Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak jó lenne ha...

Magyarországnak jó lenne ha szövetségi állam lenne?

Figyelt kérdés
Meg gyerek voltam mikor egyszer hallottam ezt egy gazdasági politikai műsorban, és ott említették hogy az ország előnyére válna ha az államforma szövetségi köztársaság lenne. Plusz mivel a Észak Magyarországi cigányság autonómiát akarnak, akkor annyi autonómia lenne hogy az egy szövetségi állam lenne 3-5 tartomány közül. Nem értek ehhez de szerintem részben jó lenne . Mi a véleményetek?
2019. márc. 8. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Hol akarnak cigány autonómiát? A cigányok tartanák fenn azokat a megyéket? HAHAHA.
2019. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Legális Technocol ***** válasza:
Egy szövetségi államnak feltétele, hogy a megyék erősek legyenek és fejlett kormányzattal rendelkezzenek. Ehhez képest ma Magyarországon a megyei önkormányzatok azok, ahol a legtöbb korrupció zajlik és a legkevésbé kompetens vezetéssel rendelkeznek. A régióknak meg nincs önkormányzási joguk, azok gyakorlatilag csak statisztikai célból léteznek (EU-s csatlakozás követelménye volt a 7 régióra történő felosztás).
2019. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szövetségi állam azt jelenti, mint ahogy a neve is mutatja, több államalakulat egy szövetségbe tömörül és felállítanak egy központi kormányt úgy, hogy bizonyos hatalmi jogköröket megtartanak maguknak. Ilyenre példa Németország vagy az USA. Az nem szövetségi állam, hogy egy meglévő ún. "unitary state" (nem tudom hirtelen, mi a magyar megfelelő erre) felosztja magát "tartományokra". Például Nagy-Britannia sem lett szövetségi állam amiatt, mert pl Skóciának vagy Londonnak átadott bizonyos jogköröket a központi kormány.
2019. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!