Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kik, milyen...

Szerintetek kik, milyen korosztály és anyagi helyzettel vállalnak manapság gyereket?

Figyelt kérdés
Számomra ez 28 évesen annyira elképzelhetetlen. 5 éve dolgozok, de még kell 1-2 év, hogy legalább egy 30 nm körüli saját lakást vehessek. Vehessek, azaz felvehessek rá úgy 10 millió Ft hitelt. Autót sem tudtam még venni, pedig igyekszem spórolni. Másoknak mikorra vagy hogyan gyűlik össze egy induló összegnyi pénzük?
2018. nov. 26. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Csak azt tudom írni amit én leszűrtem beszélgetésekből és láttam ismerősi körben (szóval lehet hogy más mást tapasztal). Jellemzően 30-on felül vállalnak gyereket és akkor ha van biztos lakhatás (sokak esetében ez saját lakást jelent) és a kiadásokon felül legalább havi 100-200e ft (de hallottam már félmilliót is) attól függően hogy az ország melyik részén él. Már egyre több 40-45 között gyereket vállalót is látok.
2018. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom, én már túl vagyok rajta, Gyermekeim azt mondták, szó sem lehet gyerekről. Úgysem tudnák normális körülmények között felnevelni.

Úgy mellékesen, kb 3 éve hallgattam egy kerekasztal beszélgetést. Akkor szakemberek, úgy 80 millára számolták, hogy ennyibe kerül egy gyerek felnevelése, úgy, hogy egyetlen különóra, sport, stb nincs benne. Nem egyszerű egy gyereket vállalni.

2018. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy gyerekhez saját lakás kell és mindkét szülő részéről legalább 200 ezres nettó kereset. Ugyanilyen feltételek mellett be lehet vállalni egy másodikat, de ott már lesz némi nélkülözés is. Két gyereknél már 300 ezres jövedelem kellene, tehát összesen 600 ezer.
2018. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Én egyedülálló anyaként - törvényes házasságból váltam a gyerek 8 hónapos korában - diplomás emberré neveltem a fiamat és biztos vagyok benne, hogy nem került 80 milliómba.

Gyakorlatilag egész életemben összesen nem kerestem ennyit, tehát képtelenségnek tartom. És mindez a 80 millió 24 év alatt, különórák és minden nélkül? Akkor nagyjából havonta 1 gyerek 300ezret eszik és ruházkodik. Akinek meg 3 van, annak egymilliót. Ekkora marhaságot!

2018. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mindentudó99 ***** válasza:
Kétszer 180-200 nettóval már belevágnak ismerőseim. Igaz nem Budapesten vesznek húsz milláért lakást. Hanem ilyen 10-12 miliós házat. Aztán jöhet a gyerek.
2018. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
4-es! Azért álljon meg a menet. Mert a 80 millió valóban durva túlzás,a reális összeg ennek kb. negyede-harmada, de te meg múlt időről beszélsz és ha az inflációt is nézed nyilván más fizetések és árak voltak mondjuk 1993-ban mint ma. Nyilván ha a gyerek születése a bázisév az infláció több száz százalék is lehet mire 25 lesz.
2018. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

#6

"Mert a 80 millió valóban durva túlzás,a reális összeg ennek kb. negyede-harmada"

Akkor most miről beszélünk?

Magad is elismered, hogy durva túlzás, a többi már csak szőrszálhasogatás részedről.

De hogy elégedett legyél, 20 millióba sem került a gyerek, ha az inflációt (...és a gyerek amortizációját:) is beleszámítjuk.

Remélem most már elégedett vagy!

2018. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

"de te meg múlt időről beszélsz és ha az inflációt is nézed nyilván más fizetések és árak voltak mondjuk 1993-ban mint ma."


1990-1995 -ig volt a legnagyobb infláció, szóval elég nagy marhaságot mondtál.

Értem Én,hogy nettó 200 kell gyerekenként csak azt nem értem, hogy sokat látok akik N150x2-ből élnek és nevelnek 2-3 gyereket.

Na azok hogy csinálják, hogy nem látom nélkülözni, éhezni a gyereküket?

Nem elsősorban a pénzem múlik, aki azt mondja, hogy x összeg kell / gyerekenként, és majd csak azután, annál az-az igazság, hogy nem is akar gyereket.

A mostani fiatalok sokan nem is akarnak gyereket, és nem is alkalmasak gyereknevelésre.

Jól el vannak magukban, fél világot körbeszopják,

aztán majd öregségükre egyedül bámulhatnak ki a szoc-otthon ablakán, mert nem lesz aki látogassa őket.

2018. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

“Értem Én,hogy nettó 200 kell gyerekenként csak azt nem értem, hogy sokat látok akik N150x2-ből élnek és nevelnek 2-3 gyereket.

Na azok hogy csinálják, hogy nem látom nélkülözni, éhezni a gyereküket?

Nem elsősorban a pénzem múlik, aki azt mondja, hogy x összeg kell / gyerekenként, és majd csak azután, annál az-az igazság, hogy nem is akar gyereket.”


Na azert nehogy mar az legyen a cel, hogy a gyerek egyen, ha ugyvan akkor egy honapig krumplit kenyerrel meg tesztaval. Azert 2018 van mar es elmeletileg Mo. az egyik legfeljettebb orszag, szoval ne az legyen mar a nelkulozes definicioja, hogy nem ehezik. Ja tenyleg kur..va jo ha nem ehezik, de nem annyibol all az elet, hogy eszel, alszol. Az is nelkulozes, ha nincsenek rendes tiszta ruhai, ha nem tud mindennap minosegi egeszseges etelt enni, ha nem tud mondjuk kulontanarhoz jarni, (ugyebar az oktatas szart sem er, legalabbis orszagreszenkent valtozo, hogy szart sem er vagy meg annyit sem, igy a kulonora szukseges sajnos) ha nem tud sportolni, zenelni vagy olyan hobbit amit szeretne es szivesen csinalna, ha nem tud elmenni egy osztalykirandulasra es meg holnapig sorolhatnam. Eleg szomoru, hogy az a lenyeg, hogy a gyerek ne ehezzen es ezzel le is van tudv elete elao 18 eve. TISZTESSEGESEN ugy, hogy nem csak a letminimumot megadva neki, ugy nem lehet annyi penzbol tobb gyereket nevelni.

2018. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

“A mostani fiatalok sokan nem is akarnak gyereket, és nem is alkalmasak gyereknevelésre.

Jól el vannak magukban, fél világot körbeszopják,

aztán majd öregségükre egyedül bámulhatnak ki a szoc-otthon ablakán, mert nem lesz aki látogassa őket.“


Ez a legszanalmasabb duma, hogy azert legyen gyereket, hogy oregen rad nezzen valaki vagy apoljon. Hidd el ha nem is lesz gyerekem amihez amugy jelenleg fiatal is vagyok, de a lenyeg ha nem is lesz gyerekem, akkor majd a tied fog apolni engem fizetesert, ahelyett, hogy teged apolna ilyen egyszeru.

2018. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!