Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért váltotta ki bennem...

Miért váltotta ki bennem Orbán beszéde azt, hogy legszívesebben kiraknám a lenti képet borítóképemnek?

Figyelt kérdés

Csak nem merem, mert aztán nem kapok munkát ezen a retkes helyen...

[link]



2019. márc. 15. 11:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
39%

"az USA tagállamai között is jelemtősen kisebb különbségek vannak"?


Menj, nézd meg, utána beszélgethetünk, ilyen mélytudatlanság mellett kilátástalan.

Félre vagy vezetve.

Attól függetlenül, hogy az USA-ban sem a gyarmatosítók életszínvonalát kéne nézned, hanem az őslakosokét. Mert mi Európában azok vagyunk, illetve voltunk, ha megvalósul az Európai Egyesült Államok. De nem sokáig, és te még meg fogod érni Norvégiában is.

2019. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#20:


"És még csak észre sem veszed mekkora marhaságokat beszélsz."


Ez relatív, a szélsőjobboldali nácik szempontjából tényleg marhaságokat beszélek.


"te, aki eddig csak kaptál ettől a társadalomtól, országtól,"


Mit kaptam? Undorító kormánypropagandát, pocsék oktatást, penészes kórházi szobákat? Bocsi, nem becsültem meg ezeket eléggé. :(


"el akarsz menni innen, hogy MÁSIK országot, társadalmat fejlessz, építs a munkáddal adóddal"


Hát persze. Mert ott van értéke a munkának, a társadalom megbecsüli azokat, akik dolgoznak. Nem néhány centi magas kilátókra, felcsúti kisvasutakra, stadionokra és NER-oligarchák zsebeinek tömködésére mennek el EU-s milliárdok tucatjai, esetleg százai.


"miközben elvárod az itt maradóktól, hogy elérjék azt, hogy itt minden ugyanolyan gazdag és modern, jó legyen, mint ott ahová menni akarsz."


Én nem várok el semmit, miután elmentem, felőlem lehet itt Abdul Mohammed is a miniszterelnök és lehet itt képzetlenek nyomortelepe. A családomat és a barátaimat pedig nagyon szívesen látom, és várom egy ennél jobb helyen. Megtanulják ők is az új nyelvet, és új hazára lelünk. A honfoglalók is elmentek Ázsiából a 9. században, és letelepedtek a Kárpát-Medencében. Természetes dolog volt a vándorlás már akkor. Ahogy a magyar kultúrára erőteljesen kihatott az akkori nyugati kultúra, ezáltal lettünk keresztények, stb. Mindegy, nem ez a kérdés lényege, de szívesen beszélek erről is.


"Egy másodpercig sem jut eszedbe, hogy pontosan azért aptál eddig annyi mindent ettől az országtól - a szüleidtő, nagyszüleidtől - mert ők nem így gondolkodtak, hanem NEKED építették, javították az országot, hogy NEKED már sokkal jobb legyen, mnt nekik volt."


Csinálták az életet ők is, dolgoztak, adóztak, stb. Az országot építeni, jobbá tenni a vezetők feladata lett volna, de ezen a próbán elbuktak. Önerőből ezzel az országgal semmit nem lehet javítani, de a mostani vezetőink meg teljesen EU-ellenesek, csak a pénzük kell nekik, de nem az ország fejlesztésébe, hanem már mint említettem, az ő zsebük kitömködésébe fektetik bele.


"Hogy NEKED pont az lenne a dolgod, hogy ezt folytasd és mindent megtegyél ITT azért, hogy majd a te gyerekednek megint sokkal jobb lehessen, mert TE tovább építed, fejleszted, javítod ami van."


Amíg az van itt, ami, menthetetlen ez a hely. Lemondtam róla, én, egy emberként a kicsit kevesebb, mint tíz millióból nem fogom tudni elérni, hogy egy olyan vezetőnk legyen, aki a Mi érdekeinket nézi. Akkor pedig inkább elmegyek, és remélem, hogy a többi tehetséges ember is elmegy, és szépen végignézem jó messziről, ahogy rárohad Orbánra meg Áderre ez a hely. :)


"Nem, elvárod azoktól akik eddig is ezt tették, hogy folytassák, majd ha már olyan jó lett - nélküled - amilyen neked elvárásod, akkor megfontolod, hogy kiveszed-e a jóból ismét a részedet."


Nem várok el senkitől semmit, nyugodtan menjenek, ahova csak látnak. Ha esetleg tényleg annyira jó hely lesz 60 év múlva, talán megfordul a fejemben, hogy nyugdíjas éveimre visszajöjjek, de az meg pont a magyaroknak lesz jó, a norvégoknak pedig rossz, ha nem ott, hanem itt költöm el a nyugdíjamat. De ez még messze van. :D


"Hát nem. Menj és élj ott ahol akarsz. Majd rájössz, hogy a világ más pontjain sem ajándékba adják a jólétet. Csak a szüleidet sajnálom, a többieknek itt jobb lesz nélküled."


Sehol se adják ajándékba, de nézz rá Magyarországon a Lorenz-görbére, és nézz rá a skandináv államokban. Nem mindegy, hogy ha a képzett orvos vagy mérnök keres 100x pénzt, akkor a takarító 60x, vagy 5x egységnyit kap. Én nem akarok olyan helyen élni, ahol ilyen undorítóan nagy különbségek vannak a társadalmon belül. (Amúgy ez nem tetszik az USA-ban sem. Hogy bár színvonalas mondjuk az egészségügyi ellátás, ha nem fizetsz egy eléggé tetemes biztosítást, dolláraid tízezrei fognak elmenni akár egy egyszerű rutinműtéttől, vagy neadj'isten egy megfázástól is.)



-----

Röviden: baloldali és liberális gondolkodású ember vagyok, ez az ország pedig pont a másik irányba megy, ráadásul eléggé radikálisan. Hogy ne robbanjon fel a fejem attól, ami itt folyik, inkább elmegyek jó messzire.

2019. márc. 17. 15:21
 23/31 A kérdező kommentje:
#22 elejéhez még annyit tennék hozzá, hogy mielőtt csodálatosan kikérné mindenki magának, hogy ő nem is náci, mert az az NSDAP és ők felelősek a holokausztért, stb... A "nácit" tessék nem szó szerint értelmezni, a lényeg, hogy szélsőjobboldali, *nacionalista, "ősmagyar"/"nagymagyar"/"mélymagyar", és társait értsd.
2019. márc. 17. 15:34
 24/31 anonim ***** válasza:
44%

22

"baloldali és liberális" lennél? Ez mind a kettő értékszemlélet lenne, ha tisztán hagyják. De te inkább haszonelvű globalista vagy, aki átállt a gyarmattartók oldalára érdekből.

Szépítheted, ahogy akarod, hízeleghetsz magadnak, hogy "az elveid" szerint cselekszel, ha a zsebedben tartod az elveidet.

Aki "retkes" -azaz nem tiszta-, az bizony te vagy, már ne is haragudj.


Legalább gyáva ne légy, tedd ki a képedet borítóképnek. Vállald magadat.

2019. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
:D úgy látom, hatott rád a kormánypropaganda, gyerünk, így tovább, Hajrá Magyarország, Hajrá Magyarok! Szabaduljunk meg ettől a csúnya Brüsszeltől, mert el merészeli várni, hogy normális jogállam legyen itt, ha már EU-s támogatások milliárdjait kapja az ország. Hát hogy képzeli ezt Brüsszel?! Nem undorító??
2019. márc. 17. 16:30
 26/31 A kérdező kommentje:

Viccet félretéve: legalább pontról pontra megcáfolnátok, amiket írok, hogy az nem is úgy van (ahogy én több kommentre válaszoltam úgy, hogy minden egyes részére normálisan reagáltam), de nem, ti csak a személyeskedésig juttok el. :D Szóval megnyugodtam, nincsenek normális érveitek, csak az, hogy állítsukmegbrüsszeltmegsorostmegamigrásokat (amiket hozzátenném, nem is állítanak meg, befogadták a barátaitok a bűnöző Gruevszkit, venezuelai embereket, akiknek bár van magyar gyökerük, de közölük egy kezemen meg tudnám számolni, egyáltalán hányan beszélnek magyarul, stb. Olyan szolgáltatásokat kapnak az előbb említett emberek, amelyekről sok ember pl. Somogyban és Szabolcsban álmodni se tud. Nem baj, hogy segítenek a venezuelaiakon, tényleg nagy baj van ott, de akkor legalább ne hazudozzanak, hogy ők "migránsellenesek". Nem? ^-^)


Tudom, hogy vannak rosszabb helyek, de nehogy már Mali, Banglades és ezekhez hasonló helyek színvonalához hasonlítsuk magunkat.

2019. márc. 17. 16:36
 27/31 A kérdező kommentje:

Ha meg már az "elveknél" tartunk:


hős vezetésünk tagjai igazi kereszténydemokrata emberek, ugye? Hmm, mit is ír a Biblia a bajbajutottakról? Hogyan is viselkednek sok emberrel az "ideiglenes biztonsági határzár"nál? Mi is a Pápa véleménye, állásfoglalása például a menekültek, migránsok terén? Nála keresztényebb emberből pedig elég kevés van a világon. ;) Orbán híveire bízom a választ.

Ja tudom, Ferenc pápa is lepaktált Sorossal, és ő is hitelét vesztette, ugye? :D :D :D

2019. márc. 17. 16:41
 28/31 anonim ***** válasza:
59%

25-26-27

És ez az összevissza szófosás mit akar jelenteni? Összeettél valamit, nyomja a gyomrodat?

Nyugodj, meg; széntabletta; és értsd meg, nyugodtan rakd ki a képedet borítóképnek!

2019. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Még mindig úgy látom, hogy értelmes mondatok és érvek leírása helyett csak a személyeskedés megy, váljék hát egészségedre! ^^
2019. márc. 17. 18:15
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én megértem, ha valaki nem érzi jól itt magát és el akar menni. Hisz csatlakozásunkkor az egyik fő érv ez volt! A szabad munkaerő vándorlás és szabad költözködés joga! (Hogy ne kelljen disszidálni, emigrálni!)

Tehát mehetsz! Hogy mi inspirál téged erre, megosztottad. Nem vagyunk egyformák! Van városi, aki falura vágyik és van falusi, aki pedig városra. A többség pedig ott érzi jól magát ahová született (vagy az ahhoz hasonlóra)


Nekem csak az a furcsa, amikor az innen elvágyódók, vagy magukat itt rosszul érzők azt várják el tőlem, hogy én is érezzek úgy mint ők.

De a probléma megoldása a te kezedben van! Menj, és vigyél magaddal mèg legalább 2 hozzád hasonlót! Te is jól jársz és akik itt érzik jól magukat, azok is. Az ország csak mennyiségében lesz szegényebb! A baloldal és a neoliberalizmus még értéket itt nem teremtett!

(Külön bónusz, hogy ahová a balosok innen kimennek, azt a helyet züllesztik, ahová mennek!)

2019. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!