Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van értelme ennek a kártékony...

Van értelme ennek a kártékony társadalmi rendszer fenntartásának?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltál csodáltad a felnőtteket, milyen tökéletes rendszerben dolgoznak, alkotnak. Aztán amikor bekerülsz már nem ez a véleményed. Minkor megjön a bölcsességed ráébredsz, hogy ennek így tulajdonképpen nincs értelme. Megvilágítom néhány példával


Napi 8-10 néha többet dolgozunk minden nap. Ugyanakkor a valós munkavégzéssel töltött idő jóval kevesebb. Miért nem lehet hasznosan beosztani a munkáltatóknak és kiadni szabadnapnak? Miért kell elváni, hogy bent kávézgassanak, egymás rovására pletyizzenek, fúrják egymást a dolgozók?


Pl egy mérnök barátom fejleszt mosógépeket. De pl nem lehet túl erős a csapágy vagy a tengely. Nem az a cél, hogy sokáig működjön, mint a Szaratov,Lehel hűtők 35-40 évig is szervizelés nélkül, hanem ha kiszolgálta a garit menjen tönkre, hogy vegyenek újat. Ha túl erős a csapágy, kevésbé teherbíró alkatrészt tesznek bele. Szálroncsolót tesznek a ruhákba, hogy tönkr menjen, miközben ontják a gyárak a rengeteg felesleges háztartási kacatot. Minek erőltetik, hogy annyi TV-t, PC-t, laptopot,egyéb szemetet vegyenek, amikor egy embernek nincs szüksége minden évben újakra ?


Csak mert pörgeti a gazdaságot? A fogyasztás elvileg...Sok ember ezt be is nyeli. Hitelből vesznek csúcs mobilt több százezerért, meg plazmát, amikor pl a TV-ben ugyanazokat ismétlik évről évre. A társadalom már rég olyan technológiai, tudományos szinten van, hogy megfelelő elosztással a társadalom minden rétegét el lehetne látni megfelő hasznos termékekkel. Meg lehetne az egyenletes jólétet tartani hosszú távon is. Nem az irreális követelmények (vegyél minden félévben mobilt, tv-t) hozzák el a fejlődést, jobb életet. Mégis ezt kergetjük. Ezt kebesen értik meg vagy egyszerűen valakiknek ez a mátrix világ a jó?


2019. febr. 28. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi a kérdés?
2019. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Nemtom, én 2015. júniusában vettem egy LG Spiritet és még most is azt használom. Nem tettek bele az Illuminátik telefonpusztító mikrochipet, hogy elromoljon fél év után és jól átverjenek vele.
2019. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
És akkor most mi legyen? Álljunk vissza 50 éves kütyükre, mert neked ez a hepped?
2019. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nincs tévém, a nokia ősbuta mobilom lassan nagykorú, de a lámpa, ébresztő és telefon funkciója tökéletes. És az akkuja is majd egy hétig bírja.

A PC-m is bőven 10 év feletti.


Hajdu energomatot használok...


Fogyasztói társadalom van, de nem muszáj beállni a sorba. Bojkottáld, ha nem tetszik.

Fogyasztói társadalom van, de

2019. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Volt Szaratov hűtőm. Mikor elindult a kompresszor hangosabban kellett beszélni, mert olyan hangja volt mint egy BMP-1 csapatszállítónak.
2019. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Annyit aláírok, hogy a mosógépeink tényleg eléggé könnyen tönkre szoktak menni. Volt olyan, hogy 2 évet bírt és elkezdett füstölni. A mostani elég jól bírja, már 6 éves.
2019. febr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Telefonom Honor 7, 4 éves és az ég világon semmi baja. Egyetlen egyszer ejtettem le, szerencsére nem tört el, ezen kívül vigyázok rá és még karcok is alig vannak rajta.


PC-m 7 éves, soha semmi nem volt benne cserélve és tökéletesen működik. Az akkor 20 ezres SSD benne 7 év után 93%-os kondícióban van.

Monitor hozzá 11 éves. Ebből még anno vettünk kettőt mert nagyon olcsó volt, 25 ezer fullHD monitor és mindkettő azóta is hibátlanul működik úgy, hogy minden nap használva van.


Mosógépünk 10 éves szintén semmi baja.

TV 12 semmi baja.


Van egy 18 éves mikrónk, most másodlagos mert vettünk egy nagyobbat de amúgy az is működik.


Hűtő 20! éves és az ég világon semmi baja nincs. Idén vettünk egy nagyobbat mert nem fértünk, most a spájzban üzemel másodlagosként.


Mindig meglepődnek mikor megtudják hogy a telefonom lassan 5 éves. "Hogy lehet ez hát nekem már a 3. lesz 4 év alatt?" Mondjuk vigyázok rá és nem ejtem el, öntöm le, stb?


Nem kell összeeskövés elméleteket gyártani azért mert nem tudsz vigyázni a cuccaidra. Villamosmérnöknek tanulok és nagyon sok kutatás arra megy el hogy hogyan lehet ellenállóbbá és strapabíróbbá tenni az eszközöket. Úgyhogy erről ennyit. Nem kell állat módjára használni és akkor nem lesz baja.

2019. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem megvannak a régebbi telefonjaim is, azok is még működnek. Nyilván van, amelyikkel még fotózni sem lehet :) Nem ám érintőképernyő meg Internet :) Szóval nem a semmiért lett új.

Mosógépem, hűtőm elmúltak 10 évesek. Konkrétan úgy néznek ki, mintha újak lennének és semmi bajuk. Tv-m is jópár éves, bár 'lapostv', de fogalmam sincs róla, hogy konkrétan milyen technológia, nem is érdekel, tök szép képe van.

Szerintem sokan nem is vigyáznak a cuccaikra, és sokan csak vásárolgatnak újat, ha nem is kell. Ez nem a gyártók, forgalmazók hibája. Szóval nem kötelező félévente, évente újat vásárolni. És a legtöbb ember nem is teszi.

De van, aki ezzel akar kitűnni.

2019. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
A proli a hitelre vett csúcstelefont az 5 centi vastag virsli ujjaival 100N erővel nyomkodja meg elejti naponta 2x aztán mikor elromlik, hőbörög hogy "hööö rohatt szarszung szar telefon bfööö". Imádom :D
2019. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9: ezen nagyon jót nevettem és tök igaz is :D

Nekem is van ismerősöm, aki megvette, illetve nem vette meg, mert még mindig fizeti a részleteket, a 250 ezer forintos iPhone-t, ami akkor sem volt már a legújabb, de akkor is iPhone kell. Fél év múlva szarabb állapotban volt, mint az én 3 éves telefonom, mert annyira nem tud, nem akar rá vigyázni. Szerintem előbb lesz kuka a telefon, minthogy kifizetné az összes részletet :D

2019. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!