Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokakat miért idegesít a 4...

Sokakat miért idegesít a 4 gyerek utáni adókedvezmény, amikor ennek a gyakorlati kihasználtsága szinte semmi nem lesz?

Figyelt kérdés

Ez az adómentesség csak az SZJA-ra vonatkozik, ami csak 9%, tehát ha egy nő szül 4 vagy több gyereket, akkor nem kell SZJA-t fizetnie, tehát HA dolgozik, akkor 9%-kal több pénz marad nála a fizetéséből. Igen ám, de mondd már meg a mai világban melyik nő dolgozik 4+ gyerek mellett? Az ég világon senki. A mai nők már ha 1 gyereket szülnek is, onnantól kezdve ők már "főállású anyukák" lesznek. 30 előtt vagyok még, de már sok nő szült a korosztályomban, egyik sem dolgozik. Mind keresett egy jó keresetű vagy sok örökséggel rendelkező adott esetben sokkal idősebb férfit, aki bevállalt neki gyereket. Így megy ez manapság. A gyerekvállalás már egyfajta menekülés is a nőknek a munka világa elől. Tehát nyilvánvaló, hogy az SZJA mentesség, szinte senkit nem fog érinteni. Teljes adómentességet meg egyébként is lehetetlen biztosítani valakinek, mert ott van a világ első ÁFA például.

Miért bántja sok szingli dolgozónak ez a törvény az igazságérzetét?


2019. márc. 10. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Azt akarod mondani, hogy ez az egész "családvédelmi akcióprogram" csak egy kampányfogás? Hmm, érdekes felvetés.
2019. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert visszamenőlegességről beszéltek. Tehát pl. valakinek már felnőtt gyerekei vannak, így dolgozik, és soha többet nem kell fizetnie.
2019. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
1-es. Igazad van, csak kampányfogás.
2019. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az szja 15%, nem 9.
2019. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem olvastam még, hogy a 4 gyerekes szja mentesség bárkit zavarna. Akiket zavar a csok azoktól azt olvastam hogy az ingatlanokra adott ingyen pénz zavarja őket azért, mert emeli az ingatlanok árait.
2019. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nevetséges az egész, eg pár fideszes jól jár de amúgy a nemzet szintján ez egy nulla. Csak arra jó, hogy a fideszesek ezt is majd lobogtassák, hogy de nézzük a fidesz kormány mit tett de bezzeg a gyúrcsány az meg elvette a családi pótlékot jaj.
2019. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem senkit nem idegesít, mindenki tudja hogy ez egy kampányfogás ahogy már írták fentebb. A Fidesz kormány nesze semmi fogd meg jól szintű családsegítő és szaporító erőlködése nulla várható hozadékkal.
2019. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%

Ezek csak hangzatos lózungok. Nagyon kis réteg lesz akik tudnak és akarnak is élni a csodásan beharangozott támogatással. Több megy a taóra mint ez a kiesés.

A szinglik meg dolgozzanak feketén, vagy a szürke zónában.

2019. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem az idegesít, hogy eredetileg három gyerek után nem kellett volna adózni.

De azért három gyerekes család ezek szerint elég sok van, ha nem éri meg.

2019. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar,ugyanis,aki ezt beveszi az hülye.


Ki fogja garantálni egy nőnek,hogy mire megszüli a gyerekeit és elmegy dolgozni adómentességet kap?


Az új kormány,aki a fidesz után lesz,akiről még azt sem tudni,hogy ki?

2019. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!