Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki külföldön dolgozik távol...

Aki külföldön dolgozik távol a családjától milyen bérért jönne haza?

Figyelt kérdés
Mennyi lenne az a bér a jelenlegi fizetéshez képest amire azt mondanád, hogy igaz kevesebb mint a mostani német bérem de minden nap otthon alszok és látom a gyerekeket felnőni nem csak havonta egyszer.
2019. márc. 12. 23:30
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából szerintem olyan 500-600 ezer a nagy többségnél. Egy komolyabb mérnők most is guriga felett keres nettóban.
2019. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:

Egy komolyabb mérnök kiviszi a családját a mérnöki fizetésből nyugisan élnek.

Én az építőiparban vagy élelmiszeriparban dolgozó munkásokra gondolok, akik többen közösen laknak egy albérletben és minden fillért félretesznek hogy legyen mit hazaküldeni a családnak.

2019. márc. 12. 23:42
 3/54 anonim ***** válasza:
40%
Én 200 ért haza mennék.
2019. márc. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
22%
Itthon egy 600 ezerbe kerül egy koponyára a megélhetés.A munkahelyek havi 120 nettót tudnának ajánlani. A tübbit ki lehet számolni.
2019. márc. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem.. miért kell menekülni? Miért kell ezt is a kormány nyakába varrni, hogy alacsonyak a fizetések? Ez lenne a dolga ez ellenzéki jogi aktivistáknak, a sok élősködő civil szervezeteknek, hogy jogi úton, ha kell, beszéljék meg a za dott cégnél a béremelést, illetve a dolgozóknak kell megtermelniük, kiharcolniuk.. nap mint nap látok mostmár olyan cikkeket, hogy "Sztrájkoltak, nőtt a bérük..".. jéé.. rájöttek.. komolyan.. együtt meglehet csinálni a jobb életet, ahhoz nem csak kormány kell, hanem életképes társadalom.. sőt.. nem is a kormány.. hanem talán a társadalom a kulcs, de mindenesetre a kormány-ellenzék-társadalom összessége tudja csak megadni azt, hogy milyen mértékben fog javulni az életszínvonal. Persze lehet a kormánynak sorosozni.. előrébb nem jutunk.. szintén provokálhat az ellenzék is.. abból sem lesz semmi.. menekülhetnek az emberek és ezzel nehezítve azok dolgát, akik szeretik ezt a földet és szeretnének tenni a jobb út értelmében.. de komolyan..


Ráadásul nem egy ismerősöm jött vissza nyugatról, hogy nem is olyan jó ott dolgozni.. persze egyikük sem mosogató volt.. informatikai iparágban dolgoztak, Svájcban, Angliában, Németországban..

2019. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

" Miért kell ezt is a kormány nyakába varrni, hogy alacsonyak a fizetések? "


A kérdésben szó sincs a kormányról, és te rögtön elkezded védeni. Mondtam én azt, hogy a kormány miatt alacsonyak a fizetések ?

2019. márc. 13. 00:07
 7/54 anonim ***** válasza:
23%

Nem és nem is rád értettem, csak mindenhol (Pesten Hallottam, Index, HVG, 24.hu, minden ami nem kormánypárti) azt szajkózzák, hogy a fizetés így, bezzeg nyugaton.


Szóval no offense, nem konkrétan neked címeztem ezt a választ, hanem akik így gondolják. Nyilván kinek nem inge, ne vegye magára.


Egyébként azok, akik kicsit életrevalóbbak, azt mondják, hogy eleve nem érdemes kimenni külföldre, mert itthon is rengeteg a munka(és így igaz), ráadásul mivel munkaerő hiány van, vannak olyan iparágak, ahol olyan pofátlan árat ellehet kérni(minőségi munkáért cserébe), amilyet csak az adott vállalkozó szeretne.


Meg én inkább vagyok úgy vele, hogy nincs az a pénz, amiért kiköltöznék külföldre.. legalábbis ez most nem az a helyzet, amikor annyira "menekülni" kéne, lenne ennél lejjebb.


Szóval bocs mégegyszer, csak már tényleg kiidegelnek engem(is) az ilyen agyatlanok :)

2019. márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
72%

600-ért talán.


De ez még kevés lenne, majd ha lesz 13. bér, ünnepi prémium illetve nyári szabadság, akkor elgondolkodnék rajta.


Bár így belegondolva, a besavanyodott emberekkel így sem lehetne mit kezdeni, sem azzal, hogy a biciklimet nem merném a bolt előtt hagyni lakat nélkül, nemhogy mint itt, hogy sok családi háznak kerítése sincs, mert egyszerűen nem kell attól félni, hogy bármit elvisznek.

2019. márc. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%
Max. akkor költöznék vissza, ha megérné szabadúszónak lenni Magyarországon. A jelenlegi rendszer nagyon lehúzza a freelancereket.
2019. márc. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
74%

Mi Angliában élünk a férjemmel. Lakást bérelünk, nem élünk idegenekkel, nem közösködünk. Csak mi ketten lakunk a lakásban. Ami nem olcsó, de ez a "luxus" amit nem adunk lejjebb.

Elektronikai cégnél dolgozom, a férjem villamossági technikusként.

Már többször beszélgettünk, hogy mennyi az a pénz amiért hazamennénk. Nos, Figyelembe véve, hogy otthon nem kéne albérletet fizetni, mert otthon áll üresen a lakásunk, így azt mondtuk, hogy ha kettőnknek kijönne a havi netto 600-700 ezer forint akkor már holnap költöznénk. De ez tuti nem lesz.

Az én szakmám nyomdaipari. Kizárt, hogy én 300 ezret hazavigyek napi 8-9 óra munkával, és úgy, hogy ne kelljen túlórázni hétvégén.

A férjem szakmája villanyszerelő, technikus. De ezeket a szakmákat itt szerezte meg Angliában, itt kapott végzést róla. Lehet otthon el sem fogadják, ha igen akkor is különbözeti vizsgát kell tennie. De szerintem hasonló munkakörben amiben most dolgozik talán 250 ezret ha hazahozná. Szóval egyenlőre maradunk, mert itt legalább biztos állásunk van.

2019. márc. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!