Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az országunk Európa összeszere...

Az országunk Európa összeszerelő üzeme lesz lassan?

Figyelt kérdés

Nézegettem kíváncsiságból álláshirdetéseket. Szinte kivétel nélkül gyárak/összeszerelő üzemek hirdetnek.

Hangzatos "operátor" értsd betanított melós pozícióba, raktárba. Szintán gyárakba mérnököket, IT-s embereket.


Rákerestem más városokra is, és szintén ezt tapasztalom.

Hirdetések 80%-át gyárak adják fel.


Ennyire Nemzeti Munkás nemzet lettünk már?

Olyan érzésem volt miközben néztem a hirdetéseket, mintha mi lennénk európa összeszereldéje



2019. febr. 28. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

"Szintán gyárakba mérnököket, IT-s embereket."

Sz*r egy ország mi? Hogy mérnök kell nekik dolgozni meg IT-s. Ez a legalja, tényleg.

Bezzeg mennyivel értékesebb lenne ha genderológusokat keresnének meg jogvédőket, nem?

2019. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem lesz.

Már az!

2019. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha tényleg Europa összeszerelö mühelye lennénk, nagyon jo lenne a helyzetünk. Sajnos messze vagyunk attol.
2019. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Én épp álláskeresésben vagyok.

Hasonlóak a tapasztalataim.


Viszont nem gondolnám, hogy Európa nagyüzeme lennénk. Inkább csak egy nagyüzem, amit külföldi multik kihasználnak, és nevetséges pénzekért dolgoztatják az embereket.

2019. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég sz"rul hangzik, de efelé halad a világ és így is van rendjén. Globális munkamegosztás van, ha mi magyarok csinálnánk a legjobb nadrággombokat, akkor velünk csináltatnák minden nadrág gombját, de ez így van jól.


Nem azzal van a baj, hogy beleszövődünk a nemzetközi piacba, hanem az, ha egyoldalúvá válik a dolog. Az Audis sztrájknál láthattuk, hogy ha egy láncszem megszakad, akkor annak határokon átívelő következményei vannak, ami igazából jó (persze nem maga a patthelyzet, hanem hogy kétoldalú az érem).

2019. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lassan?!?


gyorsan!

2019. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Már most is azok vagyunk. Tele külföldi munkaerővel. (ukrán tudás a műszakvezetőnek lassan feltétel lesz. (
2019. márc. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!