Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki külföldön dolgozik távol...

Aki külföldön dolgozik távol a családjától milyen bérért jönne haza?

Figyelt kérdés
Mennyi lenne az a bér a jelenlegi fizetéshez képest amire azt mondanád, hogy igaz kevesebb mint a mostani német bérem de minden nap otthon alszok és látom a gyerekeket felnőni nem csak havonta egyszer.
2019. márc. 12. 23:30
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
87%

"Nem értem.. miért kell menekülni? Miért kell ezt is a kormány nyakába varrni, hogy alacsonyak a fizetések?"


>Bizonyos értelemben a kormány is felelős azért, hogy alacsonyak a bérek. Én itt Borsodban most a télen postás voltam 120 000 Ft-ért. Nagyon kemény munka volt, a nagy hidegben kb. 30 kg-os talicskát felhúzni a dombon -5 fokban, ráadásul veszélyes is. Ez a munka minimum netto 200 000 Ft-ot érne.


Külföldön azonban nyelvismerettel már ennél lényegesen könnyebb munkákat lehet találni, kb. netto 1000 euróért.


Természetesen a jövőben megyek vissza külföldre, engem nem fognak hülyének nézni.

2019. márc. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
87%

"Ráadásul nem egy ismerősöm jött vissza nyugatról, hogy nem is olyan jó ott dolgozni.. persze egyikük sem mosogató volt.. informatikai iparágban dolgoztak, Svájcban, Angliában, Németországban.."


Svájcban informatikusként valószínűleg milliós fizetése volt, hiszen a minimálbér ott kb. netto 2500 svájci frank.


Talán azért jött vissza, mert ugyanazt itt is megkapja. Én is tudok egy fazonról, akinek itthon milliós fizetése van, ezért nem kell külföldre mennie. Egyébként szinte biztos lehetsz benne, hogy egyébként nem jött volna vissza (vagy a másik dolog, hogy szarul dolgozott és kirúgták).

2019. márc. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
89%
Sokakat nem is a bér tart kinn hanem a környezet. Sokkal nyugodtabb kevésbe irigy g...k az emberek
2019. márc. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim válasza:
3%
Szubjektív az egész, de ha azonos lennének a bérek, vagy minimális az eltérés, akkor mindenki itthoni munkahelyeket választaná, hiszen az utazási költség és a rokonok, barátok, ismerősök távolsága nem lenne probléma.
2019. márc. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
55%
Semmi pénzért nem mennék vissza. Magyarországon a fizetés is kevés, de ami még lényegesebb, hogy rettentő türhő parasztok az emberek.
2019. márc. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
70%

15 eve elunk itt, es nem, hogy honvagyunk nincs, de meg nyaralni se Magyarorszagon nyaralunk. Inkabb megyunk Japanba, Porto Ricoba, vagy Ausztraliaba, vagy valamelyik szigetre nyaralni, mint, hogy nezzuk a .....leirtak elottem.

Hja, es mindenki, aki fontos szamunkra, az elhagyta Mo.-t. Nincs az a penz, hogy visszamennenk.


Kerdezo, miert nem viszed magaddal a csaladot is? Es latnad minden nap a gyerekeidet egy magasabb szinvonalon felnoni, nem csak havonta egyszer, egy rossz oktatasi rendszerben kuzdeni a zero tudasert.

2019. márc. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 szántóvető ***** válasza:
55%
ki mondta hogy hazajön?én nem ezt tapasztalom,több ismerősöm is van aki után kiment a családja.és nem csak a fizu számít hanem a nyugdíj is,ami itthon nem lesz.
2019. márc. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
31%
Hetes válaszoló intelligens normális választ adott, miért van lehúzva? Komolyan ezen az oldalon akinek egy kevés esze van, az már zavarja a többieket?
2019. márc. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy egyáltalán nem biztos hogy külföldön annyival jobb élni. Németországban pl még a német se nagyon tud ingatlant venni olyan árak vannak. Az emberek albéletben élnek. Azt itthon is lehet... oktatási rendszert pedig semmivel nem jobb mint itt. ELTE pl nemzetkozileg is a legjobb egyetemek kozott van... Állatorvosi külföldiekkel van tele... sorolhatnám.
2019. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Van aki 200 ért hazajönne. Akkor miért vagy kinn? Annyit lehet keresni. Másik meg írja 600 fejenként a megélhetés. Miértkell ilyen marhaságokat írni?
2019. márc. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!