Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani gazdasági és kivándo...

A mostani gazdasági és kivándorlás helyzetben, nem kellene a fiatalok javára maximalizálni a nyugdíjakat?

Figyelt kérdés

A minimál nyugdíj tényleg nagyon alacsony, viszont nagyon sok nyugdíjas kap luxus nyugdíjakat. Ami egyrészt azért is igazságtalan, mert a mostani nyugdíjas generáció amúgy is egy csónakban evezett, a régi rendszert építették közösen. Ezért sem indokolt ekkora különbség a nyugdíjak között.

De ami még fontosabb, a mostani fiataloknak már amúgy sem lesz nyugdíja, így hát a teljes nyugdíj járulékot másoknak fizetik. Ami azért rossz, mert a legtöbb fiatal megélni sem tud ebben a gazdasági helyzetben vagy csak nyomorogni tud itthon, ezért kimegy külföldre, ami nagy veszteség az itthoni társadalomnak. Nem az idősek vándorolnak ki, hanem a fiatalok. Már minden ötödik magyar gyerek is külföldön születik. Miközben egy nyugdíjasnak már nem kell pl. albérletet fizetni meg szinte semmit.

Nem kellene maximalizálni a nyugdíjakat mondjuk valahol 120 ezer forint környékén, hogy a fiataloktól kevesebb pénzt kelljen elvenni, így kevesebben kényszerüljenek külföldre? Egy nyugdíjasnak hova kell már ennél több pénz a megélhetéshez? Az egészségügy meg amúgy is ingyenes (bár olyan amilyen)


2019. márc. 10. 16:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

"Már rosszul kezdődik a válasz. Egyáltalán minek mész nyugdíjba? Az én generációmnak élete végig dolgoznia kell majd, az nem baj? Mi hogy fogjuk bírni?"


Semmi baj a válaszával, a tieddel annál inkább. Először is evidenciaként kezelsz olyasmit, ami nem az. 30 éve hallom azt a dumát, hogy "nekem már nem lesz nyugdíjam", többségük azóta màr nyugdíjas.

A előtted válaszolónak jár a nyugdíj ledolgozta, amit kell, fizette, amit kell, te, én, meg a többi aktív majd szépen megtermeljük, ami neki jár.

A külföldre települőknek semmivel sem jobbak a kilátássik nyugdíj tekintetében, sőt.

Végül, de nem utolsó sorban, ha aggódsz a nyugdíjad miatt, tegyél érte, hogy legyen, aki a befizetett járulékaival eltart majd téged.

2019. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a politológusokból van annyi, hogy Dunát lehetne rekeszteni belőlük, inkább kazánkovácsnak kellene átképezni őket, talán megtermelnék saját szüleik/nagyszüleik nyugdíját.
2019. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Az apám 63 évesen halt meg. A mostani szabályok szerint meg se élné a nyugdíjat.


Egy ilyen intézkedés semmit se érne a mostani húszasok 40 év múlva mennének. Jelen állás szerint az ország aktív rész fokozatosan kitelepül. Senkit se érdekelne hogy 40 év múlva itt mi lesz, ha már most rakat sz@r az ország bocs. Egyébként meg a 35 alattiak 75%-ának nincs is gyereke.


Ki fizetné azokat a 120-a nyugdíjakat ?

Demográfiailag elnézve 40-50 év múlva a jelenlegi lakosság 1/3 halott lesz, és nem úgy néz ki mint ha lenne utánpótlás. Tehát a terved sz...t se ér.

2019. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Magyarázd már el nekem,mit dolgozott az a nő,aki 58 évesen nyugdíjba ment?
2019. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A férfiak nem voltak 20 évig GYESen.
2019. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

20 év GYES?

Te valami troll vagy?

2019. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 11-es, 4-es vagyok és nagyon köszönöm a tökéletes válaszod! Magam is hasonlókat írtam volna, már fogalmaztam is, de megelőztél. Jobb is így, mert én nem lettem volna ennyire higgadt és kulturált ennyi ostobaság láttán!
2019. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerinted,aki 4 gyereket szült az mennyit volt gyesen?
2019. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Valaki írta,hogy az idősebb férfiak jelentős része alkoholista.


Nem csoda,hiszen azt a sok gyereket eltartani 1 fizetésből nem egyszerű.

Szerinted mekkora nyomás az,hogy az egész család sorsa egy emberen van?


A mai fiatalok már nem emiatt lesznek alkoholisták,hanem a létbizonytalanság miatt,mert magukat is alig tudják eltartani.

2019. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
5%

Na,meg mindig ott volt az a társadalmi beidegződés,hogy egy nőnek nem kell keresni ugyanannyit,mint egy férfinek.


Ebbe tönkre is ment rengeteg férfi.


Ma is ezt az ideológiát szeretné a fidesz erőltetni,csak nem igazán jön össze,mert a mai fiatalok már nem annyira manipulálhatóak,mint régebben.

Mert ők nem a szocializmusban nőttek fel.

2019. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!