Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért váltotta ki bennem...

Miért váltotta ki bennem Orbán beszéde azt, hogy legszívesebben kiraknám a lenti képet borítóképemnek?

Figyelt kérdés

Csak nem merem, mert aztán nem kapok munkát ezen a retkes helyen...

[link]



2019. márc. 15. 11:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
40%
Azt pont te nyomod 74%. Akinek fáj az igazság és nincsenek érvei sem az mindig személyeskedik, pont így csinálja ezt egy tehetségtelen lúzer.
2019. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

#9: hogy érted?

Diploma után dolgoznék itt 1 évig alaptőkét teremteni, aztán spuri el. Inkább visszafizetem az államnak az oktatás 5 évéből 4 évet, semminthogy stadionok építését és "haverok", illetve a Mélyen Tisztelt Miniszterelnök Úr magánrepülőgépezéseit támogassam.

2019. márc. 15. 14:36
 13/31 anonim ***** válasza:
Milyen mondatok eredményezték a borítóképed megváltoztatására irányuló szándékod. Magyarul: milyen megfontolás eredményezte az általad közölt borítókép kiválasztását. Hát így sem lett magyaros :) Remélem érded. Melyek voltak azok az elhangzott mondatok, amely a borítoképre vonatkozó döntésedet jogosan és méltányosan bírálhatjuk el, hiszen talán félreértettél valamit.
2019. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%

#12 Sötét vagy mint egy pince éjjel.

Alapból elvárod a jövőbeni főnöködtől, hogy neki nem számítson, hogy mekkora tahó vagy és egy tahó felirattal indítod esetleg a profilodat, amit mindenkinek először mutatsz magadból, de azt a jogát, hogy neki is meg lehessen a maga véleménye és ehhez ragaszkodhasson, azt már nem engeded meg.

Régi mondás: amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten! Vagyis ha valaki egy ilyen logó tesz ki nyitányként akkor ne csodálkozzon ha másokból hasonló reakciót vált ki. Te felvennél olyan embert alkalmazottadnak, aki a facebookjára Orbán éltető poszttal indítaná? Akarnál vele együtt dolgozni és fizetnél pont neki, miközben rengetegen lennének, akik inkább a te véleményeddel értenek egyet vagy legalább van annyi eszük, hogy ezt kultúráltabban tegyék meg?

Amúgy mióta a kormány felelőssége, hogy egy magáncég vezetője kit vesz fel alkalmazottjának és miért?

Kár hogy odáig nem jutsz el - az oktatásra tényleg rászorul a fejlesztés - hogy ha nem itt dolgozol, ahol felnevelkedtél, amit a szüleid építettek fel és a nagyszüleid, ahol ők továbbra is élni fognak, akkor idegenek országát fogod építeni, akiktől nem kaptál semmit sem? Hogy akkor mégis hogyan lenne fejlettebb, jobb ez az ország ha ilyen anyagias, alantas módon elhúz innen mindenki akinek javítania kellene?

2019. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
47%

"az oktatás 5 évéből 4-et"?

És előtte mi volt? Az egyetemre pottyantál a semmiből, előtte nem kaptál, nem használtál semmit? Akkor hol tanultál meg ilyen jól magyarul? Hol szívtad magadba az Orbánellenességet? Tán a norvég adófizetők pénzéből?

2019. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

#15: a közoktatás költségét nem kell visszafizetni. Aminek a minőségéről meg inkább ne beszéljünk, nem a tanáraimnak köszönhetem, hogy olyanok a kommunikációs és fogalmazási készségeim, amilyenek. Látok itt is és facebook-on is olyan embereket írni, hogy: "haza ért", "muszály", "higyjen", szóköz kitevése írásjel előtt, és még sorolhatnám. Nagyon eredményes például akkor a helyesírás-oktatás, ugye? ;) (Én tényleg nyertem helyesírás-versenyeket is, de ezt sem a magyartanáromnak köszönhetem, hanem a memóriámnak, illetve valamilyen szinten genetikának is, szüleim az ELTE-BTK -n ismerkedtek meg, mindketten magyart tanultak. (Irodalomból egyébként gyenge voltam, de nyelvtanból sosem.))


De felhozhatnám példának a PISA-teszteket, abban is sereghajtók a magyarok. Matekból sem azt, és azt sem úgy tanítják meg, ahogy kéne. Mindegy is, lényeg, hogy már csak azért is el szeretnék menni, mert szeretném, hogy a gyerekem/gyerekeim igényes oktatást is kapjon/kapjanak. Egészséges ételeket, stb.

2019. márc. 15. 21:40
 17/31 A kérdező kommentje:

#14:

"#12 Sötét vagy mint egy pince éjjel."


Nem is tudtam, hogy az "éjjel" mértékegysége a "pince", de köszönöm, okosabb lettem. ^_^


"Alapból elvárod a jövőbeni főnöködtől, hogy neki nem számítson, hogy mekkora tahó vagy és egy tahó felirattal indítod esetleg a profilodat, amit mindenkinek először mutatsz magadból, de azt a jogát, hogy neki is meg lehessen a maga véleménye és ehhez ragaszkodhasson, azt már nem engeded meg."


Nem gondolom, hogy attól, hogy a főnök x módon gondolkodik, ha az alkalmazott(jelöltről) egyértelműen tudható, hogy az ő gondolkodása y, akkor a feladat elvégzésére alkalmatlan lenne.


"Régi mondás: amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten! Vagyis ha valaki egy ilyen logó tesz ki nyitányként akkor ne csodálkozzon ha másokból hasonló reakciót vált ki. Te felvennél olyan embert alkalmazottadnak, aki a facebookjára Orbán éltető poszttal indítaná?"


Felvennék, ha a munkája egyébként rendben lenne. Igaz, hogy a legtöbb mai fidesz-párti ember szellemileg eléggé visszamaradott, de előfordulhat köztük is tehetséges. Illetve Mészáros Lőrincet és társait azért eléggé meggazdagította a NER, szóval nem hiszem, hogy hülyék. Mészáros helyében simán kitennék a facebook-omra Orbánt éltető posztot. Talán munkára se hiszem, hogy komolyabb szükségem lenne.


"Akarnál vele együtt dolgozni és fizetnél pont neki, miközben rengetegen lennének, akik inkább a te véleményeddel értenek egyet vagy legalább van annyi eszük, hogy ezt kultúráltabban tegyék meg?"


Nem tudom, miért én vagyok a sötét, amikor már nem tudom, hányadik szót nem tudod leírni. A "kulturált" szót, és ennek ragozott alakjait is két rövid u-val írjuk. Illetve akarnék vele dolgozni, csak azért, mert fideszes, nem fogom egyből kirúgni. Ha az állásinterjún ketten vannak, minden paraméterük megegyezik, csak a politikai hovatartozásuk nem, akkor valószínűleg tényleg a baloldalit fogom felvenni. De basszus, biztosan egy másik cégben a főnök pedig pont fideszes lenne.


"Amúgy mióta a kormány felelőssége, hogy egy magáncég vezetője kit vesz fel alkalmazottjának és miért?"


Kérlek, idézd a mondatomat, hogy én ezt mikor, és hol mondtam. Ha a valaki által belinkelt talán HVG-s cikkre gondolsz, talán azért, mert lehet, hogy a mai Orbanisztánban jobban rászáll a NAV egy "MSZP"-s cégre, mint egy "haver" cégre. Érdekes, Fidesz ellen semmilyen vizsgálat nem indult, ellenzéki pártok ellen tucatnyi. Meg arra se emlékszem, hogy 2010 előtt kormányzati hirdetési felületeken eléggé explicit kampányüzenetek jelentek volna meg.


"Kár hogy odáig nem jutsz el - az oktatásra tényleg rászorul a fejlesztés - hogy ha nem itt dolgozol, ahol felnevelkedtél, amit a szüleid építettek fel és a nagyszüleid"


(Ha ők építették fel, nem vagyok rájuk büszke)


"ahol ők továbbra is élni fognak"


Bátorítanám őket, hogy jöjjenek ők is velem.


"akkor idegenek országát fogod építeni, akiktől nem kaptál semmit sem?"


Még nem kaptam tőlük, de velük együtt fogok dolgozni, akkor már a "mi" sikerünkért, és akkor már ők is fognak nekem adni valamit. Például a gyerekeimnek a magyarnál mérföldekkel színvonalasabb oktatást. Példának okárt hasonlítsd össze a magyarok PISA-eredményeit a norvégokéval.


"Hogy akkor mégis hogyan lenne fejlettebb, jobb ez az ország ha ilyen anyagias, alantas módon elhúz innen mindenki akinek javítania kellene?"


Talán nem korrupt gazembereknek kéne irányítania. :) Érdekes, Szlovákiából is sokan elmentek, mégis már fölöttünk van, magyarok járnak át oda dolgozni. Egészségügyben már Románia és Bulgária is megelőzött minket. Nem anyagiasságból, hanem érzelmi és ideológiai okokból szeretnék elmenni innen. Nem érzem a "magyarságot" magaménak. 7 év norvégiai lét, munka és adózás után lehet folyamodni az állampolgárságért, ha a magyarról lemondasz. Nem hiszem, hogy sokáig fogok gondolkozni.

Ha itt adózom, nem az országot javítom, hanem a NER-oligarchák zsebét tömködöm, és nem szeretnék egy olyan országot, ahol a szomszédban is gyönyörű focistadion van, de ha megbetegszem, akkor mehetek a magánkórházba, ha valami normális ellátást szeretnék.

2019. márc. 15. 21:59
 18/31 anonim ***** válasza:
39%

Jó, ha te a szüleidtől tanultál, akik viszont a magyar egyetemen tanultakat adták át neked -mínusz a magyar irodalmat-, akkor meg azért tartozol.

Ha az iskolában semmit nem tanultál, mert eleve zseninek születtél, akkor az iskolának a gyerekfelügyelettel, fűtéssel, menzával.

Az egészségügynek a megszületésedért, védőoltásokért, stb.


És mivel külföldre viszed amibe befektetett a magyar állam, kamat is járna azért, amivel megrövidíted a többieket.


De talán inkább örüljünk, hogy a hozzád hasonló kártékony alakoktól megszabadulunk. És kérjünk inkább kárpótlást attól az államtól, amelyik INGYEN kap egy adófizetőt, nulla befektetéssel. Ideje lenne a gyarmattartókat is elszámoltatni.

2019. márc. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Ajajajaj, komoly bajok vannak. Ha ilyen személyeskedő, rosszindulatú emberek vannak itt, jobb is, hogy mielőbb itthagyom ezt a süllyedő hajót és nem ilyenek nyugdíját fogom finanszírozni.


Amúgy meg, ha "USE" bekövetkezne, egységes kassza, nyelv meg ilyenek lennének, talán kevésbé akarnék elmenni. Ahogy az USA tagállamai között is jelentősen kisebb különbségek vannak.

Tudom, itt is eltér a szabolcsi fizetés a budapestitől, de kisebb mértékben, mint a budapesti a bécsitől. Tehát ha itt mindenért járna mondjuk 3500 EUR, amiért Ausztriában 3800 EUR, a nemzetállamok fogalma pedig a múlté lenne, és egy nagy Föderáció jönne létre egy integrált, egységes, közös nyelvvel, kultúrával, stb.-vel, kevesebb bajom lenne ezzel a hellyel.


Röviden: a magyar szuverenitást gondolkodás nélkül feladnám a jóléti, liberális államért. Mivel a vezetőink csolatasu konzervatívok, a B tervet választom. Húzni innen messzire.

2019. márc. 16. 09:20
 20/31 anonim ***** válasza:
59%

És még csak észre sem veszed mekkora marhaságokat beszélsz.

te, aki eddig csak kaptál ettől a társadalomtól, országtól, el akarsz menni innen, hogy MÁSIK országot, társadalmat fejlessz, építs a munkáddal adóddal - miközben elvárod az itt maradóktól, hogy elérjék azt, hogy itt minden ugyanolyan gazdag és modern, jó legyen, mint ott ahová menni akarsz.

Egy másodpercig sem jut eszedbe, hogy pontosan azért aptál eddig annyi mindent ettől az országtól - a szüleidtő, nagyszüleidtől - mert ők nem így gondolkodtak, hanem NEKED építették, javították az országot, hogy NEKED már sokkal jobb legyen, mnt nekik volt. Hogy NEKED pont az lenne a dolgod, hogy ezt folytasd és mindent megtegyél ITT azért, hogy majd a te gyerekednek megint sokkal jobb lehessen, mert TE tovább építed, fejleszted, javítod ami van.

Nem, elvárod azoktól akik eddig is ezt tették, hogy folytassák, majd ha már olyan jó lett - nélküled - amilyen neked elvárásod, akkor megfontolod, hogy kiveszed-e a jóból ismét a részedet.

Hát nem. Menj és élj ott ahol akarsz. Majd rájössz, hogy a világ más pontjain sem ajándékba adják a jólétet. Csak a szüleidet sajnálom, a többieknek itt jobb lesz nélküled.

2019. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!