Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunistáknak hogy nem...

A kommunistáknak hogy nem sikerült eltörölniük a vallásosságot?

Figyelt kérdés
Bő 40 éven át uralták Magyarországot kommunisták és mégis rettenetesen erős az országban a kereszténység. Ezt nem értem, 40 év alatt hogy nem bírták felszámolni a teljhatalmukkal?

2019. febr. 25. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
30 év liberalizmus többet tett a vallásosság ellen, mint 40 év kommunizmus.
2019. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Hmm, ebben van valami. Mi a titka a liberalizmusnak a kommunizmussal szemben?

2019. febr. 25. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Bő egy generációváltás történt a kommunizmus alatt. Tehát ha te 20
2019. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit kényszerítve próbálnak lenyomni az emberek torkán, mint mondjuk eltörölni a vallásosságot az általában nem jár sikerrel. Így gyakorolták tovább, de inkább bújva a vallást.
2019. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Szovjetunióban 70 évig működött egy jóval keményebb diktatúra. És mégis tele vannak a közép-ázsiai utódállamok iszlamistákkal. Csecsenföldről nem is beszélve.
2019. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bő egy generációváltás történt a kommunizmus alatt. Tehát ha te 20 éves vallásos voltál 1949-ben, akkor felnevelhettél egy gyereket vallásosan, és az unokád meg már nagyjából a rendszerváltás környékén született.


Meg a kommunisták csináltak olyat is, hogy inkább beépültek az egyházakba, ha már törvényileg "egy csapásra" úgyse lehet betiltani. Például az én nagypapámról (aki lelkész volt) egy lelkész "barátja" írt rendszeresen jelentéseket.


Egyébként valóban érdekes kérdés amit korábban felvetett valaki, hogy a rendszerváltás óta is csökken vallásosság aránya Magyarországon. Tehát hogy ha a vallás nem gyűlöletben részesül, hanem egyszerűen közönyben. Nem is értek veled egyet kérdező, hogy a keresztyénség ma rettenetesen erős lenne Magyarországon! A népességnek csekély százaléka jár mondjuk legalább havi rendszerességgel templomba, csekély százaléka olvasott el legalább egy könyvet a Bibliából, csekély százaléka imádkozik legalább heti rendszerességgel, stb...

2019. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A kommunizmus nem ellensége a vallásnak.A kommunizmus elvei sokkal közelebb állnak a kereszténységhez,mint a jobboldali konzervatívok és nacionalisták.

A kommunizmus végső célja is gyakorlatilag egy új Éden létrehozása.

2019. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom hogy a kérdés régi, de úgy érzem, hogy nem lett elég pontosan megválaszolva.


Reflektálva a #7-eshez:


Magának a kommunizmusnak van olyan ága amely vallás támogató (sőt a kereszténységből vezeti le a kommunizmust), mint ahogy minden (szélsőséges)ideológiának van olyan ága amely ellenzi a vallásokat és van olyan amely támogatja (legtöbb esetben a vallás hozzájárul az ideológiához).


Keresztény kommunizmus forrás: [link]


Ui.: Nem vagyok kommunista mielőtt valaki azzal jönne, hogy miért védem őket, Én személy szerint minden szélső jobb, szélső balos és főleg harmadik utas ideológiát elítélek (ugye ebbe beletartozik a kommunizmus, mint szélső balos és harmadik utasok is lehetnek)

2022. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!