Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogja a magyar politika...

Mikor fogja a magyar politika kinőni a vallásosságot?

Figyelt kérdés

Meddig kell még tűrni a katolicizmus lenyomását a torkunkon?


Szeptembertől kötelező vagy a hittan vagy a PC-sített verziója, az erkölcstan az iskolákban. Miért? Előbbi teljesen hülyeség, utóbbi pedig annyira szubjektív, hogy 60-70%-ban a nyilvánvaló politikai befolyásolás alatt működő szabályzatalkotó hivatal, a maradék 30-40-ben pedig a tanár személyes meggyőződéseiből fog állni az óra.


2013-ban minek megy még a felvilágosult világ közepén a vallásos indoktrinálás?


Nem a középkorban élnénk, hogy ne tudnánk felfogni miért hal meg a fél falu pestistől. Nem is élünk olyan társadalomban, ahol akármilyen fajsúlyos szerepe lenne a vallásnak (esetünkben kereszténységnek, de részemről szcientológiától iszlámig akármi más is lehetne).


Nem is élünk olyan társadalomban, ahol a vallás akármilyen értéket adhatna a formálható gyerekfejeknek. Vagy kell a friss hús a papbácsiknak molesztálásra, unják már a kórustagokat?


Érthető, hogy a jobb legfőbb retorikája az istenhazacsalád, de értelme a 21. században az elsőnek miért van? Aki vallásos az járjon magánúton hittanra, eddig is volt rá lehetőség évtizedekig. Járt is rá max. 10-20%, legalábbis az én volt évfolyamomból anno. Ők is csak muszájból, a 7-8 ilyen ismerősből egyetlen tényleges vallásosra emlékszem és akikkel megmaradt a kapcsolat felnőttkorukra se lettek/maradtak vallásosak.


Szóval minek is csináljuk ezt a hülyeséget? Mert 2000 éve elkezdték és mindig majmolni kell a szüleinket, mert nekik is a szüleik mondták, hogy ez jó? Rekurzió, remek dolog vagy.



2013. júl. 22. 10:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
35%
Magyarország keresztény állam ha nem tetszik akkor ellehet gondolkodni azon, hogy merre mész...Mindegyik államban van vallásosság...
2013. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
44%
Nem kötelező a jobboldalra szavazni. Ha annyira zavarná a magyar társadalmat a dolog, akkor senki nem szavazna a Fideszre, meg a Jobbikra. Mivel szavaznak rájuk, ezért valamennyi igény biztos van erre a dologra. Annyi biztos van, mint a melegfelvonulásra. Demokráciában mindenki a maga értéktrendje szerint kormányoz, amely országokban liberálisok vannak kormányon, ott a genderfree eszmét nyomatják. Ez már csak ilyen, kultúrembereknek illik elviselni egymást.
2013. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
83%
Majd ha a választók is kinövik és nem lesz rá igény.
2013. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

"Magyarország keresztény állam"


Miért? Mert te azt mondtad? És te ezt azért mondod, mert neked a szüleid mondták ezt?


Ha egy értelmetlen dolgot tradícióból csinálunk az nem érték és nem hazaszeretet, hanem vakság.

2013. júl. 22. 10:59
 5/51 anonim ***** válasza:
72%

Magyarország annyira keresztény állam, mint amennyire én keresztény vagyok. Meg lettem keresztelve pár hetesen, aztán később kényszerből templomba kellett járnom, hogy a szüleim megnyugtassák öreganyámat, mert ugye verseny volt az öregasszonyok között a faluban, hogy kinek az unokája lesz előbb elsőáldozó és bérmálkozó és kié jár többet templomba.


Nos, én ennyire vagyok keresztény...

2013. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
33%
Nem ismered a vallás lényegét nagyon primitív vagy.
2013. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
68%

"Nem ismered a vallás lényegét nagyon primitív vagy."

Mi a vallás lényege?

2013. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
80%

"Magyarország keresztény állam ha nem tetszik akkor ellehet gondolkodni azon, hogy merre mész...Mindegyik államban van vallásosság..."


Persze van vallásosság és a vallásosak 90%-át a 40 év feletti lakosság adja. Még 40-50 év és szerencsére szinte teljesen eltűnik ez a sok gyíkság, bár nagyon félek a most feltörekvő szektáktól, mint például a Hitgyüli, mert azok még őrültebben tolják és sokkal normálatlanabb tapírfejeket tenyésztenek ki, mint a történelmi egyházak.

2013. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
48%
Mai világban az új isten a pénz lett én ettől félek igazán . Kell egy ellen pólus a pénz világ istenének rombolása ellen.
2013. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
95%

A jelenlegi kormányunkat én nem tartom kereszténynek, pláne nem katolikusnak, de ez kicsit más téma. Attól, hogy a retorikájában az, még a szívükben olyan messze állnak a kereszténységtől, mint Makó Jeruzsálemtől...

Jelenleg a hit-és erkölcstan kötelező tantárgy többek között pl.: Svédországban, Norvégiában, Dániában, Írországban, Svájcban. Gondolom akkor ezen logika alapján ezek is mind visszamaradott, bugyuta népek, akikhez nem jutott el a nagy felvilágosodás. A vallásoktatás az alapműveltség része, hogy ne legyünk kőbunkók, és ne tegyünk fel ilyen és ehhez hasonló kérdéseket, amikből csak az süt le, hogy gyakorlatilag fogalma sincs az embereknek a vallásról.

2013. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!