Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek hogyan képesek még...

Egyesek hogyan képesek még hinni a baloldaliaknak?

Figyelt kérdés

Először is hadd írjam le az első pár kommentet, hogy nektek már ne kelljen "Fideszes birka", "Origon kívül nézz hiteles oldalakat: Index, hvg, 24.hu" stb.


Mielőtt valakiben ez a kérdés felmerülne, most közlöm vele, hogy nagyon rossz oldalon járkál.. csupán megint arról van szó, hogy:


"Más szemében a szálkát is meglátja, a sajátjában a gerendát sem. "


Vagyis, ha Orbán lop, csal, hazudik, akkor fúú takarítsuk el. Az, hogy Gyurcsány lopott és mennyit, az nem lényeg. Ergó ez amolyan kettős mérce szint.. vagy csak amnézia, vagy csak tudatlanság.. mindenesetre ugyanolyan ártalmas, mint aki Jedi rendnek nézi a Fideszt.


Illetve a baloldali szavazók miért felsőbbrendűek másoknál? Aki egy picit is másképp gondolkodik, azt egyből kiközösítik, ergó ugyanolyan rasszisták, mint a szélsőjobb.. csak 0 nemzeti értékkel.


Egyáltalán Gyurcsány hogy van még mindig a palettán? Mármint, annyi világos, hogy Orbánnak nem érdeke elszámoltatni és börtönbe csukni, mert akkor a 2/3-ad nem lenne meg, de a "nép" mi a fészkes fenét ugrál Gyurcsány "hívószavára"?


Ráadásul mint ugye mondtam, csak a baloldalnak köszönhető a 2/3-os Fidesz győzelem. Miért? Mert Gyurcsány.. a DK-MSZP.. és mivel az LMP és a PM pártok lepaktáltak velük, ezért ugyanolyan hiteltelenek mint az előbbi kettő párt.. mielőtt valaki azzal jönne, hogy aki nem volt azt ne szidjuk... Ráadásul amit a Jobbik csinált, főleg a választások után, ez a 180 fokos fordulat, a szavazok arcba köpése.. egyértelmű.. ezeknél(és igen, szándékosan "ezek") nem számítanak sem az elvek, sem a szavazók, csak a hatalom. Egy Jobbolali sosem lesz Baloldali és ugyan ez fordítva. Én sem fogok sose baloldalra szavazni, sem pedig a Fideszre.. mert egykutya.. legalábbis a most jelenlévő baloldal és a Fidesz egy az egyben a rendszer része, semmi különbség nincs köztük. A Fidesz sorozozik, a baloldal fideszezik.. uszítás megy mindkét oldalról.


Radásul a közösségek.. fbon siralmas.. néhány indexes, hvg-s, 24.hu-s poszt alatti hozzászólás nagyon félelmetes.. és ezek kapják általában a 400-500 likeoket.. komolyan siralmas.. van olyan ártalmas, mint a "Fideszes birkák".. viszont, ha tényleg választani kell a kettő között, akkor inkább a Fidesz, mint kisebbik szar.


Másrészt.. ha ez még nem elég a hiteltelenségre(Gyurcsány és az ugyanúgy uszítás), akkor ott volt a felhívás az érvénytelen népszavazásra.. aki meg fogyatákos volt, az meg fogta és vagy elkezdett rajzolgatni a szavazó lapra vagy otthon maradt és miután az ország 98%-a kimondta, hogy mi legyen, jött a sírás, hogy de nem mentek el annyian... másrészt.. Egy ilyen szintű választási bukás után nem csak Hadházynak és Vonának kellett volna lemondani, hanem még vagy 50-100 embernek. Harmadrészt, valaki linkelne nekem egy videót arról a tüntetésről, amit a napokban(vagy talán már hetekben) tartottak, ami arról szólt, hogy ne emelják a képviselők fizetését? Mert én nem hallottam ilyenről. Amikor kell, akkor tudnak áskálódni, nehogy valami is működjön, de amikor a saját fizetésük a tét, akkor lapulnak, mint kutyasz@r a fűben.


Egyelőre most ennyi jutott az eszembe, a többit esetleg majd később komment formájában közlöm, aztán azon is lehet vitatkozni.


Szóval zárásként mégegyszer, egyáltalán nem vagyok fideszes, nem origon és 888.hu-n nevelkedek, hanem a hasonlóan színvonaltalan indexen, hvg-n és 24.hu-n.. aztán levonom a negativitást és nagyjából kijön a realisztikus kép, ergo kb saját gondolataim vannak, saját elvekkel, megfűszerezve egy kis európaisággal, levonva a naívságot.



2019. márc. 12. 19:23
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"Minden politikus lop, ez tény. Csak tudod, nem mindegy, hogy egy boltból elviszel egy kakaós csigát meg egy kakaót és jól laksz vele, vagy kifosztod az egész húspultot és a zöldséges standot, megeszed és még mindig éhes vagy. Lölő kb. 1 évtized alatt a csődből lekörözte Csányit, szerinted honnan van a pénz?"


Annyi a dolog, hogy "Lölő"ből egy kis gázszerelőből egy nagy, országos és talán közép-európa szintű vállakozót csináltak.. amolyan Strabag félét. Közpénzből? Igen. Helyes volt ez? Maximálisan nem. Hosszútávon az országnak jó, hogy nekünk is van egy ilyen nagy cégünk? Igen, hiszen a Strabag nem sokat adózott ide, ellenben "Lölő" nem hiszem, hogy Ausztriába adózik.


Másrészt személyes élmény és jópáran vannak így, hogy Strabaggal dolgozni pocsék, míg "Lölő"ékkel jobb.. a Strabag fizetéskor mindenféle díjat lekötött, meg százalékokat vont le, "Lölő"éknél még nem volt olyan, hogy nem fizettek volna annyit, amennyit az adott vállalkozó kért. Igen, ez az építőipar. És Mészárosék pörgetik az ipart most, mind vasúton, mind közúton, mind kastély felújításoknál.


Abban egyetértünk, hogy nem éppen a legjobb módszert választotta a kormány ezen probléma megoldására, hiszen vannak erre szakemberek, akik meg is érdemelték volna és talán közpénz nélkül is menne, azzal viszont, hogy van egy Strabag "szintű" cégünk, azt hiszem nem jártunk rosszul.


"Pont ugyanezt csinálod. Aki nem fideszes, az hazaáruló,sorosbérenc stb."


Nem tudom melyik pizsamádban álmodtad ezt, mert elősorban ugyanúgy elítélem azokat a fideszeseket akik elvakultak.. de ezt írtam is. Ráadásul én sem vagyok fideszes..


"Az a stabil kb. 4-500 ezres szavazótábora? DK nem egyenlő Gyurcsánnyal, ahogy a fidesz se orbánnal. Attól függetlenül, hogy egy pártban 1-2 tag nem tetszik, de a képviselt értékek,program stb igen, attól még rá fogsz szavazni."


Ha bemész egy szállodába és a recepciós egy tanulatlan senki, akkor nem fog érdekelni a takarító nénike vagy a pincér hozzállása, mert a recepciós a szálloda arca..


Ugyan ez van a pártoknál is. Gyurcsány a DK arca, viszont, ha már itt egy bukott politikus a "főnök", akkor nem fog érdekelni egyik politológus, közgazdász stb. Nem beszélve arről, hogy attól függetlenül, hogy vannak mások is az adott pártban, de nem véletlenül van egy "vezetőjük"..


"II. Világháború megvan? Ott is az amcsik összefogtak a ruszkikkal akikkel soha nem volt baráti viszonyuk, hogy a nácikat lesöpörjék. Vagy nem kellett volna nekik? Hagyták volna úgy, ahogy volt?"


Először amerikának mi köze volt Európához?! Másodszor, ne feledd el a hidegháborút sem.


"A fidesz nyíltan erre játszik, hogy oszoljon el a szavazat 4-5-6 párt felé, ők meg a 30%-ukkal besöprik a helyet. Erre végre most kezd rájönni az ellenzék, hogy csak 1-1 ellen van esély."


Mert a fidesz átszabta a választási törvényeket, igen. Ettől függetlenül egy jobboldali szavazó sosem fog egyetérteni a baloldallal, még üzlet szempontjából sem. Másrészt a Jobbik nem csak üzletet kötött és ehhez elég pár indexes cikket elolvasni. Egyszerűen nem így működnek az emberek. Nem pártokra szavazunk, hanem elvekre, viszont abban igaza van pár embernek, hogy Baloldalon egy szalonképes karakter van.. Gyurcsány.. jobboldalon is..Orbán. Csakhogy emiatt sokan inkább a fideszre fognak szavazni, illetve kell nekik egy alternatíva.


A fideszre szavazó ismerőseim 98%-a azért szavazott a fideszre, mert tényleg jobb, mint ami volt 2002-2010 között és nem akarnak még egy "olyat".


Korrupt ez is, korrupt az is, de akkor legyen a kisebbik rossz.


"Ajánlom figyelmedbe a 888,ELÉG,lokál,Origo facebook posztjai alatti kommenteket."


igen, hasonló az index, hvg, 24.hu kommentjeinek színvonala csak baloldali-liberális skinnel.


"Másrészt, a fideszből miért nem távoztak ennyien 2002 és 2006 után?"


2002.. én sem írtam 2010-et.. leginkább 2014 és 18ra gondolok.. 2006 után meg ugye jött az Őszödi beszéd.


"Ők kezdeményezték? És ha nemmel szavaznak, történik is bármi?"


Ja és akkor már nem is kell szavazni? Kapjanak ugyanúgy 2-3 milliókat a semmire? Azt a munkát cisnálom én is mikor itthon ülök és hokizok, mégsem kapok érte milliókat.. igen.. ez az a hitelesség.. arról beszélnek, hogy az emberek nem kapnak megfelelő bért, közben ők ugyanúgy dőzsölnek. Ha nem szórakoztak volna az MTV székháznál, ellenben most fizetésemeléskor kimentek volna az utcára, akkor azt mondom oké, még van remény.. de nehogy már.. "nem ők kezdeményezték".. ez jó, attól még rengeteg pénzről beszélünk amit meglehetne, sőt meg kéne spórolni... az a pénz, ami a megélhetési politikusok zsebébe megy, ugyanúgy jó helyen lenne az oktatásban és az egészségügyben.. akik kivonulgatnak, meg sípolgatnak a parlamenten belül(vagyis a munkahelyükön), azoktól nem csak 1 havi bért kéne elvenni... ha valaki ugyanezt egy cégnél csinlálja, másnap nem kell bemennie dolgozni..

2019. márc. 12. 20:25
 12/32 A kérdező kommentje:

"Gyurcsány max annyiról tehet a mai politikában, hogy népszerűtlensége eleve csökkenti a baloldal lehetőségeit, mert mindenki tévesen vele azonosítja a baloldalt."


Látod.. még mindig csak árt :)


Másrészt nem véletlenül van még mindig a palettán.. a baloldalon csak neki van meg a vezető képessége.


"A gond ott kezdődik, hogy az emberek inkább szavaznak a Fideszre, mert a nulla politikai ismeretükből csak arra képesek következtetni, hogy a baloldalnál nincs rosszabb. Pedig van. A nem Fideszre leadott szavazatuk által úgysem lesz újabb Gyurcsány-kormány, de a Fidesz többségét minden egyes szavazat gyengíti. A mostani kétharmad is pár száz szavazaton múlott Szél Bernadett körzetében."


Baloldali "uralom" volt Magyarországon 1947 és 2010 között.. nem hiszem, hogy olyan jó volt, mindenesetre arra jó volt, hogy ne a hazaszeretetre és a nemzeti értékekre tanítson.


"A kérdezőt nem tudom követni. Nem fideszes, de mégis inkább rá szavaz, mint a baloldalra? Hát akkor el kell keseríteni szegényt, mert a fideszes azt jelenti, hogy fideszre szavaz. A fideszeseken belül meg vannak a vérfideszesek, meg az érdekfideszesek, sorolhatnám."


Legutóbb sem a fideszre szavaztam és valószínűleg most is egy kisebb jobboldali pártra szavaznék. Viszont a baloldal és főleg a liberális eszmékkel egyáltalán nem tudok azonosulni, valahogy nincs benne értelem, és nem csak én.. szükség van liberalizmusra persze, de azt se kell "fullba tolni". Sokkalinkább már akkor az Illiberális demokrácia(persze nem fidesz módra).


"Ettől függetlenül elég gyatra a politikai paletta"


Pacsi :)

2019. márc. 12. 20:34
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt nem véletlenül van még mindig a palettán.. a baloldalon csak neki van meg a vezető képessége."


De ez nem azt jelenti, hogy ő képviselné a baloldalt. Gyurcsány jelenleg csak és kizárólag a DK-t képviseli. A probléma az, hogy az összellenzéki felálláshoz ő is KELL, tehát nem vezetésről, hanem kényszerről van szó. Ami elég nagy szívás, de nem lehet vele mit kezdeni, amíg Gyurcsány le nem mond önszántából.


Ami pedig az értelmi színvonalat érinti (hírportálok alatti kommentszekciók stb.) hidd el, van háttér-története. Hatalmas frusztrációt okoz (az ellenzéki szavazók egészére szerintem, de most csak a saját nevemben fogok beszélni) nekem, hogy magasról lesz"r a kormány.


Nemcsak olyan értelemben, hogy nem fogadja meg a tanácsom, hanem olyan értelemben, hogy még el is próbál hallgattatni. Ha pedig vitázni szeretnék, helyette megbélyegez. Hatalmas frusztrációt élek át, mikor nézem az öregasszonynak az interjúját, hogy nem képes gyógyszert venni a nyugdíjából, de a legnagyobb gondot szerinte a migránsok jelentik. Vagy mikor az ivóban az emberek nem értik, hogy a kötvény, az kölcsönt jelent, szóval a fizetős migránsoknak kvázi mi fizettünk kamatokat, hogy jöjjenek.


Egész konkrétan a fidesz lenézi a saját szavazóit, nagyon egyszerű bagatell hívószavakkal hülyítik őket, és frusztrál, hogy ez működik, hogy ilyen megtörténhet. És hogy a véleménykülönbségem engem hazaárulóvá tesz a HIVATALOS kormánykommunikációban.


Mindig megosztó volt a politika, 2010 előtt is, de szerintem nem mondok nagyot azzal, hogy nem javult a helyzet azóta. Sőt!

2019. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

De az eredeti kérdésre visszatérve:


Ha magamból indulok ki, akkor azért "hiszek" a baloldalnak, mert nem az a célom, hogy hirtelen felcsapjanak egy sokkoalíciós kormánypártnak, hanem hogy jelentsenek valódi ellensúlyt a fidesznek.

2019. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, az illiberális demokrácia fogalma nem létezik, Orbán használja a kiépülő autokráciájára. NEM demokratikus.
2019. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ha azt tapasztalod, hogy tíz dologból kilencben a baloldalnak van igaza, akkor hiszel nekik.
2019. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"De ez nem azt jelenti, hogy ő képviselné a baloldalt. Gyurcsány jelenleg csak és kizárólag a DK-t képviseli. A probléma az, hogy az összellenzéki felálláshoz ő is KELL, tehát nem vezetésről, hanem kényszerről van szó. Ami elég nagy szívás, de nem lehet vele mit kezdeni, amíg Gyurcsány le nem mond önszántából."


Azért dobálózik mindenki "szegény" ipse nevével, mert a többek eléggé súlytalanok mellette. Illetve, ahogy mondtam és mondták sokan, egy karakteres és tehetséges politikus.. elvektől függetlenül.. és itt van az az előbb említett értékrend. Hogy míg a [hit] az egy emberre értendő, addig az [értékrend] az elvekre, amiket vall.


Én értem, hogy vele is muszáj, de érted, attól még ő az aki az egyik legtöbb kárt okozta Magyarországon. Akár közvetlenül, akár közvetetten.


"Ami pedig az értelmi színvonalat érinti (hírportálok alatti kommentszekciók stb.) hidd el, van háttér-története. Hatalmas frusztrációt okoz (az ellenzéki szavazók egészére szerintem, de most csak a saját nevemben fogok beszélni) nekem, hogy magasról lesz"r a kormány."


Engem is leszar a kormány, a kormány nem mint egyén képsvisel téged, de a jelenlegi ellenzék sem ilyen, ezért mondtam, hogy jobb/baloldali elvektől eltekintve teljesen ugyan az az ellenzék, mint a fidesz.


Engem sokkal inkább frusztrál a mentalitás. Origo szintű oldalaknál ugyanúgy, mint az Index szintű oldalaknál. Mind a két táborban vannak ilyen retardáltak, ahogy mind a két oldalon vannak tehetséges, tanult és művelt emberek.


Viszont az azért eléggé egyértelmű, hogy ez az "O1G"-s profilkép eléggé jellemtelenné és gyerekessé teszi azt, akinek kint van, függetlenül attól, hogy egyetért-e vagy nem a kormány döntéseivel.


Egyébként ilyen alapon akkor nem O1G, hiszen nem Orbán hozza a döntéseket, hanem a kormány, tehát amellett, hogy dedós és siralmas, még helytelen is.


"Hatalmas frusztrációt élek át, mikor nézem az öregasszonynak az interjúját, hogy nem képes gyógyszert venni a nyugdíjából, de a legnagyobb gondot szerinte a migránsok jelentik. Vagy mikor az ivóban az emberek nem értik, hogy a kötvény, az kölcsönt jelent, szóval a fizetős migránsoknak kvázi mi fizettünk kamatokat, hogy jöjjenek."


Ezzel a döntéssel, mármint az egész migráns kampánnyal, mind a népszavazás létjogosultságával, mind a plakátokkal természetesen én sem értek egyet, hiszen rengeteg milliárdokat öl fel. Abban a kérdésben természetesen, hogy valamiféle kerítés épüljön, azthiszem nem is kellett volna kérdés felmerülni, hiszen egyértelmű igen.


Viszont az embereknek a marketing fontos, a marketing pedig mind megvan kormány és ellenzék oldalról is.


"Egész konkrétan a fidesz lenézi a saját szavazóit, nagyon egyszerű bagatell hívószavakkal hülyítik őket, és frusztrál, hogy ez működik, hogy ilyen megtörténhet. És hogy a véleménykülönbségem engem hazaárulóvá tesz a HIVATALOS kormánykommunikációban."


Ahogy a Jobbik és az LMP is lenézte a szavazóikat, amikor összeálltak Gyurcsánnyal, még, ha Gyurcsány csak 1 ember is a sok közül, azért vannak ott még páran, és ebből sokan nem kértek, viszont az ilyen táncikálások miatt nem tetszik sok embernek.. eddig egyetlen egy ember volt, aki kitartó az elvei mellett, az pedig Toroczkai. Lehet őt is szidni, hogy magyar, "rasszista", de ő az aki kitart a jobboldali elvei mellett, illetve, hogy nem kér sem Orbánból, sem Gyurcsányból, semmiféleképpen sem.


"Mindig megosztó volt a politika, 2010 előtt is, de szerintem nem mondok nagyot azzal, hogy nem javult a helyzet azóta. Sőt!"


Az a baj, hogy sokakban a nemzeti értékek hiányoznak és a haza szeretete.. és itt természetesen ezalatt nem a NER-t értem.. hanem ahol elsődlegesen ténylegesen a Haza és az emberek számítanak, ahol van helye értelmes vitáknak, érvekkel és ellenérvekkel, nem muszáj egyetérteni, csak érvelni kell.


Természetesen ment a zöld kéz. :)


________________________________________


15.


Javaslom tanulmányozásra:


[link]


Miután ezt elolvastad és érdemben tudsz érvekkel vitatkozni, akkor örömmel fejtem ki esetleg az én álláspontomat is.. egyelőre liberalizmus<illiberális demokrácia.

2019. márc. 12. 22:07
 18/32 anonim ***** válasza:
11%

Nincsen Magyarországon baloldal.Az MSZP,DK stb csak álbaloldali pártok.


Mellesleg még mindig inkább a Gyurcsány,mint a náci Jobbik meg a Mi hazánk

2019. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Picit hiányosak az ismereteid, de sebaj.


Akkor kérlek esetleg valami érvet is tudsz mondani(pl hogy miért Gyurcsány és miért nem Mi Hazánk?), vagy csak böfögni tudsz?

2019. márc. 12. 23:12
 20/32 anonim ***** válasza:
11%

Az MSZP vezette le a privatizációt és ugyan úgy neoliberális megszorítópolitikát alkalmazott,ami a szegényebb rétegeket sújtotta.

Gyurcsány legalább nem fasiszta.Még mindig jobb volt a Fidesz neoliberális ámokfutásánál.A Mi Hazánk meg még a Fidesznél is rosszabb alternatíva lenne.

2019. márc. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!