Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez alapján nem teljesen...

Ez alapján nem teljesen mindegy, hogy ki van hatalmon?

Figyelt kérdés
A politika meghatározása, a hatalom megszerzésére és megtartásàra irányuló küzdelem, célkitűzés. Ezek szerint, aki a hatalmat meg szeretné szerezni, az mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy a riválisát lejàrassa, ha kell, még hazudik és akár csal is. Ha a hatalmat már megszerezte, akkor meg minden erejével azon fog lenni, hogy azt minél több cikluson keresztül meg is tartsa. Ha ez tényleg így működik, akkor nem teljesen mindegy, hogy kire szavaz az átlagos választópolgár? A hatalmon lévő politikai párt, először úgyis azon lesz, hogy a hatalmát bebetonozza és kielégítse azon támogatók igényeit, akiknek segítségével hatalomra került. Csak ezután fog következni azon emberek érdekeinek képviselete, akik őket megválasztották. Ez minden párt esetében így működik, bármit is ígérnek, akkor meg minek ennyit civakodni egymással? Emberek ezért nem beszélnek egymással, családok szakadnak szét és barátságok szűnnek meg, csak mert más a politikai nézetük, holott ha tudnák, hogy mire megy ki a játék, lehet, hogy nem lenne ennyi gyűlölködés és harag egymás iránt. Mi a véleményetek? Meg fog ez változni valaha hazánkban?

2019. márc. 16. 14:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenzéket nem nyomja el senki.

Ez egy nagy nulla az egész, ez meg is látszik a támogatottságukon

2019. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#8 Szerintem igenis van létjogosultsága a kérdésnek és a jellege alapján pont nem lényeg, hogy mennyire pontos. Nem arról szól a kérdés, hogy kinek mi a politikai nézete, hanem, hogy nem tök mindegy összességében, a 30 év fényében, hogy ki van hatalmon? Ha nem érted, szerintem olvasd el még egyszer a kérdést, bár szerintem érted Te, csak úgy gondoltad egy kicsit játszod az eszed. Hidd el nem mindenki ostoba, csak sok embert meg lehet vezetni... Igenis nagyon sok értelmes ember van a Fideszesek közt is, csak sokan úgy vannak vele, hogy inkább a kisebbik rosszat választják, mert szavazni szeretnének. Szerintem Te az iskolában is a tanárt hülyézted le, ha nem értetted a kérdést.
2019. máj. 22. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!