Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a Budapesti szavazók a Zuglói parkolási botrány után is ugyanolyan százalékban támogatják Karácsonyt mint előtte?

Figyelt kérdés

Mindig azt szoktam hallani, hogy csak a Fidesznek vannak olyan buta proli szavazói akik mindentől függetlenül támogatják őket, ehhez képest CEU/túlóratörvény tüntetések után is gyengült mindig a Fidesz.

Most a baloldali jelölt kerül botrányba Budapesten ahol többen vannak felsőfokú végzettséggel és ugye eleve az ellenzéket is inkább az értelmiségiek támogatják(ezt szeretik hirdetni az ellenzékiek) de valahogy ez egyáltalán nem látszik Karácsony eredményén, még csak 1-2 hétre se bizonytalanodnak el a szavazói.



2019. ápr. 2. 20:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

#10

A szépséghiba az elméletedben, hogy Zuglóban NEM fideszes többségű az önkormányzat.

A 21 képviselőből csak 9 fidesz-kdnp-s van, 12 más, és a polgármester sem fideszes. Ezzel szemben csak az "MSZP-EGYÜTT-DK-PM-ÖSSZEFOGÁS ZUGLÓ" jelöltekből 10 van és mellette még 1 lmp, 1 jobbik és 1 civil.

Nézd meg magad!

[link]

2019. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Valóban, tévesen írtam. Akkor helyesebben; nincs többsége Karácsonynak, illetve az MSZP-nek. Mint láthatod az általan linkelt oldalon, a többi párt mind Karácsony és az MSZP ellen indult, nem mellettük.
2019. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12 most komolyan ha asszisztál a lopáshoz az okés? Fordulhatott volna a sajtóhoz, hatósághoz bárkihez de akkor kezdte el a Fideszt és az MSZP-t bemószerolni amikor nyilvánosságra került az ügy.


Tudod vétkesek között cinkos aki néma.


Mi a garancia arra, hogy főpolgármesterként majd ha valami gyanús ügy kerül terítékre nem megint csak tartózkodni fog, hogy a haverjait nehogy magára haragítsa?

2019. ápr. 7. 17:51
 14/18 anonim ***** válasza:

#13

Ha csak fele annyi gyanús ügy lesz, mint jelenleg van, már az is hatalmas előrelépés lesz.

2019. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%

Ebben az ügyben az MSZP és a Fidesz egyaránt hunyók voltak, ezen nincs mit szépíteni. Innentől kezdve meg van kötve Karácsony keze. Ebben a dologban a PM és Karácsony kisebbségben volt. Karácsony tartózkodott.


Érdekes módon én még nem láttam Tarlóst az M1-en balhézni, hogy az Úszó VB mitől kerül többszörösébe a tervezettnél, az Olimpiapark (ami kb. egy kicsi füves park miért került annyiba, Miért az elavult metrókat veszünk (javítás címen) korlátozott garanciával, amikor majdnem ugyanannyiért a kor követelményeinek megfelelőt is vehetnénk, ami biztonságosabb, kényelmesebb, és ha kell, akár automata vezérlésű.


Tarlóstól ezeket nem kéred számom? Vagy ilyen botrányokról te nem hallottál?


Tarlós a red bulit miért csak most fúrta meg? Ne legyél naiv, hogy addig nem volt tudomása semmiről!

Nem tudta, hogy felfordulással jár?

hogy indokolatlanul veszélyes

zavarja a lakók nyugalmát?

hogy olyan iszonyatos kedvezményeket kapnak, hogy gyakorlatilag semmit se kell fizetniük a helyhasználatért?


Ha ez így van, akkor nagyon alkalmatlan. ha tudta, akkor csak becstelen. Bár szerintem alkalmatlan és becstelen is.

2019. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egyébként nem az lenne a normális, ha az egész fővárosban egységes parkolási rendszer lenne, amit a Főváros üzemeltet? Mindenképpen olcsóbb és hatékonyabb lenne. Tarlós miért nem tett ez ügyben? Miért Karácsonyt pocskondiázza, miközben mindenhol átláthatatlanság és gond van ezen a téren?!


Tarlós miért hallgatja el azt a tényt, hogy a Fideszes párttársai milyen szerepet vállaltak a parkolási mutyiban?


Megismétlem a kérdést: Ha a Fidesz a parkolási mutyi ellen szavaz, akkor megvalósulhatott volna?


Mondom, itt sokan sárosak voltak, de Karácsony a legkevésbé.


Sáros volt a Fidesz, és a helyi MSZP de Karácsony a legkevésbé volt az.


Miért nincs egységes parkolási rendszer? fővárosi kontroll alatt?!


Gondolkozz, ne csak a fideszes mantrát hajtogasd!

2019. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem az lenne a normális, ha az egész fővárosban egységes parkolási rendszer lenne, amit a Főváros üzemeltet? Mindenképpen olcsóbb és hatékonyabb lenne. Tarlós miért nem tett ez ügyben? "

De, az lenne a normális. Miért nem tesz érte? Tesz, csak még nem járt sikerrel. Vannak azok a fura dolgok, hogy demokrácia, kerületek önrendelkezése, jogszabályok és hasonlók. Amíg a kerületek polgármesterei, testületei nem egyeznek bele, addig hiába akarja Tarlós.

Neked és a többi budapestinek kell elérnie, hogy a képviselőik is azt akarják az önkormányzatokban, hogy legyen egységes rendszer, akkor majd lesz.

De ehhez idő kell, mert sok helyen hosszútávú szerződéseket is köthettek akár, amiket nem lehet csak úgy felmondani.

2019. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azt is megjegyzem, ha még nem tettem volna, hogy Karácsony nem menekül az újságírók elől, ahogy a Fideszes politikusok, hanem az ezzel kapcsolatos kérdésekre is készségesen válaszol.


Továbbá egyedül Zuglóban nyilvánosak a szerződések, egyetlen más kerületben sem férsz hozzá.


Már csak azért is érdemes rá szavazni, mert a nyilvánosság erejével küzd a korrupció ellen. Nem mondom, hogy ez mindig elég, ahogy a mellékelt ábra is mutatja, de nagyon sokat számít.


Tarlós is megtehette volna, hogy elrendeli Budapest-szinten, hogy az összes közérdekű adat legyen nyilvános, de nem tette. Orbán is megtehette volna ugyanezt országos szinten, de nem tette. Amennyiben Karácsony lesz a főpolgármester, biztos, hogy kezdeményezni fogja, és kíváncsi vagyok, kik szavazzák meg, és kik fognak ellene szavazni. Biztos vagyok benne, hogy sokkal kevésebb korrupció lenne.

2019. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!