Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol tudom aláirni azt a...

Atesz 90 kérdése:

Hol tudom aláirni azt a peticiót amely a trianoni békeszerződést vizsgálja felül Brüsszelben ha eléri az egymillió aláirást?

Figyelt kérdés
2019. febr. 27. 12:16
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik h 100 évre szól. Ezt csak azért találták mostanság ki mert most lesz jövőre a 100 éves évfordulója.

A németek sem sírnak pedig lapozz fel egy térképet 1914ben mekkora volt Németország. És ott erőszakosan kitelepítettek több millió németet. Magyarország esetében az volt hogy Erdély Nagy többsége román nemzetiségű volt és ezért került oda. Nyilván lehetett volna a határt picit igazítani de nézd meg Teleki vörös térképet. Erdélyben olyan szétszórtan el a magyar népesség h lehetetlen lett volna igazságos határt húzni.

Amúgy meg ha annyira érdekel a téma nyalazd át a trianoni békét és meg fogod látni h nincs olyan pontja h 100 évre szól. Na meg mint írtam a párizsi béke amúgy is folulirta.....


Amúgy meg nem kellene leszolnod az anyaországban elő magyarokat mi jogon mondod h a határon túliak magyarabbak? Egyáltalán nem. Nagyobb az esély arra is h keveredtek na meg ők is felelősek azért h egy ilyen kormányt a nyakunkra engedtek. Ha olyan magyarok lennének akkor neznek a magyarországi magyarok helyzetet is....

Mellesleg részben neked olyan ajándékot is adott az élet h tudsz románul és nem tudom h németül tudsz e? Nekünk ilyen nincs de aki Erdélyben nőtt fel nagy valószínűséggel alapból tud 3 nyelvet. Így már ismeri,. Könnyebb egy másik germán vagy latin nyelvet megtanulni ami komoly tényező a munkaerő piacon manapság.

2019. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak gondolkodj:

Tegyük fel valahogy kiokoskodnák, hogy vissza kell állítani a trianon előtti határokat, mi lenne belőle? Konkrétan egy olyan háború, ahol az összes szomszédos ország a magyarok ellen van, szereinted ez jó lenne?

2019. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!