Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hangyák vagy az emberek...

A hangyák vagy az emberek társadalma fejlettebb?

Figyelt kérdés

2019. márc. 6. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Az embereké.

Bár nem tudom hogy ez miért magyar politika kategória :D

2019. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Az embereké, mivel az emberek tudnak gondolkodni, a hangyák pedig nem.


A hangyák társadalma egyszerűen úgy alakult ki, hogy az őshangyák közül azok akiknek véletlen mutációk folyamán nem olyan idegrendszere volt, ami a bolyban élést segítette elő, az nem tudott továbbszaporodni és kihalt.


A mai hangyák között minden viselkedés reflexes és már vagy 80 millió éve olyanok, mint manapság.



Az embereknél ezzel szemben minden társadalmi szervezettség gondolkodás folyamán alakult ki. Valakinek ki kellett találnia, hogy ne csak vadásszunk és gyűjtögessünk, hanem ültessünk növényeket és tenyésszünk állatokat, ne csak itt-ott éljünk barlangokban, hanem építsünk sánccal körbevett falvakat, majd kőfalakkal körbevett városokat, legyenek vezetők, kereskedők, katonák, munkások stb. mind az ész terméke, nempedig reflexeké.

2019. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem voltam még hangya 😁
2019. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
3-as! Én voltam, de nem jött be.
2019. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 LazyJones ***** válasza:
93%
Sok függ azon, mit értünk fejlettségnek. Az emberek gépeket építenek, befolyásolják a környezetüket, az orvoslással kb kiléptek az evolució medréből, míg a hangyák csak élnek a beléjük kódolt biológiai program alapján. Az emberi társadalom ugyanakkor individuumok többé-kevésbé állandó, egymással is konfliktusban álló halmaza, míg a hangyáknál minden szereplőnek határozott szerepe van, amivel a közösséget szolgálja, kimaradók és különcök nélkül.
2019. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A méheké.
2019. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg higgyétek el, a delfinek viszik a pálmát 😁, azokhoz képest sehol sem vagyunk.
2019. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés eldöntéséhez előbb definiálnod kellene azt, hogy szerinted mit jelent a "fejlettebb" egy társadalomban.
2019. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!