Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg fizetős lesz a 444? :O

Tényleg fizetős lesz a 444? :O

Figyelt kérdés
A kommentek között olvastam, hogy többen írták és habár csak passzív olvasója vagyok és nem szoktam hozzászólni, de a kommenteket mindig olvasgatni szoktam, mert nagyon jó dolgokat írnak le az élet számos területével kapcsolatban, akár gazdasági, társadalmi, karrier vagy a mindennapi élet területén. Na, szóval okos és tanult emberek írosgatnak érdekes dolgokat, de a cikkek is alapvetően jók szoktak lenni és sokszor jót röhögök némelyiken. Szeretem az oldal szarkasztikus, őszinte stílusát, de az előfizetést sajnos nem fogom tudni magamnak megengedni, mert még tanuló vagyok. A fizetőssé válás egyébként szomorú is egyben, mert ez azt jelenti, hogy ezek a kormánykritikus oldalak egyre jobban ellehetetlenülnek és nemhogy javulna a helyzet, de egyre kisebb az esélye, hogy ezt a rendszert valaha is le lehet váltani és újra megtapasztaljam milyen demokráciában élni (ami jelenleg nem létezik és lehet még ez a kérdés sem fogja megélni a mai estét). Állítólag a hvg és hír24 is ilyen privát oldal lesz hamarosan.

2019. febr. 11. 14:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10 Jó, nézd, így is lehet gondolkodni. Te eldöntötted, hogy a baloldal/ellenzék sz@rt sem ér, még arra sem jó, hogy egy valamire való médiát összerakjon. Csakhogy ez nem ennyire egyszerű.


Hiába cáfolsz magabiztosan, pont hogy meg kell nézni az állami hirdetéseket is, mert nálunk abszolút releváns, sőt, kulcsfontosságú.

Nyilván alapvetően bármiféle média piaci alapon működik. Namármost, ha nem vetted észre, nálunk teljesen átszerveződött az egész történet. Gondolok itt a reklámokra, bevételügyileg nyilván elsőrendű dolog. Ha nekem nem hiszel, tudom Uj Pétert idézni megint, nyilván van rálátása a témára; a piac felét politikai(állami oldalú) tartalom tölti ki. Ez egyáltalán nem normális, nem általános arány.


Na és innentől akkor gondold végig, ilyen feltételek mellett milyen mínuszból indul(!) egy potenciálisan kormánykritikus felület. Nem beszéltünk a "fideszesített", vagy egyszerűen ellehetetlenített, majd megszűnt sokaságról. Ne szédítsük egymást, nyilván te is tudsz ilyet mondani kapásból, ráadásul jópárat.


Tavalyi összeállítás, itt a Fidesztől független még jelenlévő médiákat veszik sorra. Nem nehéz észrevenni, nem túl hosszú a lista:


[link]


Akkor ismétlem a kérdést továbbra is, ilyen arányok és helyzet mellett, kinek állna érdekében belekezdeni bármibe? Szembemenni a gyakorlatilag végtelen mennyiségű állami pénzből gazdálkodó médiabirodalommal? Amikor egyre reménytelenebb a helyzete az eddig működőknek is? Sőt, amikor a legnagyobbak is bizonytalan helyzetbe kerültek?


Erre kijelenteni, hogy ez egyszerűen az ellenzék hozzáállása nem olyan, mint kéne. Szerintem nem jó helyen keresed a probléma forrását, de ez csak az én véleményem.

2019. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Te eldöntötted, hogy a baloldal/ellenzék sz@rt sem ér, még arra sem jó, hogy egy valamire való médiát összerakjon."


egyrészt nem kellett összerakni, csupán életben tartani, ami jóval kisebb feladat de még csak ez sem sikerült nekik. másrészt az elmúlt választások tükrében nehéz más következtetést levonni, hacsak nem akarsz avval érvelni hogy Orbánék zseniálisak és/vagy a magyarok tök hülyék. mondjuk mindkettővel magad alatt vágnád a fát...


"Hiába cáfolsz magabiztosan, pont hogy meg kell nézni az állami hirdetéseket is, mert nálunk abszolút releváns, sőt, kulcsfontosságú."


mert a saját pénzét senki nem akarja a célért beáldozni. majd állambácsi fizeti. hát persze. ez lesz belőle.

egyébként nem cáfolok semmit. pontosan tudom, hogy az állami hirdetések kulcsfontosságúak. csak, veled ellentétben ezt én alapvető hibának tartom, és egyébként is csak alátámasztja a kijelentésem.


"Nyilván alapvetően bármiféle média piaci alapon működik."


nem. már ne is haragudj, ami állami forrásból finanszírozódik, az pont nem piaci alapú. éppen az a gond, hogy piaci alapon életképtelen a rendszer, mert az emberek nem hajlandóak arra pénzt áldozni, hogy az ellenzéki média működhessen. 37 ezres példányszámú nagyon fontos ellenzéki napilap? komolyan? ez neked piaci?


stb.


"Akkor ismétlem a kérdést továbbra is, ilyen arányok és helyzet mellett, kinek állna érdekében belekezdeni bármibe?"


senkinek. de miért is? mert nincs piac, ami életben tartsa. ismétlem: az állami megrendelés, az nem piaci.

az emberek meg nem áldoznak rá.


"Szembemenni a gyakorlatilag végtelen mennyiségű állami pénzből gazdálkodó médiabirodalommal?"


és, mi van akkor, ha végtelen mennyiségű pénzből gazdálkodik? megmondom, semmi.


szoktad nézegetni a tv-s nézettségi adatokat? az RTL tarol. a TV2-nek 3 műsora képes betörni az első 10-be és 4 hely a legjobb. és hol vannak a végtelen mennyiségű pénzből gazdálkodó állami csatornák? sehol.

nem az számít, hogy mennyi pénzed van, hanem az, hogy mit adsz.


az újságokkal kb. ugyanez a helyzet. ha jó újságot csinálsz, akkor azt olvasni (és igen, venni is) fogják, ha rosszat, akkor marad állambácsi tőgye. az meg elapad, ha nem nyalsz neki. ez mindig is így volt.


márpedig nem vették és nem veszik.

annak eldöntését, hogy rossz, amit csinálnak, vagy jó az, csak nem akar senki érte fizetni, meg rád bízom.


"Amikor egyre reménytelenebb a helyzete az eddig működőknek is? Sőt, amikor a legnagyobbak is bizonytalan helyzetbe kerültek?"


és miért kerültek bizonytalan helyzetbe?

az állami források elapadása miatt?

és akkor ez neked piaci?

2019. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Erre kijelenteni, hogy ez egyszerűen az ellenzék hozzáállása nem olyan, mint kéne. Szerintem nem jó helyen keresed a probléma forrását, de ez csak az én véleményem."


tehát véleményed szerint, mind az ellenzék, mind az ellenzéki sajtó, mind az ellenzéki emberek a lehető legoptimálisabban működnek és semmi közük ahhoz, hogy a Fidesz lassanként teljesen átveszi az élet minden szintjének irányítását.

remek.

majd felvéssük a sírotokra: "Mindent jól csinált, csak hát a körülmények. Azok a fránya körülmények"

2019. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen. Kiszivárgott, hogy nem éri meg sorosnak pénzelni. Az üzemeltetőknek nem perkálja tovább az anyagot, így fizetős lesz
2019. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szépen ignoráltad gyakorlatilag a lényegét annak amit mondani akartam. Origo, megvan? A legolvasottabb online újság volt. Volt, amíg Orbán megszerezte, aztán azóta persze a fideszmédia szintjére aljasították mint tudjuk.

És akkor itt gyakorlatilag az ellenzéket rugdalod, miközben egy Origót lazán bekebeleznek. Amikor Orbánnál máig napirenden van az RTL Klub megvétele? Oké, hogy tarol az RTL, tudom én és Orbán is tudja nagyon jól, ezért majd szépen megveszi neki mondjuk a roszatom. Ugye, erről az oldalról milyen egyszerűek a dolgok? És szépen eljutunk odáig, hogy minden erre az oldalra kerül, még mindig az egyébként szerintem is siralmas ellenzéket hibáztatjuk.


Szerintem egy ilyen országban nincs miről beszélni, a szemünk előtt történik minden. Ezt csak az nem látja, aki nem szeretné.

2019. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Szépen ignoráltad gyakorlatilag a lényegét annak amit mondani akartam."


mégis mi a lényege? jajjaj, nincs mit tenni, jajjaj, jajjaj? vagy mi?


"És akkor itt gyakorlatilag az ellenzéket rugdalod..."


gyakorlatilag pont nem. csak max. verbálisan, de lehet ez még változni fog a jövőben.

és egyébként miért ne rugdaljam őket, szegényeket? mert csúnya dolog? vagy mert földön fekvőbe nem rúgunk bele? vagy mégis miért?


ébresztő kis pajtás, ez itt nem a matiné, nem óvodai csoport, ahol majd Gizi néni visszaadja a kis nyuszid, amit Vikike elvett tőled. ez itt a való világ és itt nincs heppiend, csak ha megcsinálod magadnak.


"Ugye, erről az oldalról milyen egyszerűek a dolgok?"


A tiedről az. Jött a csúnya, gonosz farkas és hamm, bekapott bennünket, jaj szegény mi.


Szerintem meg szalmából építkeztünk és meghívtuk vacsira. És még mindig azok a vezetőink, akik elfogadták a terveket és kiküldték a meghívót...


És ezzel nem azt mondom, hogy a farkasnak nincs semmi bűne, csak azt, hogy előbb talán erről az oldalról kellene kivágni az idiótákat, meg alápörkölni a semmittevőknek mert különben soha semmi esélyünk nem lesz.


"Ezt csak az nem látja, aki nem szeretné."


pl. te.

2019. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!