Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nincs ilyen...

Magyarországon nincs ilyen törvény, igaz?

Figyelt kérdés
Olyan, hogy ha bizonyos ideig együtt élsz egy nővel, akkor onnantól a törvény szerint házastársak vagytok?

2019. márc. 13. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2019. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Olyan lehet, hogy bejegyezetni élettársnak vagy valami, ha már mindketten komolyan gondoljátok, vagy nemtom. Meg azt se tudom, ennek milyen előnyei vannak ahhoz képest, hogyha csak simán együtt éltek. Szóval én nem értek hozzá.
2019. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

#2

Én is ezt hittem, de a bejegyzett élettársi kapcsolat az azonos neműek számára van. Ha sima együttélés van, akkor lehet szerződést kötni róla, de az magánügy, nem törvényi szabályozás. A törvény szerint az együttélés alatt közösen szerzett javakat lehet megosztani/megosztatni hivatalos módon, de amúgy minden marad ki-ki alapon, vagyis nem örökölhetnek egymás után és hiába fizette az egyik a fele rezsit meg egyebeket, nem lesz tulajdona a lakásból 20 év után sem.

2019. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Bizonyos értelemben számít, pl. a közös lakásban használt tárgyak talán feleződnek (maga a lakás marad azé, akié volt), és özvegyi nyugdíjat is kaphat. Viszont pl. apasági vélelmet nem keletkeztet az együttélés, és sok más szempontból sem számít majd.
2019. márc. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abban az értelemben, ahogy a házastársakat értik, nincs. De az sem igaz, hogy csak úgy vége a kapcsolatnak.

Ha valakivel együtt élsz bizonyos ideig, akkor lehetnek közösen szerzett értéktárgyak. Ezeken formailag pont úgy kell osztozni, mintha házasságban éltél volna.

2019. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!