Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel másabb az oktatás...

Mennyivel másabb az oktatás napjainkban, és mondjuk 2009-ben?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Az ostoba, hibákkal teli egyen tankonyvek lettek bevezetve. Illetve a minden napos tesi és érettségi előtti 50 óra közösségi szolgálat is azóta.

Viszont, hogy pozitívat is mondjak, könnyebb most egy tanárnak állást találni. Néhány éve alig talált vele az ember munkát, akkor is csak szerződéssel, nyárra elkuldtek. Most tanarhiany van, könnyebb elhelyezkedniük akár pályakezdőként is.

De az oktatás nem ment jó irányba, az erkölcstan vagy hittan is totál felesleges.

2019. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk a mindennapos tesi éppen hogy jó. "Ép testben ép lélek" Na, ki mondta ezt ?


Az egészséghez a napi rendszeres mozgás hozzátartozik. Korábban be kellett volna ezt vezetni, nem lenne ennyi túlsúlyos, cukorbeteg, daganatos felnött.A közösségi szolgálat is jó. Megtanul dolgozni. A munka szeretetébe, tiszteletére ráérez, ami fontos egy diáknak.


Leginkább a 80-as években volt jó oktatási anyag az iskolákban

2019. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Óriási különbségek nem voltak, a tanári gárda mit sem változott. Kicsit több óra lett, akkoriban tesiből heti 3 volt, most 5, amit támogatok, de kicsit szigorúbban kéne még ezt is venni még pl. az elhízottaknak még több testnevelést és szigorú diétákat ajánlanék. (illetve a szülőknek) Erkölcstan már akkoriban is volt, a hittan régen nem volt kötelező, de több suliban volt, (nem csak egyháziban), akárcsak etika/média/stb.


A tankönyvek körül káosz volt, volt amelyik jó volt, volt amelyik elég pocsék, és sok iskola nem tudta az akkori követelményeket megcsinálni a kompetencia teszteknél, és akkori fizetésekhez képest sokszor brutális árakon voltak, és nem kevés kiadó szerzett ezekből milliárdos bevételeket. Akkoriban a cigányokat próbálták jobban integrálni, hadd ne mondjam mennyire nem sikerült, most már mindenki beleegyezik a szegregációba, aki nem, az nem tudja milyen amikor 10 cigány van az osztályodban, és nem lehet tőlük emberi méltósághoz megfelelő körülmények között tanulni.


Az 50 óra közösségi szolgálat szerintem felesleges, sok embert ismerek, aki meg sem csinálta, mert nem is talált vagy egyszerűen beírták neki az 50 órát, de amúgy nem tudtak semmit se csinálni. Nagyon félkészen, és értelmetlenül csinálták meg.


Régen szakközép iskolának hívták a szakgimit (ma meg szakközépnek a szakiskolát), de sok értelmük nem volt, mert csak annyi volt a különbség hogy a természettudományos tárgyak helyett az utolsó két évben szakmai tárgyakat tanultad, érettségizhettél belőle, de nem volt kötelező, és utána mehettél 2 év OKJ-ra ahol ténylegesen megtanultad a szakmát. Ma ez ugye 4+1 év, és az évek között nyári gyakorlat van, és kötelező a szakmai érettségi.


Az érettségi ketteshez régebben 20% is elég volt(asszem), és kevesebb pontra volt szükség a legtöbb felsőfokú képzésre, de miután rájöttek hogy ez arra vezet hogy néhány szakból, meg viccdiplomából óriási túlképzést műveltünk, drasztikusan megemelték több szakhoz a minimum pontszámokat, és azóta kevesebben járnak egyetemre/fősulira.

2019. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2009-ben nem kellet emelt értségi a felsőoktatásba csak ajánlót volt + pontokért.

Az Államilag támogatott részek sokkal több volt, nem volt hallgatói szerződés. Így sokkal több ember jutott be / Diplomához mint Rákosi Viktor 12-es és most már 20-as csonkítása után.


"Zseniális" hogy most már alig lehet bejutni és Államilag támogatott kb nincs is v ha van ott a szerződés.


Ahova én jártam ott pl teljesen meg is szűnt az a képzés amit mi még csináltunk, 16-17-ben jöttek ki az utolsó diplomásai a képzésnek.


"Kivalló" így is alig 20% a Diplomások aránya. Én Pol Pot keze nyomát vélem felfedezi az efféle intézkedéseknél. "Hurrá"

2019. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nincs baj azzal hogy a legtöbb szakon megemelték a ponthatárokot, általában csak ott emeltek ahol ténylegesen túlképzés volt (pl. jogász) vagy egyszerűen semmiféle szakképesítést nem ad (szabadbölcsész) és igazából nem használhatod relevánsan semmire, csak 1 darab papír amiről elmondhatod hogy diploma. A probléma az hogy a tényleges szakképesítést adó, valós tudást adó szakok, amik kellenek a jelenkori munka világában ilyen a mérnöki, a tanári-pedagógiai, orvosi képzések, ezekből nagyon kevés embert képeztünk, sőt most is kevés van, ezekből nem is növekedett a ponthatár, pl. a vidéki egyetemeken 280 pont is elég a legtöbb mérnöki képzésre. Egyébként a németeknél arányában kevesebb diplomás van, mégis köszönik szépen, jól vannak.


A hallgatói szerződés sem rossz ötlet, ha már valaki itt szerzi meg a képesítést, ami TÖBB MILLIÓ forintba kerül amit az adófizetők pénzéből fizetnek. Engem nem zavar, ha elmegy külföldre diplomaszerzés után, de ha a tudását nem itt akarja kamatoztatja, amit többek között én is fizetem neki az adómból, akkor legyen már szíves azt az összeget visszafizetni az állambácsinak.

2019. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A begyepesedett komcsi proli prototípust olvadhatták a 2-es válaszban.
2019. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

#3 Van pár dolog amivel vitatkoznék.

"Az 50 óra közösségi szolgálat szerintem felesleges, sok embert ismerek, aki meg sem csinálta, mert nem is talált vagy egyszerűen beírták neki az 50 órát, de amúgy nem tudtak semmit se csinálni. "

A közösségi munka nagyon jó dolog. Attól, mert van aki ellógja vagy van iskola, ami behazudja, összességében nagyon jó. A fiatalok - még ha azért is mert kötelező - legalább csinálnak valami olyan dolgot, ami manapság nem magától értetődő. Ez lehet sportversenyeken, rendezvényeken segítség, idősek otthonában, menhelyen részvétel, bármi. Nálunk az iskolák maguk is csinálnak ilyen akciókat, a kert rendbetételétől, az iskolai bálon való munkán át a festésig mindenféle volt már. Ahogy telik az idő, úgy alakulnak ki a kapcsolatok és nő a lehetőségek száma. A szervezeteknek is hozzá kell szokni ahhoz, hogy VAN fiatal, aki éppen ott náluk végezne munkát ingyen.

"Az érettségi ketteshez régebben 20% is elég volt(asszem), és kevesebb pontra volt szükség a legtöbb felsőfokú képzésre, de miután rájöttek hogy ez arra vezet hogy néhány szakból, meg viccdiplomából óriási túlképzést műveltünk, drasztikusan megemelték több szakhoz a minimum pontszámokat, és azóta kevesebben járnak egyetemre/fősulira."

Csak a FELVETTEK száma volt nagyobb, azok közül viszont csak minden harmadik szerezte meg a diplomáját. Most kevesebbet vesznek fel, de azok közül többen diplomának le, vagyis több diplomás van évente, mint előtte. Amúgy a fiatalok létszáma csökken évről évre sajnos. Nézd meg ezt:

[link]

Vagy ezeknek az első oldalán a gyerekszámokról készült diagramot:

[link]

[link]

2019. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aláírom, hogy sok feleslegeset tanulnak gimiben, de pl változott a kötelező olvasmanyok listája Pál utcai fiúk helyett Harry Potter ( nálunk legalábbis).

Ez +


Közösségi szolgálat és heti 5 tesi is +, épp eleget tespednek így is a gyerekek.


A felvételi nehézséget ill erősebb szűrés szinten +, még igy is kb 40% műszaki szakon nem tud lediplomázni meg kiesik. Felesleges kiadás.


Hallgatói szerződés meg máshol is van, akinek nem tetszik menjen abba az országba tanulni ahol élni akar. Nem teljesíthetetlen hogy 20 éven belül annyi félévet Mo-on dolgozzon mint ahány félévet az állam tamogatott.


Nem kell mindenkinek büfeszakos diploma csak hogy dicsekedhessen vele.

2019. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!