Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor szüntetheti meg a...

Mikor szüntetheti meg a kormány a postákat?

Figyelt kérdés

Semmi szükség rá. Csekket lehet online is be lehet fizetni.

A leveleket is lehetne már küldeni online, így még nem is lenne sok papír.

Csomagküldő szolgálatok olcsóbbak mint a posta.

Max maradna posta minimális létszámmal ügyfélszolgálatnak, és ha valakinek pénzt kell kifizetni. Bár ezt is lehetne már online. Sok nyugger számlára kapja a nyugdíjat.



2019. febr. 13. 20:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

#10

Értem. szóval ha a Posta megszűnne, akkor a csomagküldést átvehetné másik csomagküldő cég, a leveleket kihordhatná másik levélkihordó-cég, a csekkeket befizethetnéd, a pénzt feladhatnád másik ilyesmivel foglalkozó cégnél, ahogyan biztosítást is köthetnél másik biztosítónál.

De mégis miért kellene megszüntetni a Postát, ha már van egy olyan céged ahol MINDEGYIKET tudod intézni egy helyen, egyszerre?

Mintha nem tetszene neked, hogy egyszer másnapos zsömlét kaptál a boltban, ezért követelnéd, hogy zárják be, mert zöldséget tudnak venni az emberek a piacon, tejet vehetnek a tehenészetben és majd lesz másik cég amelyik elhozza neked a városba, húst kaphatsz a hentesnél és vannak drogériák is.

2019. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Latom nem érted. Csekkbefizetes nuku csomagfeladas nuku. Működne egy kis központ egyelőre mindenhol átmenetileg, ahol levelet fel lehet adni, vagy ilyen elosztó központ szerű lenne.

Pénzeket lehet számlára kapni, levelet lehet elektronikusan is küldeni, csekkbefizetes olcsóbb online és nincs annyi papír és így kornyezettudatosak vagyunk. Csomagküldők olcsóbban dolgoznak mint a posta.

A XXI. században vagyunk ébresztő! Ideje haladni a korral, és a digitalizáció mindent ki fog váltani.

Már a boltokban is egyre népszerűbb az önkiszolgáló terminál mint a kassza, tehát tudatosan rá akarják venni az embereket, hogy használják és előbb utóbb kiváltsák a sorokat. A posta sehova sem fejlődik, lassú, pontatlan, sok esetben hibáznak, elkenyelmesedett eletunt emberek vannak ott.

2019. febr. 13. 22:06
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

150-200ft a sima boríték.

99,9 %-nál nagyobb a megérkezési arány.

Ezt több ezer levél feladása után állítom.



Melyik futárcég vállal ilyet?



Így nincs valódi versenyhelyzet.


Mondjuk azt nem értem, hogy a hanyatló Angliából -ahol 5x annyit keresnek az emberek- ide a levél 200Ft, oda 450Ft.

2019. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy közszolgáltatás, nem lehet csak úgy megszüntetni. Ennyi erővel a MÁV is megszűnhet, mert vesztséges, koszos, büdös és sokat késik, és hát lehet autóval is járni.


Nem mindenkinek élmény online csekket fizetni, vagy e-számlát bankkártyával a neten rendezni, tekintettel kell lennünk más emberekre is, akiknek pl. erre nincs is igazán lehetőségük (40-60 ezres nyugdíjból számítógép, internet, számlavezetési díj, tranzakciós díj... az nagyon sok kiadás). Emiatt "nyuggerezni" nagyon ostoba dolog.


Lehet online levelet küldeni, de ahhoz, hogy megbízható legyen, ahhoz fizetned kell a tanúsítványért, amivel aláírod (amiből a kevésbé megbízható szoftveres tanúsítvány is évi 30.000 Ft, és egy email címet hitelesít), és fizetni kell az időbélyegért is, amit Te magad elő sem tudsz állítani.


Ha a csomagküldő szolgáltatóknak át kellene venni azt a forgalmat, amit most a posta bonyolít, nem hiszem, hogy őszinte lenne a mosolyuk, teljesen más a profil és a működés, és nem mindig olcsó, most néztem, egy egyszerű kis csomag postán 2000, UPS-nél 6500 belföldre. Hmm. Persze, sem a feladónak sem a címzettnek nem kell kimozdulnia otthonról, de ez nem mindig és nem mindenkinek ér meg 3x-os összeget. Az, hogy a neten rendelt cuccot ingyen, meg 1000 Ft-ért hozzák, az teljesen más, magánszemélynek sokkal többe kerül.


Sokkal inkább érdemes lenne hatékonyabbá, rugalmasabbá, versenyképesebbé tenni, ha már állami támogatást is élvez, bőven lenne nekem is ötletem. De még ha néha fel is gyújtanám a hivatalt, azért nem szüntetném meg :-)

2019. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
A hivatalos levelezést minden további nélkül bonyolíthatnák már kizárólag elektronikusan is. Engem zavar, hogy a NAV-val, a bíróságokkal papír alapon kell kommunikálnom az esetek többségében. Ezt legalább megoldhatná a kormányzat. Más országokban van már erre példa és jól, gyorsan, biztonságosan és olcsón működik.
2019. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

"Én valószínűleg hülye vagyok, mert amit a vaterán árusítok azt a postán adom fel.


Amit az ebay-en rendelek a postás hozza ki.


Vagy a postán veszem át, ha csak értesítést hagyott.


De van rajtam kívül is egy csomó hülye, aki küldeményt küld vagy vesz át a postán."


Tisztán és érthetően leírtam, hogy mi a baj a Magyar Postával, nem értem ezek után miért vagy megsértődve. A legrosszabb hatékonysággal működik a csomagszállítás, illetve a levélszállítás náluk. Egy várható forgalomnövekedésre (például Karácsony előtt) sem tudnak felkészülni, ilyenkor már a belföldi küldemények is heteket késhetnek. Egy elsőbbségi levél 9 nap alatt se érkezett meg. A hálózati és logisztikai területeken óriási a munkaerőhiány, nem fizetik meg eléggé a dolgozókat.


És elég gyakori, hogy eltűnnek küldemények. Olvassátok el a Google keresőben a budapesti 62-es számú postáról a véleményeket, aki jár oda az tudja hogy a Nyugati pályaudvarnál van és milyen! A legrosszabb az országban. Eltűnnek a csomagok, sokszor nem hagynak értesítőt, elkeverik a csomagokat, szó szerint hatalmas sorok vannak a csekkbefizetők miatt.

2019. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

"Értem. szóval ha a Posta megszűnne, akkor a csomagküldést átvehetné másik csomagküldő cég, a leveleket kihordhatná másik levélkihordó-cég, a csekkeket befizethetnéd, a pénzt feladhatnád másik ilyesmivel foglalkozó cégnél, ahogyan biztosítást is köthetnél másik biztosítónál.


De mégis miért kellene megszüntetni a Postát, ha már van egy olyan céged ahol MINDEGYIKET tudod intézni egy helyen, egyszerre?


Mintha nem tetszene neked, hogy egyszer másnapos zsömlét kaptál a boltban, ezért követelnéd, hogy zárják be, mert zöldséget tudnak venni az emberek a piacon, tejet vehetnek a tehenészetben és majd lesz másik cég amelyik elhozza neked a városba, húst kaphatsz a hentesnél és vannak drogériák is.



A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik."


Ez a válasz 100 százalékban hasznos? Ne szórakozzunk már!

"De mégis miért kellene megszüntetni a Postát, ha már van egy olyan céged ahol MINDEGYIKET tudod intézni egy helyen, egyszerre?"

Nézd már meg, milyen hatékonysággal működnek ezek a szolgáltatások. Az előző válaszomban tökéletesen leírtam. Egyébként van konkurenciája is a postának, nézd meg például a GLS-t, hogy ők képesek Karácsony előtt is kivinni a csomagokat időben, felkészülnek rá, mert nem vízfejű állami cég. A posta pedig csak szenved és aki az értesítőjével bemegy az ünnepi szezonban a postára, az simán várhat egy-két órát, mire sorra kerül, mert még a csekkbefizetőkre is várnia kell, nem csak azokra, akik szintén értesítővel jöttek.


"Mintha nem tetszene neked, hogy egyszer másnapos zsömlét kaptál a boltban, ezért követelnéd, hogy zárják be"

Ötletes. Ez alapján remekül tudom szemléltetni a különbséget a futárszolgálatok, és a posta működése között csomag- és levélszállítás terén.

Futárszolgálatok: havonta egyszer-kétszer másnapos zsömlét kapsz, de ez elfogadható, mert ehető.

Magyar Posta: minden héten legalább egyszer penészes zsömlét kapsz, amit az egér rágott meg. Megennéd?

2019. febr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

"Az, hogy a neten rendelt cuccot ingyen, meg 1000 Ft-ért hozzák, az teljesen más, magánszemélynek sokkal többe kerül."

Tévedsz, csak neked ingyenes. A Kínából érkező postai küldemények szállítását a kínai állam fizeti. Azért a Magyar Posta szállítja ki ezeket a küldeményeket, mert ők a China Post szerződéses partnerei. A Royal Mail ajánlott nemzetközi küldeményeit Magyarországon a GLS szállítja (házhoz ráadásul), a nem ajánlottakat a Magyar Posta.

Angliából érdemes ajánlott nemzetköziként vásárolni kisebb dolgokat, mert sokszor csak kétszer drágább, mint a nem ajánlott és pár munkanap alatt megérkezik, mivel nem a Magyar Posta szállítja. Aki élvezi hogy 1 hónap alatt kap meg valamit Angliából, válassza a Magyar Postát. Velem már többször előfordult.

2019. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Tisztán és érthetően leírtam, hogy mi a baj a Magyar Postával, nem értem ezek után miért vagy megsértődve. "



A 13.-ra elfelejtettél válaszolni.

2019. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Olcsó húsnak híg a leve. Ezt válaszolom rá.
2019. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!