Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a ligetvédőknek ilyen...

Drazicc kérdése:

Ha a ligetvédőknek ilyen fontos pár fa akkor miért nem mennek Borsodba demonstrálni a fatolvajok ellen?

Figyelt kérdés
Napi szinten vágnak ki fákat illegálisan és eladják a kisebbségi maffiák. Ott lenne nagyobb szükség rájuk nem?
2019. márc. 22. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Jaj már akkor hol éjszakáznának Borsodban, ott nem lehet kocsmatúrázni mint a hetedik ker.-ben! :D


Plusz ott ellátnák a bajukat rendesen a hippiknek, ami rosszabb annál minthogy semmibe vegyék őket.

2019. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.

Talán azért, mert a valódi céljuk inkább politikai, mintsem favédő.

2019. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
mert a rejtett erőforrásék és a körülmetéltek is védett faj.
2019. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Azért van egy kis különbség aközött, hogy a fakivágás az egyéni módon zajlik, meg aközött, hogy központi utasításra. A Városliget igazán maradhatna erdős, fás terület.

Egy falu melletti erdőben a fák szerepe kevésbé jelentős, mint egy nagyvárosban. A fa levelei megkötik a port és a szennyező anyagokat, ami egy nagyvárosban nagyon fontos. Így is minden évben majdnem egy hónapig veszélyesnek van minősítve a fővárosi levegő.

Egyesnek üzenem: mi rossz van abban, ha valaki ligetvédő és kocsmába jár? Van aki nem ligetvédő és minden pénteken leissza magát, a ligetvédők legalább csinálnak is valamit mellette.

2019. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat #4 kisiskorás korunk óta tudjuk, hogy a Dél Amerikai dzsungelek "földünk tüdeje" tehát én erről arra következtetek, hogy egy egybefüggő óriási terület kivágása sokkal nagyobb bajt okoz nekünk, mint egy parkban pár átültetett fa (mivel a ligetben átültetésről beszélünk és még csak nem is kivágásról).
2019. márc. 22. 17:49
 6/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ott nincs beton, és akkor már szédülnének.
2019. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #4-es én nem megsérteni akartam bárkit is, nem is az a baj hogy valaki egy jót elmegy mulatni a hétvégét.


De!


Én aki rengetegszer járt a ligetre egy jó pihenésre, láttam kik voltak a jellemző alakok ezeken a demonstrációkon. Igen voltak elsőre jól szituált emberek, de a többségükre már látható volt hogy huszonéves munkanélküli belpesti bölcsészvirgoncok akikről a valóságról fogalmuk sincs. A másik része pedig mintha Woodstockról ugrott volna le ide. Nyilván van amiben szimpatizálok velük, de azokkal az alakokkal akik ott voltak a nap 24 órájában szinte, nincs gyomrom egy bagázsba tartozni. Ha elmennének egy Borsodba, Nógrádba és ott tüntikélnének a hektáros falopások ellen, ott láthatnák hogy a Liget kis semmi ami ott megy, de hát oda nem "trendi" menni.

2019. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten így is alig van zöldterület pl. Brüsszelhez képest, ezért írtam azt, hogy ott nagy szükség van fákra.

Amúgy a kérdés is csak provokáció, miért is vonatozna valaki órákat emiatt? Amúgy van ligetvédő ismerősöm, és teljesen normális ember.

Ennyi erővel fel lehetne tenni azt a kérdést is, hogy minek tüntetnek az emberek Európában, ha Észak-Koreában sokkal nagyobb diktatúra van.

2019. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
"Miért vonatozna valaki órákat emiatt" Hát azért amit látok a videókon, úgy üvöltöznek mintha a saját gyerekeiket nyúznák, ráadásul nonstop ott kempingeznek hónapok óta, nem hiszem, hogy pár óra vonatozás annyira megterhelné őket. Egyébként meg én rendszeresen járok szemetet szedni, valahogy ott nem látom soha ezeket a kedevs arcokat.
2019. márc. 22. 19:39
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott eladnák ezeket az unatkozó megélhetési természetvédőket a fával együtt.
2019. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!