Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy felháborodás a...

Mi ez a nagy felháborodás a CEU "elűzése" miatt?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy én sem szeretem a jelenlegi kormányt, de az egy tök jogos lépés volt a részéről, hogy egy a munkaerőpiacon nulla értékkel bíró diplomákat adó intézményt nem támogat tovább. Egy valamirevaló reál szak nem volt abban a suliban, mekisbölcsészképzőkből meg így is van már elég (én mondjuk az összes bölcsész szakot fizetőssé tenném és csak levelező vagy esti formában engedném létezni őket).


Nem provokálni akarok, sőt, nagyon nagy bajnak tartom, hogy csak szélsőséges, agyonpolitizált vélemények vannak ebben a témában (is), és épp azt szeretném, ha a "két oldal" értelmesen érvelve tudna erről vitázni.



2019. márc. 10. 16:28
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
34%
Nem provokálni akarsz? Akkor olvass utána a dolgoknak, mert a CEU az ország egyik legszínvonalasabb egyeteme volt. Minden egyetemen tanítanak felesleges dolgokat, az összes bölcsésszak felesleges, mégis itt van, több tucat ember végez ott, az nem zavar?
2019. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%

A CEU, mint mekisbölcsészképző? Jesszusom, ember! Tízből tíz CEU-n végzett ismerősöm max. egy-két hónap alatt talált állást konzulátusoknál, nagykövetségeknél, világcégek marketingosztályain stb. alsó hangon nettó 300 ezres fizetésért. A világ száz legjobb egyeteme között van a suli, szóval kicsit olvass már utána, hogy mi is az a CEU, mielőtt bicskanyitogató marhaságokat irkálsz!


A másik meg az, hogy hagyjuk már ezt az ostoba bölcsészezést! Mert ugye az egy senki, aki mondjuk magyar tanárként a gyerekedet olvasni tanítja? Vagy az is egy taigetosz-pozitív barom, aki műfordítóként a kultúránkat gyarapítja külföldi művek magyarra fordításával? Aztán ha nem pénzesek a szülők, akkor menjen csak villanyszerelőnek az a csóró családba született gyerek, akiből egyébként profi újságíró lehetne?


Végül egy esti vagy levelező képzés sosem nyújtja azt a magas színvonalat, mint egy rendes nappali oktatás, ahol aktívan részt tudsz venni az előadásokon és a legnagyobb koponyáktól hallgathatod minden nap az anyagot.


Egy dolog a piac, egy másik az alapvető értékrend és a kultúra, ami emberré tesz minket.

2019. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
31%
Valahogy nem tudom sajnalni ahol ilyen gender kamuszakot tanitana.. Ennél már csak valami ezoterikus egyetem lenne komolytalanabb.. 😂
2019. márc. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
84%

"mondjuk az összes bölcsész szakot fizetőssé tenném és csak levelező vagy esti formában engedném létezni őket"

Meséld már el akkor, hogy pár éven belül mi lenne az általános- és középiskolai oktatással, te nagyon okos?

2019. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
83%

# 4 Gondolom a nagyokos szerint majd néhány rendszergazda szabadidejében lezavar egy-egy töri órát.


Tudjuk-tudjuk, az már nem is ember, aki fél perc alatt nem tud megoldani egy többismeretlenes egyenletet, a BME-n mindenki rózsaillatút kakil, és különben is minden bölcsész húzzon a sóbányába!


Majd néhány év, és jönnek a szipi-szupi robotok, akik pusztán algoritmusok alapján fedeznek fel történelmi összefüggéseket, amiket a jelenre tudnak vetíteni. Mindenki felesleges lesz, aki 6 éves koráig nem tanul meg programot írni.


Szép új világ, már alig várom.

2019. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
50%
#3 A CEU-n nem csak "gender kamuszakok" vannak (különben nem tudom, hogy hozod össze a társadalmi nemeket - ami létezése pszichológusok által bizonyított tény - az ezotériával), hanem közgazdasági elemző vagy gazdaságelmélet és gazdaságelemzés szakok is.
2019. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 Fizikakedvelő ***** válasza:
73%
Jaj,lenyűgöző ez a komoly és megalapozott kritika a bölcsészek irányába. Dehát tudjuk. Mérnök vagy orvos az ember,aki nem valamelyik az nyilvánvalóan buta és haszontalan.
2019. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy nincs szükség tanárokra, de a tanárrá váláshoz nem szükséges sok év államilag finanszírozott egyetem, hanem bőven elég egy-két félév gyorstalpaló képzés is.


És igen, akármennyire sérti a bölcsészek önérzetét, de azokat színes-szagos olvasmányokat, amiket ők 3-5 évig tanulnak, fél év alatt is bőven be lehet biflázni, akár munka mellett is, amiből finanszírozni tudják a tanulmányukat. Mérnökinfósként egy mezei ZH-ra tízszer annyit kell tanulnunk, mint egy bölcsésznek államvizsgára.


Kár olyan ködös fogalmak mögé bújni, mint az "értékrend" vagy a "kultúra", igenis mindent a kereslet-kínálat mozgat, ha tetszik ez nekünk, ha nem, a jövő pedig csakis a reál tudományoké.

2019. márc. 10. 18:17
 9/42 anonim ***** válasza:
93%

'a nagyokos szerint majd néhány rendszergazda szabadidejében lezavar egy-egy töri órát.'

Jó, ez nyilván képtelenség, de össze is lehet dolgozni. Teszem azt, profi informatikusok készíthetnek 3d-s szimulációt egy adott történelmi eseményhez, így azt lehet ezzel illusztrálni. Youtube videó megosztón már vannak hasonlók ütközetekről, pl. Mohácsról, az 1. világháborús limanovai csatáról stb.

2019. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
37%
Nagyszerű, Superman! Ma már maszturbáltál tükör előtt?
2019. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!