amerikában úgy vannak vele, hogy a lexikális tudás nem annyira fontos, sokkal inkább az, a képesség, hogy a szükséges információt be tudd szerezni, és alkalmazni tudd a gyakorlatban.


Itt megtanuljuk általánosban a kétismeretlenes egyenletet, de használta már valaki a való életben? Tudja, hogy miben tudja hasznosítani? Emlékszik még valaki a megoldóképletre, vagy már ti is elfelejtettétek 30 év alatt?

2019. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!