Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politika a nyugat-európai...

A politika a nyugat-európai országokban is képes "szekértáborokra" szabdalni és egymás ellen fordítani akár családtagokat, barátokat is?

Figyelt kérdés
Szomorúan tapasztalom, hogy Magyarországon, ha felmerül egy politikai téma, szinte elszabadulnak az indulatok, legyen az egy családtag 81. születésnapi felköszöntésén vagy egy közeli rokonnal történő, mindennapi telefonbeszélgetés során. Hogyan jutottunk idáig, hogy fontosabb egy politikai párt védelme a családnál, barátságnál, a gyorsan múló időnél?
2019. márc. 20. 12:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10 Értelmezted, hogy mit kérdeztem? Nem azt, hogy itt mi van, hanem, hogy a nyugati országokban is ilyen, sokszor destruktív módon szövi-e át az aktuálpolitika az emberi kapcsolatokat?

Bocs, de nem kérek a sajnálatodból, nem a politika tölti ki az életem, nem a nagyszüleimmel kapcsolatban írtam amit írtam, ők már 25 éve nem élnek, és ne ajánlgasd, hogy szerelmet keressek inkább, 59 éves vagyok, 32 éve házas.

2019. márc. 20. 20:07
 12/13 anonim ***** válasza:
Műveltségen múlik, hogy kivel lehet ilyenekről kulturáltan beszélni és kivel nem.
2019. márc. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de én azt nem tudom, hogy a nyugati-európai országokban is annyira késhegyig menő vita tárgya-e a politika, mint itt? Ezt talán az tudná megmondani, aki élt már ott. Én csak látogatóban voltam többször is Hollandiában, a rokonaim látszólag nem foglalkoztak a belpolitikával, inkább a világpolitikai eseményekekel, de azt is csak megfigyelőként a híradóból. De ez már réges-rég volt, azóta változhatott a helyzet ott is.
2019. márc. 28. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!