Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kiπcsáznak minket...

Szerintetek kiπcsáznak minket az Európai unióból? Mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés

Én jelenleg külföldön élek, de mondjuk semmi hátrányát nem látom annak, hogy itt migránsok vannak (50 ÉVE) Különben, én is az vagyok. Az emberek nagyon jól élnek itt, becsületes, bőven elég fizu, nagyon szép környezet, rend és szólásszabadság van. Ehhez képest otthon...:(


U.i.: csak tényként említettem meg ezeket.


Mi lesz szerintetek?


2019. márc. 21. 10:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#9 A nagy rend elől menekül mindenki, meg a jó megélhetés elől gondolom...

1,5 éve vagyok itt, de hazajáró lélek többször, hisz ott a család. Magyarországon meg 34 éve. Szóval még mindjárt az lesz, hogy nem tudom mi folyik otthon. :)


Sajnos ez az igazság, teljesen meghülyítette a népet a sok hamis információ, amit a tv lead. Kapott egy jó adag félelmet, amit máshogy nem tud kezelni, mintsem kitart amellett, aki majd "megvédi".


Innen miért nem menekülnek az emberek? Miért röhögnek rajtunk? Miért élnek jobban? Miért nagyobb a rend, tisztaság? Miért jobb mérföldekkel az egészségügy?


Tudtad, hogy az EU tagállamok közül Magyarország az egyik aki a legtöbb pénzt kapja??? Hová tették? Miért fogadják el a pénzt, ha olyan büszkék? A pénz kell, csak a szabályok nem. Azt sosem mondták, hogy adják a milliárdokat azoknak, akik megérdemlik.


Nézd meg hányan szavaztak ellenünk most...

2019. márc. 21. 12:17
 12/19 A kérdező kommentje:

#1,5 éve vagyok itt, de hazajárok többször, hisz ott a család.

*Bocsi

2019. márc. 21. 12:18
 13/19 A kérdező kommentje:
Abba még már bele sem megyek, hogyha egyszer keresztény állam vagyunk, ugyancsak nem is kellene gondolkodni. Csakmert folyamatosan ezen lovagolnak. Én minden vasárnap templomba megyek, itt a "nagy rengetegben". Nem más vallás ellen, hanem a sajátunk mellett kell kiállni.
2019. márc. 21. 12:25
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hidd el itt is vannak anti migráns pártok. Akik CSAK belgát akarnak látni az országukban. Tehát nem kell azt gondolni, hogy egy is fokkal különben vagyunk magyar létünkre a szemükben. Egyformák vagyunk. Csakhogy nem csupán ez folyik a tv-ből. Hangot kap mindenki. Mindent leadnak a tv-ben."


Mi nem azt szeretnénk hogy csak magyar legyenek Magyarországon. De az illegális migrációból nem kérünk. Mi szeretnénk eldönteni hogy mi kivel akarunk együtt élni, és hogy mi kivel nem akarunk együtt élni. Nem akarunk csak azért migránsokat be engedni mert az EU ezt várja el tőlünk. Nem akarjuk hogy ők mondják meg nekünk mi a jó. Addig ameddig Magyarországot ezért támadják, mert igen folyamatosan támadják, addig ez lesz a téma. Elég csak megnézni az utóbbi napok eseményeit, illetve a sok svéd szociális miniszterhez hasonló embereket, akik csak a családpolitika miatt támadnak minket!

2019. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Innen miért nem menekülnek az emberek? Miért röhögnek rajtunk? Miért élnek jobban? Miért nagyobb a rend, tisztaság? Miért jobb mérföldekkel az egészségügy?"


Könnyebb egy fejeltebb szintű országnak kritizálni minket. Valahogy a statisztikák még is azt mutatják, hogy a tőlünk kisebb méretű, ám fejlettebb országokból is jóval többen mentek el. Lényegében Magyarországról mentek el az egyik legkedvesebben. Hatalmas szintű fejlődés ment végbe Magyarországon, ilyen magas szintű fejlődés még 2010 előtt volt, csak akkor még fenntarthatatlan volt. A növekedési rangsor tetejére kerültünk ezáltal, míg a többi nagyobb és fejeltebb ország növekedése lassult.

2019. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem fogják, ha csak nem akarják az únió széthullását megsegíteni vele.
2019. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Semmi esélye hogy kizárnának minket.


Egyrészt az Eu-s övezet kezdete vagyunk, Röszkén, Záhonyban mindenhol mi kezdjük a határok ellenőrzését, mi engedünk be mindenkit ide. Ha most kidobnának minket, nehéz lenne Hegyeshalmot meg a többi határellenőrzést visszaállítani nyugaton, mert az ottani állomások már használhatatlanok újra kéne építeni ezeket az állomásokat, nem beszélve mondjuk az osztrák határellenőrzést építhetik a labancok újra az alapoktól.


Másrészt az Eu-s nagytőkések kiszolgálói vagyunk, szinte minden multinak van itt gyára vagy legalább logisztikai központja, a munkaerő mind fizikailag, mind termelés ügyileg, mind szellemileg európai szinten is nagyon jó, ráadásul a legtöbb még mindig bővít a munkaerőhiány ténye ellenére is, ráadásul elégedettek is a nagytőkés fejesek velünk. Ma már nem egyszerű azt megcsinálni hogy a multi gondol egyet és lelép arrébb, mert már annyira összefonódtak a beszállítói, gyártói egységek a V4-es országokban, és persze egész Közép-Európában, hogy függőségi viszonyok alakultak ki, és senkinek nem lenne célja ha Magyarország helyzetét felrúgnák.


Továbbá itt is rend van a legtöbb helyen, a bűnözők legnagyobb része ómigráns (c típusú állampolgár, itt is lehet nagyon jól élni, csak ahhoz tenni és tanulni kell, továbbá itt is azt mondasz amit akarsz. Vittek már el bárkit vagy bírságolták meg mert az nem tetszett a kormánynak? Szerintem se.


Ráadásul sok magyar állampolgár dolgozik az EU minden részén, (bár az egyik legkisebb a kivándorlási arányunk a régióban) és mindenhol elismerik a munkájukat, mind szakmunkában mind szellemi téren közép-európai szinten a legjobbak vagyunk, képzésben is.


Szóval mi lesz? Semmi, Sargentini jelentés után is azt mondták, itt a világvége, nem lett semmi, most jönnek az Eu-s választások, senkinek nem célja hogy itt olyat tegyen, ami mindenkinek rossz lesz.

2019. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Annyira elferdíted...

De úgysem lehet meggyőzni, hisz ezt akarod látni.


Nem menekül mindenki. Jól megvagyunk itt tudtommal elég sokan.


Ugyanaz a korosztály vagyunk. Én sosem akartam kimenni. A tesóm se, az unokatesóm se, a szüleim se, a párom se.

Egyszerűen vannak kaladvágyóbbak, vagy akiknek tényleg nem jön össze. De ne hibáztassuk már mindenért az államot!

Kint se kolbászból van a kerítés!

Ott nem divat saját házat venni, hanem mindenki bérel.

Ezzel szemben állandóan az a duma megy, hogy itt a fiatalok nem jutnak lakáshoz.

De azt már nem említik, hogy ott se! Dolgoznak, de fel is élik, mert az albérlet 3x annyi, Londonban lehetsz jól kereső pincér, de 100 ezer ft-nyi fontért nem fogsz egy komplett lakást kibérelni!

Olyan egyoldalú ez a megközelítés, mindent összehordtok, ami itthon nem jó, és csak azzal szembesítitek, ami kint jó.

De simán össze lehetne szedni azt is, ami itthon jó, és azt, ami odakint ritka szr! Mert nem 1-2 dolog van ám!


Itthon kosz meg mocsok?

Te nagyon-nagyon demagógba' nyomod.

1-2 éve volt, mikor vagy Spanyol, vagy Olaszországban elöntötte az utcákat a mocsok, nem vitték el a szemetet? A fene a jó dógukat... az én szemetemet ma is elvitték, pont kukanap van.

Ott nincsenek összegraffitizve az aluljárók? Micsoda tiszta és pedáns társaság!

(Ja, a pcsába, ott is ugyanilyen gané módon van összefirkálva, mint itt!)


Te nem tényeket említesz, hanem csak a saját nézőpontodat.

2019. márc. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18 Én akiket ismerek, saját házuk/lakásuk van. Nekem is, igaz nem ház hanem lakás, de saját. Ha rendesen tanulsz, kapsz jó állást és jó fizut is persze. Mindenütt kell dolgozni, de nekem ne mondd, hogy nincs különbség. Mivel a különbség hatalmas. Igen, van firka, de most komolyan ettől fontosabb dolog/példa nem jutott eszedbe? 😀 Miért nem a kórházakon lovagolsz egy kicsit vagy az egészségügyön? Esetleg az oktatáson? Biztosítás? Utak? Ezek a lényeges dolgok.
2019. márc. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!