Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz Magyarországon...

Mikor lesz Magyarországon cseh életszínvonal?

Figyelt kérdés

Ott az árak kb 10%-kal magasabbak mint itt, de az átlagfizetés 30%-kal magasabb. Prága gyönyörű, tiszta és fejlett. Az autók átlagéletkora nem 13 év, csak 8. A lakosság csak 12%-a szegény, szemben az itteni 25%-kal. Magasabb a termékenységi rátájuk is. Többet járnak színházba, moziba. Többeknek futja nyaralásra stb.

A vásárló erő paritáson számolt egy főte jutó GDP-jük 40.000 dollár, itthon 34.000, a nyugati átlag 50.000 környékén van vagyis hamarosan beérik a nyugatot.


2019. febr. 13. 23:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
8-as nekünk nincsenek nagy cégeink de például lengyeleknek ott a textilipar ami, talpon tudott maradni a versenytársakkal szemben is, ha be mentek egy plázába találni fogtok ott lengyel regionális multit aki ruhákat árul. Minekünk nincsenek ilyen cégeink mivel eladtuk a 90 évek elején! A jövedelem termelő vagyonnak a nagyrészt eladtuk és kiszolgáltattuk magunkat külföldi nagyvállalatoknak olyan mértékben mint ahogy egyetlen környező ország sem! Lengyelország, Csehországban a jövedelem termelő vállalatokat nem adták el. Az Ikarust lehetett volna modernizálni ez nem igaz hogy nem meg a Videotont is...
2019. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

És te döbbenten állsz a helyzet előtt kérdező. Igaz?

Pedig a válasz egyszerű. Nekik vezetőik vannak, nekünk rablóink. Hidd el, a rablóink életszínvonala sokszorosa a csehekének. Nem vajakolnak pár százalékkal.

És mit lehet tenni? Lecserélni a rablót vezetőre. Más mód nincs, de a valóság azt mutatja, ezt itt nem nagyon hiszik el.

2019. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na várj! Ha Ők nemsokára beérik a nyugati átlagot, akkor, mi hogy érjük utol őket? Ha nem hajlandóak bevárni minket, úgy nehéz küldetés! :)


A hús- és textilárú 10%-nál is magasabb náluk. A rezsi is valamivel drágább. Azért több a termékenységi rátájuk, mert elég komolyan támogatják a fiatalságot lakhatásban (mi is jól láthatóan és egyre szélesítik ezt nálunk is, de Ők merőben másképp csinálják, mint mi)! A fiatalok nagyon kedvezményes albérletben részesülnek állami/önkormányzati ingatlanokban (mert abból rengeteg van). Maga a lakások színvonala, felszereltsége és a külső, belső állag elég tré, kb. olyan, mint nálunk, de legalább van ilyen! Egyedülálló szülők ingyen kapnak lakást (nem örökbe, nyilván!), de a kedvezményes albérlethez nem feltétel gyerek de akár még élettárs sem (egyéni elbírálás)! Elsősorban azért vannak fiatalabb autók mert az értékrendjükben az autó máshol szerepel, mint nálunk! Ne értsétek félre a hasonlatot és e tekintetben ne gondoljatok valami negatív dologra, de kb. úgy gondolkodnak ebben, mint nálunk a tehetősebb cigányság. Ez köszönhető elsősorban a "történelmüknek" ebben, azaz a kiváló autógyártásuknak. Hogy többet járnának színházba azt nem tudom miként és miből feltételezed, egy ismerős/rokon sincs, aki nagyon színházba járó lenne, moziba meg... :) torrentezik ugyanúgy mindenki! Na a nyaralás abszolút igaz, erre spórolnak egész évben, sőt sokak mennek akár kölcsönből is, de olyan nem létezhet, hogy nem mennek el külföldre nyaralni! Hogy mennyi szegény van, azt nem tudom, nem számoltam, így el kell hinnem, biztos felmérés alapján írtad ezt. Mindettől függetlenül (széles a rokonság Csehországban) a fiatalok lakhatási támogatását leszámítva teljesen egy színvonalon élünk, de különbözően gondolkodunk, nagyon különböző az értékrendünk! Gyermeknevelésben pl. egy sokkal, sokkal lazább nép, mint mi vagyunk, kb. semmin nem aggodalmaskodnak, annyira természetes dolog, hogy vannak gyerekek, hogy azt el kéne tudni tanulni! Nincsenek örökösen leszabályzás alatt, szabadjára vannak engedve, nem aggódnak mindenen, nem féltik mindentől stb.

2019. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Eurostatos és OECD-s felméréseket vettem alapul, onnan tudom, hogy többet kultúrálódnak és utaznak mint mi.
2019. febr. 14. 12:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges (mármint az előbbi), az utóbbi mint írtam biztos, hogy igaz is! Előbbibe lehet pont nem esnek bele a rokonok, ismerősök, nem tudom. Mindenesetre elsősorban inkább igény ez nálunk is, mint sem anyagiakon múló dolog. Mozi kényelmetlenné vált az otthoni filmnézéshez képest, ezt abszolút megértem, hogy annyira nem hódolunk ennek. A színházat viszont én magam sem értem... Utána fogok érdeklődni, hogy a cseheknél az iskolások milyen rendszerességgel járnak színházba (nálunk anno volt kulturális alap a suliban, amiből színházbérletet vettek és azt használhattuk egész évben), lehet ott a diákok ezzel jobban élnek, mint nálunk, nem tudom. Vagy nálunk ilyen már nincs is? Az viszont tény, hogy havi 1-2 színházi előadást az elsöprő többségünk megengedhetne magának és ideje is van rá, ha szakít rá! Én vidéki vagyok, nekünk is vannak nagyon jó színészeink és szolgáltattunk már az országnak is jó pár jól ismert színészt, de ettől függetlenül mérhetetlenül irigylem a bp-ieket a kínálat és a felhozatal miatt... Sokan nem is érzik ezt talán, hogy milyen "szerencsés helyzetben" vannak.
2019. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!