Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek szüljenek gyereket a...

Kinek szüljenek gyereket a nők, mikor a férfiak nagyrésze érzelmi analfabéta? Talán előbb ezzel kellene foglalkoznia a kormánynak!

Figyelt kérdés

Tegyünk most félre minden anyagi problémát, létbizonytalanságot amiért kevesen mernek gyereket vállalni. De ott van még egy probléma amiről nem beszél senki, mégpedig hogy a gyerekneveléshez két ember kell. És nem, a nők nem a csini testüket féltik, meg a karrierjükre koncentrálnak, meg hasonló orbitális hülyeségek, hanem sokan hiába szeretnének gyereket, nincs hozzá megfelelő apa jelölt!

Hozzátenném most az elején, tiszteletem a kivételes férfiaknak, apáknak, akik a lennt leírtak ellentétei. Isten áldja őket!

De a nagyobb része milyen? 30-38 közötti férfiak is még korainak érzik a gyermekvállalást, ők még élni akarnak, önmegvalósítani, utazni, csajozni, másra költeni a pénzt, meg amúgyis nekik nyűg egy gyerek. Oké, eljön náluk az idő, hogy van egy párjuk akivel belevágnak a babaprojektbe. Nagyrészük már a várandósság alatt kiábrándul, mert hogynézmánki a feleség, meg hisztis lett, ezért kezdik a megcsalást, az elhanyagolást. Akik maradnak, azok akkor ábrándulnak ki a babázásból, mikor látják a sok gondot ami ezzel jár, és a gyerek pár hónapos, pár éves korában rájönnek hogy megbánták az egészet. Ekkor kezdődik az elhanyagolás, semmit nem segitenek a gyerek körül, veszekedések, hétvégente kimaradnak éjszakára, szeretőjük lesz, majd otthagyják az asszonyt egy friss gyerekmentes nőért, vagy simán csak a szabadságuk visszaszerzéséért. Az kicsit sem érdekli őket, hogy az anyukával mi lesz, miből fog megélni egyedül, hol fog lakni, a gyerektartást próbálják elsumákolni, a lényeg hogy ők megszabadultak a kolonctól. A másik verzió, hogy valamilyen kényszer, nyomás miatt nem lép le a férfi, hanem csak simán a fentebb leírt módon viselkedik, ami ha nem tetszik a nőnek, akkor elintézi fizikai erőszakkal, a gyereket is veri, így kitöltve a helyzet miatti frusztráltságát, és így éldegélnek örökre.

Hát, csodás kilátások. Nem értem miért van ez úgy beállítva mintha minden magyar nőnek, mind a 10 ujjára akadna tisztességes apuka jelölt, és a nők ennek ellenére, királylányos jódolgukban nem akarnának gyereket.

Talán ezzel a témával kellene foglalkozni, hogy a magyar férfiak akarjanak gyereket, és ne futamodjanak meg ha már megszületett! Ezt kellene plakáton, rádióban, tv-ben hirdetni, illetve apaképző pszichológiai kurzusokat indítani ingyenesen. Azon kívül pedig gyerekvállalás előtt álló pároknak felkészítő terápiát, konfliktuskezelést, gyereknevelési technikákat oktatni.


2019. márc. 10. 19:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

Magyarországon nagyon sok a magányos ember.....

És ez nem kimondottan a férfiak miatt alakult így


A nők nagy része(tisztelet akivételeknek) nem érzelmi alapon akar férjet fogni, hanem azt nézi hogy okos, jól kereső, daliás, és engedelmes férje legyen.

Na most ha valaki nagyon igényes akkor nehezebb a párválasztás.

A férfiak (már az érett értelmes férfiak) nem az alapján választanak feleséget hogy mennyire szexxi vagy jó nő vagy mennyire jó parti a hölgy, érzelmi alapon választanak, ne meg hogy melyik nő hajlandó szóba állni vele:D

Az alkalmi kapcsolatokál dominál csak a külső(jobb dugni egy bombázóval mint egy bányarémmel)


Egyszerüen nagyok a nők elvárásai, és igy 40 évesen arra eszmélnek hogy egy komoly férfi sem volt még az életükben, igy férjük és gyerekük sincs, csak alkalmi dugó partner bmv-s dalia gyrekekekl keféltek egész életükben, érzelem menetesen.

2019. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
65%
#9: Milyen támogatásra gondolsz?Már így is megtámogatják őket,többek között a gyermektelenek extra adójával.Mert ez a k-ibasz-ott állam csak úgy tud adni ha valahonnan elvész.Minden réteget támogatnak,tehát a gyermektelenek már így is hátrányosan vannak megkülönböztetve.A mi vérüket sokszorosan szívják.Újfent megkérdezem hogy mit akarsz még?
2019. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom,nekem herótom van ettől a gyereknek csak hagyományos családban jó felfogástól.


Én 30 éves vagyok,az én osztályomban tini korban kb minden 3.gyerek szülei elváltak vagy egyedül nevelték őket,és azt vettem észre,hogy ezek a gyerekek sokkal kiegyensúlyozottabbak.


Inkább az államnak kiemelten kellene támogatni a csonka családban lévőket,inkább legyen 1 normális szülő,aki képes gyereket nevelni,mint egy rossz kapcsolatban.


Én inkább ennek hiányát látom.


Legyen több részmunkaidő,távmunka.

Sokkal többen vállalnának gyereket.

2019. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%

48%-os még nem is ez a baj,hanem pont azokat támogatja,akiknek nincs rá szükségük.


Illetve a gyermektelen emberekkel egyáltalán nem foglalkozik,akik már itt élnek,és ők így ugyanúgy a fogyasztói társadalom részei és építőkövei.


A szociális támogatásnál nem csak a gyerekek számát kellene figyelembe venni.


Mi lesz ha a gyereked mondjuk beteg lesz?Ki fog segíteni?

Ezek csak addig támogatják az embert,amíg hasznuk van belőle.

Ilyen mentalitással nem csoda,ha normális ember fél családot alapítani.

2019. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
28%
Az hogy egy kapcsolat nem működik ott mindíg kettőn áll a vásár
2019. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Talán,mert nem mindenki alkalmas párkapcsolatra,de ettől még lehet jó szülő.
2019. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

Azzal azért kiegészíteném a kérdező monológját, hogy a legtöbb lejánykának macsó, meg latin szerető, vagy kis hazánkban a "teszkós latinszerető cigány", és egyben mágnás miska kéne.

Nehogy már a férfi lapátolja a kölyök alól a szart is, hát ki van otthon vele 3 évig?

2019. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Te csak szüljél. Szültél ma már?
2019. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésre válaszolva: ez emberek egy része (és nem csak férfiak) már el sem jut egy komolyabb párkapcsolatig és még utána sem biztos, hogy felvetődik a gyerekvállalás, és nem feltétlenül csak a férfi nem akar, de egy nőt is érdekelhet inkább a karrier.

Amit leírtál, legfeljebb ezek után kerül elő.


Most az én esetemben: napi 9-10 órát dolgozom+utazás oda-vissza: már napi 11-13 óra kiesik. Jó, van szabadnap, általában heti egyszer, de esetleg 2-3-szor.

Azonban aludni is kell, ha nem is mindig 8-10 órát, de azért 6-7-et igen, mert állandóan két órákat aludva, megnézhetem magam.

És már csak jobb esetben 4-5 óra marad. Utazás? Nyűg és idő sincs rá, épp elég, amit az ember munkába és vissza megtesz.

A maradék időmben nem tudok gyerekre gondolni.


Amiket írsz, megtörténhetnek, de éppenséggel többnyire inkább a munka az ami közbeszól. A férj ééjt nappallá téve dolgozik, otthon nagyrészt már csak aludni van ereje, rámegy az egészre egy kapcsolat.

Ha valóban teni akarnának valamit, emelnék a fizetett szabadságok, szabadnapok számát.

2019. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%

Nemhogy emelnék,hanem csökkentik a közalkalmazottak szabadságát,növelik a munkaidőt.


A lényeg,ne legyél szabad.


Ki az a marha,aki ilyen felfogással még több szabadidő megvonást akar magának?


Olyan emberek döntenek az életedről,akiknek a felesége csak hobbiból dolgozik,meg 2 vállalkozás meg 15 ingatlan van a nevükön,nem a megélhetésért dolgoznak,és ezek osztják az észt,hogy ki hová meg milyen körülmények közé vállaljanak gyereket.


Létezik ám mentális egészség is,annak ellenére,hogy a mentális betegségeknek nem nagyon akarunk jelentőséget tulajdonítani.

Márpedig egy agyonhajszolt ember idővel beteg lesz mentálisan,és végül munkaképtelen.

Miből fogja eltartani a gyereksereget?


A mai rendszer arról szól,hogy építsd karriert,ne állj be segélyért,mert megszólnak.


Nem az emberekkel van a baj,hanem a rendszerrel.

2019. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!