Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsenek tisztességesen...

Miért nincsenek tisztességesen megfizetve a melósok?

Figyelt kérdés

Miért nem kaphat magas fizetést egy 4 műszakban dolgozó ember?

Aztán fenn az irodában meg a kávézgató, egész nap csak a monitort leső emberek meg többet kapnak.

Mi meg bemegyünk éjjel is.

A cég jóval több fizetést is megengedhetne.

Miért nem ad?



2019. ápr. 2. 07:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ergó ha tegyük fel a mostani fiatalok közül inkább éhwnhalna mindenki minthogy bemennyen gürizni és kihalnak az idősek akkor megfogják fizetni. Láttam már nettó 300 ezres segédmunkás állást professionon ha nagyon kell valaki megtudják fizetni.
2019. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Legyél te is irodista, probléma megoldva.
2019. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Minek adnának? Te írod, hogy bementek ennyi pénzért még éjjel is. Akkor meg?
2019. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"...meg én nekem 139 az iq-m."


Igen? Akkor jó.

2019. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Mert amíg egy munkára X összegért is lehet kapni jelentkezőket, addig nem fognak 2X összeget fizetni.

Ha majd nem lesz megfelelő munkás, aki X összegért jelentkezne, akkor fognak fizetni többet, 1.5X, vagy 2X összeget.

2019. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A fizetést nem a műszakok száma vagy a munka nehézsége határozza meg, hanem elsősorban a teremtett érték, azaz, hogy az adott tevékenység mennyi bevételt vagy közvetett hasznot hajt a cégnek.

Tudod, azok "az irodában meg a kávézgató, egész nap csak a monitort leső emberek" sokkal több értéket állítanak elő, mint te a szalag mellett. Azon kívől ők le is tettek valamit az asztalra: diplomát szereztek, nyelvet tanultak. Erre felteszem neked is lehetőséged volt, hogy esetleg nem éltél vele, az nem a mi hibánk.


Igen, esetleg adhatna több fizetést a cég, de míg egy tapasztalt üzleti elemző vagy programozó pozícióra lepkehálóval kell fogni az embert, addig szalagmunkára sorban állnak a jelentkezők. Kereslet-kínálat van itt is, emiatt a cég inkább ritkább és értékesebb munkaerőnek add több pénzt.


Ha több fizetést szeretnél, akkor tanulj, válts munkakört és akkor majd te is lehetsz fent az irodában. Ennyi.

2019. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#5:

"én irodista vagyok 145 ezer a fizetésem"

" nekem 139 az iq-m."


Ezt a kettőt valahogy nehezemre esik együtt elhinni. 145 ezer az baromi kevés, egy magas IQ-val rendelkező ember ettől sokkal jobb állást is kap.

Hol kaptad ezt az eredményt? Mert a netes tesztek semmire nem jók. Hivatalos Mensa tesztet csinálj! Nekem "csak" 130 az IQ-m, de már az is jobb, mint az emberek 98%-a és az egész Mensa társaságban kevesen vannak, akiknek 135 fölötti!

2019. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Akkor rátrompfolok, mert mindkettő ugyanolyan fontos. A munkás is, aki létrehozza a terméket és az irodai dolgozó is, aki az adminisztrációt végzi, könyveli, vagy eladja a terméket, vagy a mérnök, aki megtervezi a terméket. Egy cégben egyik sem létezhetne a másik nélkül. Mindegyiket ugyanúgy meg kell becsülni.
2019. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ezekre a válaszokra azt szokták mondani a melósok, hogy ők meglennének akkor is ha összeomlana a társadalom. Vadászni meg kajibát ácsolni tudnának, de te szellemi dolgozó éhenhalnál egy hét alatt.
2019. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Azért nem kapsz többet, mert elvállalod ennyiért is. Nem bonyolult ez. Te többet adsz a vízvezeték szerelőnek otthon, hogy jobban meg legyen fizetve? Ugye, hogy nem? Megállapodtatok egy összegben, azt fizeted. Megállapodtatok egy összegben, az a fizetésed.
2019. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!