Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazából miért van, hogy...

Igazából miért van, hogy ugyanaz a termék Magyarországon ugyanannyi, vagy drágább mint nyugat-európában?

Figyelt kérdés

Pl kenyér, felvágottak, élelmiszer mosószer tisztítószer energiaital Cola stb minden egy árban, sőt még néha olcsóbb. Tudom mert egy csaladtagom kinn el és sokkal jobb árak vannak mint itt, onnan hozzá a mosószert wc papírt stb.

A Nutella is jobb minőségű de olcsóbb is.



2019. febr. 24. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Mert ide a szart hozzák, drágán.

Üdv az Európai Unióban.

2019. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
27% áfa,chipsadó..
2019. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Attól is függ, hogy mely országokkal hasonlítod össze, de alapvetően Magyarországon az élelmiszerek 200-250%-al olcsóbban elérhetőek mint a nem balkáni europai országokban...
2019. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Én még sose láttam, hogy kint bármi olcsóbb lenne. Koppenhágában például konkrétan kb 4x annyiba került ugyanaz a márkájú szelet csoki, ez nagyon megmaradt bennem.


Valami nagyon durva akció esetén tudom csak elképzelni, hogy ugyanazt olcsóbban megkapod mondjuk Ausztriában.

2019. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Németországban a legtöbb dolog olcsóbb vagy maximum ugyanannyi. Annyi, hogy itt sokkal nagyobb a választék, bármiből tudsz venni luxusminőséget is, ami természetesen sokkal drágább.
2019. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
27%-os rekord áfa, chipsadó, útdíj (mert nem teleporttal szállítják a bótba az árut), adók, adók hátán, + illetékek, díjak.
2019. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak is a piac, és azt figyelembe vevő márketinges és főnökei döntenek, jó meg a nagy élelmiszer üzletláncok az árakról.


A Coca-Cola amúgy nyugaton jelemzően sokkal drágább.

De nagyobb különbség van nyugaton az árakban a márkás termékek közt, az üzletlánconként mint Magyarországon.

2020. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!