Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az 50+os korosztály szereti...

Ha az 50+os korosztály szereti a mai fiatalokra a mamahotel kifejezést használni, akkor a mai fiatalok hívhatják őket Kádár hoteleseknek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 10. 08:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
25%

Hivhatnak, de nem ugyanaz.

Lehet hogy konnyebb volt lakashoz jutni, de tettek is valamit azert hogy legyen.

A mai mamahotelesek kepesek hitelre Ajfont venni, de elkoltozni mar budos, mert akkor anyuci nem tud fozni rajuk, es nem mossa ki a gatyajukat.

Egy tavalyi felmeresben eleg sok mamahoteles bevallotta hogy otthon kenyelmes, es esze agaban sincs elkoltozni, kozel 30 evesen.

2019. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

#11! Ha életedben laktál már külön, akkor tudod, hogy igenis sokkal egyszerűbb és olcsóbb is otthon lakni.


Azért mondják ezt, mert ez a racionális dolog. tudod közgazdaságtanból van a kifejezés, hogy méretgazdaságosság. Csak a bolond tart fent két lakást ha egyszer nincs rá szüksége. Lehet, hogy te ilyen vagy, de normálisabbaknák úgy van ez, hogy csak az költözik el otthonról, akinek muszáj, vagy annyi pénze van, hogy megteheti. Szerinted, aki kénytelen hitelből telefont venni, az majd havonta legombol valahonnan 50-80 ezer forintot albérletre meg rezsire, mert ezt mondod.

2019. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
33%

21 eves koromtol lakom sajat hazban. Egyszerubb es olcsobb otthon maradni? Igen az.

Sokkal nehezebb egy sajatot fenntartani? Rohadtul nem.

Mert mar kamaszkent tudtam hogy onallo akarok lenni, es bar nem volt egyszeru, tettem erte hogy legyen ra lehetoseg.

Es itt a kulombseg amit sokan nem latnak.

Egy mamahoteles meg jo fizetesbol sem hajlando elkoltozni sokszor. Es nem kenytelen ajfont venni, vagy draga autot peldaul, vagy egyeb kevesbe letfontosagu dolgokra kidobni a penzet, de ugye, a latszatra szivesebben kolt mint a sajat elete megalapozasara.

2019. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
43%

"#11! Ha életedben laktál már külön, akkor tudod, hogy igenis sokkal egyszerűbb és olcsóbb is otthon lakni."


Pont ezért kellene minél hamarabb összekaparni egy önerőre valót.

Aztán ki kell adni a lakást és abból fizetni a törlesztőt.

Én így nyomom. A lakás hoz havi 140 ezret, a törlesztő meg 77 ezer.

Így lesz 30 éves korom előtt egy 25 millás lakásom.

Akkor majd még rábótolok, aztán veszek egy családi házat :)

2019. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Én Budapesten élő vidéki fiatal vagyok, egy éve dolgozok teljes állásban, 220-at keresek, havi 70-et tudok eltenni albérlet mellett. Ki lehet számolni, hogy mennyi idő alatt lesz meg az önerőm. Ha nem 2018-ban költözök Budára, hanem 2014-ben, akkor én is vígan fizetném az alacsony hitel törlesztőmet, miközben csillagászati árakat fizetnek a bérleményért. Annak könnyű, aki jól időzített, én 2013/4-ben 17-18 éves voltam, nyílván alig volt még megtakarított pénzem.
2019. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Időpont ma 11:05

Konkrétan a Xiaomi az egyik legnépszerűbb telefon az eladásokat tekintve nálunk.

Ezeket az iphone hiteles közhelyeket be kéne már fejezni.

2019. febr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
15%

15.


Akkor nem Budán kell lakást venni.

Marha unalmas már, hogy felköltöztök Pestre, aztán minimálbéres munkát vállaltok.

Győrben most egy kezdő nettó 300 kilót keres és nincsenek ilyen árak.

2019. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%

"Egyszerubb es olcsobb otthon maradni? Igen az."


Akkor miről beszélsz, ha ezt te is tudod.


"Mert mar kamaszkent tudtam hogy onallo akarok lenni, es bar nem volt egyszeru, tettem erte hogy legyen ra lehetoseg."


Ja, hogy neked ez egy fontos dolog volt. Álom, amiért teszel, miközben tudod, hogy drága és nem is éri meg, de hajlandó vagy érte áldozni.

OK. De ne gondolt azt, hogy mindenki szereti elszórni a pénzét, hogy elmondhassa, hogy ő már önálló. Neked fontos volt hajlandó vagy ezért rengeteg pénzt adni, másnak nem fontos, nem akar rá pénzt költeni Poénkodtál itt az áfónon, de közben rajtad is lehetne, csak nem veszed észre, hogy semmiben nem vagy különb.Az ájfónos szerinted azért vicces, mert nem költözik el, pedig megtehetné, de ehelyett elszórja a pénzt telefonra. Te azért vagy vicces, mert nem kellett volna elszórnod a pénzt elköltözésre, de megtetted, miközben tudod, hogy ugyanolyan pénzelk***s ahogy hitelből telefont venni. Te attól hiszed magad különbnek, mert van tuti kis saját életed, amivel menőzöl. A telefonos attól hiszi magát különbnek mert van tuti kis telója amivel menőzik.

A normálisabb meg mind a két hülyén röhög, bocs de ez az igazság.

2019. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%

"Marha unalmas már, hogy felköltöztök Pestre, aztán minimálbéres munkát vállaltok.


Győrben most egy kezdő nettó 300 kilót keres és nincsenek ilyen árak."


Marha unalmas már, hogy állandóan ezeket a nevetséges kitalált béreket kell olvasgatni.

2019. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"Minimálbéres állásokért feljönni Budapestre"


1. Békés megyében még minimálbért sem kaptam volna, ha egyszer nincs álláslehetőség.

2. Ha kapok is állást, az nem szakmai, nincs fejlődés, tehát 10 év múlva is tengődhetek azon a béren, max. az inflációval korrigált változatával.

3. 220 ezer kettő nem minknáébér, főleg egy pályakezdőnek.

4. Ezen felül tudom, hogy lesz saját tulajdonú ingatlanom egyszer, mert jól kezelem a pénzem, nem verem el, tudok megtakarítani és az ingatlanok sem fognak örökké a csillagos égig érni. Csak rá szerettem volna világítani, hogy szerencse is szükséges, ha a 20-as éveidben akarsz ingatlanhoz jutni.


A szerencse a 20-as korosztályban azt jelenti, hogy:

1. Szülők támogatják, örököl.

2. Kamaszként jól választott pályát.

3. Nem akkor érik meg benne a lakásvásárlás gondolata mikor egy garzon 30 milka.

4. Megszerzett valami rohadt jó állást, vállalkozó lett (ez utóbbi mondjuk már nem biztos, hogy "szerencse kategória")

2019. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!