Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyek voltak a Medgyessy- és...

Melyek voltak a Medgyessy- és az első Gyurcsány-kormány, valamint az akkori MNB-vezetés (Járai Zsigmond elnöksége idején) által elkövetett legsúlyosabb gazdaságpolitikai / fiskális politikai hibák?

Figyelt kérdés
2019. febr. 9. 14:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ja, kimaradt. A folyósìtott hiteleknek több, mint 40 %-a äruhitel volt.

A deviza alapú hiteleknek meg közel a fele szabfel hitel...

2019. ápr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves Wbiker!

Úgy vélem, a gond, nem az én készülékemben van... Én, elmondtam az én álláspontimat, erre te Járaizol.... Mit igazol? (Mellesleg ez sem telhesen igaz. Meddig volt Járai? Ki váltotta, mikor? És aki leváltotta, miért volt offshore botránya? Azért-e mert úgy érezte, hogy a képességeit meghaladja, vagy azért mert a politikai elvárások miatt jobbnak látta, ha a saját vagyona Cipruson van?)

A többire már nem is reagálok, mert hasonló műlábakon áll....

Van a jegybank és van a kormány.... Mindkettőnek van saját hatásköre.... Itt-ottt átfedésekkel.... A teljes felelősség átlőcsölése valakire, azért mert az Járai... úgy vélem elég gyerekes...,

2019. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagyok Járaizni. A legkritikusabb időszakban hajtotta vègre a jegybank, az egyedülállóan magas, 6%-os kamatemelést. Kénytelen vagyok Járaizni, mert a forintot tudatosan gyengítette.
2019. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Műlábakon...hogyne....

Ezt érvnek szántad?

2019. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves Wbiker!

Az a te álláspontod, hogy a gazdaságpolitukai/fiskális hivákért kizárólag Járait okolod, aki 2001-ben kétharmaddal lett megválasztva jegybank elnöknek többpárti kompromisszum alapján. (Akkor a fidesznek nem volt kétharmada) Ráadásul csak 2007-ig volt jegybank elnök. A szocik, pedig 2010-ig voltak hatalmon. Az ország gazdaságpolitikáját pedig nem a jegybankelnök határozza meg, hanem a kormányfő a pénzügyminiszterén keresztül. Veres János neve beugrik?

2019. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 cro-minyon ***** válasza:
Igazából nem is volt jó pontjuk gazdaságilag. Folyamatosan magas költségvetési hiány, emellett alacsony növekedés, a mainál magasabb korrupció, adósságnövekedés, ikerdeficit, rossz etikai üzenetek a vállalkozók felé... Elegendő bármilyen makrostatisztikát megnézni...
2019. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Az a te álláspontod, hogy a gazdaságpolitukai/fiskális hivákért kizárólag Járait okolod"


Vicces ezt a vádat olyasvalakitől olvasni, aki a baloldalt akarja egyszemélyben felelőssé tenni a devizahitelezés körül kialakult helyzetért. Különösen annak ismeretében, hogy elég egyèrtelműen írtam le, hogy minden kormány felelős volt. Akkor ki is akarja védeni a mundér becsületét?

2019. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16.

Igen, igazad van.... Majd előjön megint Wbiker és elmagyarázza, hogy Járai miatt mondta a nemzeti böszme a vállalkozóknak, ha nem tetszik, akkor el lehet menni... (És sok kis- és közepes vállalkozás meg is tette. Vagy tönkrement, mert volt időszak amikor az Áfa visszatérítést szándékosan visszatartották. Szüretkor pedig az Apeh helikopterekkel vadászott a napszámosokra.)

2019. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Elnéző mosollyal szoktam nyugtázni, amikor bekapcsol a fajtátoknál a csordaszellem...
2019. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Minden
2019. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!