Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokakat miért idegesít a 4...

Sokakat miért idegesít a 4 gyerek utáni adókedvezmény, amikor ennek a gyakorlati kihasználtsága szinte semmi nem lesz?

Figyelt kérdés

Ez az adómentesség csak az SZJA-ra vonatkozik, ami csak 9%, tehát ha egy nő szül 4 vagy több gyereket, akkor nem kell SZJA-t fizetnie, tehát HA dolgozik, akkor 9%-kal több pénz marad nála a fizetéséből. Igen ám, de mondd már meg a mai világban melyik nő dolgozik 4+ gyerek mellett? Az ég világon senki. A mai nők már ha 1 gyereket szülnek is, onnantól kezdve ők már "főállású anyukák" lesznek. 30 előtt vagyok még, de már sok nő szült a korosztályomban, egyik sem dolgozik. Mind keresett egy jó keresetű vagy sok örökséggel rendelkező adott esetben sokkal idősebb férfit, aki bevállalt neki gyereket. Így megy ez manapság. A gyerekvállalás már egyfajta menekülés is a nőknek a munka világa elől. Tehát nyilvánvaló, hogy az SZJA mentesség, szinte senkit nem fog érinteni. Teljes adómentességet meg egyébként is lehetetlen biztosítani valakinek, mert ott van a világ első ÁFA például.

Miért bántja sok szingli dolgozónak ez a törvény az igazságérzetét?


2019. márc. 10. 15:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
Jól helyen kapisgálnak az agytekervényeid, hiszen mindig a férfié volt a munka szerepe. Apa dolgozott, anya gyerekekkel volt, csak a kapitalista terv megvalósulása miatt nem volt elég az apa fizetése, ha nem bankár volt. Mostanság ha szerencséje van a nőnek talál egy rabszolgát maga alá, aki dolgozik, és itt az szja a nőt célozza meg, hoppá, életébe nem dolgozott, milyen szja kerül törlésre? Tehát nem a férfi szja törlik, akinek élete mindig a munkáról szólt az eredeti családmodel szerint anya nevel, apa dolgozik.
2019. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

5-ös ehhez az is hozzátartozik, hogy ez is csak azt zavarja, aki venni szeretne. Aki eladni, azt a legkevésbé sem. 10-12 évvel ezelőtt, mikor lent voltak az ingatlanárak, akkor pont ennyi panaszos volt, csak akkor az volt a baj, hogy lent voltak az árak, ez nyilván azt zavarta, aki eladni szeretett volna, aki venni, na azt a legkevésbé sem!

Egyébként meg igen, észejtő árak vannak, akár még vidéken is! Minek után én nem akarok venni, így az nem zavar, az építkezési árucikkek ára, na az is magas és idén is emelkedik, az viszont már érint, nyilván a CSOK az oka, de számítottam rá (hisz megkaptam a nemzeti konzultációt, és el is olvastam, nem a kukában landolt), amire futotta, azt már tavaly beszereztem. Nem tudok olyan módot (igaz nem is nekem kellene tudnom ilyet), amivel belehetett volna indítani úgy az ép.ipart, hogy az viszont nem jár áremelkedéssel, a telektől, a kész ingatlanokon át a munkaerőig...

Kérdező, én szingli vagyok, engem nem zavar az adómentesség 4 gyerek után, sőt, igazság az, hogy bár "hátráltat", de a CSOK sem zavar, elfogadtam! Az sem érdekel, ha emiatt 4 gyerek lesz minden családban (bár hát kizárt!!!) vagy emiatt bárki vállal még egy gyereket (annak örülök), az sem izgat ha ezzel csak a "gazdagok" tudnak élni (bár én nem ezt tapasztalom), de ha így is van, a "gazdag" gyereke is egy gyerek!

A tapasztalataid viszont azért arra semmiképp sem engedhetnek következtetni, hogy ez "manapság már csak így megy". Szép számmal vannak fiatalok, akik vállalnak gyereket, igyekszik vissza az anyuka a munka világába, nem minden nő főállású anya. Az én családomban is van olyan, akinél van 3 gyerek, s a nő főállású anya, de olyan is van, aki egyedül nevel 4 gyereket. Szűkösen jönnek ki, pedig elég jól keres, de neki ez azért némi plusz és szüksége is van rá, szóval már csak ezért sem "bánt" a dolog.

2019. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Prolimentalitás.
2019. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!